printlogo


دبیر ستاد اربعین سازمان بسیج دانشجویی:
ارائه خدمات به دانشجویان سراسر کشور در موکب های دانشجویی اربعین
ارائه خدمات به دانشجویان سراسر کشور در موکب های دانشجویی اربعین
کد خبر: 68757 تاریخ: 1398/7/9 19:17
دبیر ستاد اربعین سازمان بسیج دانشجویی از وجود موکب های متعدد در نجف، کربلا و مسیر پیاده روی اربعین حسینی خبر داد و گفت: در این موکب ها به تمامی دانشجویان سراسر کشور خدمات اسکان ارائه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / امیر وجدانی، معاون فرهنگی و دبیر ستاد اربعین سازمان بسیج دانشجویی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته اقداماتی حول محورهای آموزش قبل از اعزام به خصوص در فضاهای فرهنگی، رسانه ای، اسکان و ... شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه اعزام دانشگاهیان کاملا تحت نظارت بر قوانین ستاد عتبات عالیات کشور و سامانه سماح است، افزود: سازمان بسیج دانشجویی نقش هماهنگ کنندگی به ویژه درباره اسکان دانشجویان در خاک عراق دارد.

دبیر ستاد اربعین سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه بعضی از استان ها و دانشگاه های کشور در عراق موکب داشته و خدمات فرهنگی، اسکان و تغذیه را ارائه می کنند، ادامه داد: این موکب ها مخصوص دانشجویان سراسر کشور بوده و دانشگاه ها می توانند بحث اسکان کاروان های خود را پیش از سفر رزرو کنند.
وی با بیان اینکه در کربلا مجتمع فردوس و در نجف طبقه منفی یک صحن حضرت زهرا دو محل اسکان بزرگ و اصلی ما هستند، خاطرنشان کرد: موکب نجف توسط دانشجویان بسیجی خراسان رضوی و موکب کربلا توسط دانشگاه های تهران بزرگ اداره می شود.
وجدانی از قرار داشتن موکب هایی دیگر در مسیر نجف به کربلا با اداره دانشجویان دانشگاه های آزاد واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه امام صادق و ... نیز خبر داد و بیان کرد: مجموعه دانشگاه های استان قم نیز در کاظمین خدمات اسکان را به دانشجویان سراسر کشور ارائه می کنند.
معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی از ارائه فعالیت های ویژه در فضای بین الملل و برای دانشجویان کشورهای اسلامی نیز خبر داد و گفت: محور فعالیت های فرهنگی ما در این کنگره عظیم بزرگداشت شهدای دانشجوی جبهه مقاومت است و برنامه ریزی هایی در این خصوص انجام شده تا در موکب های دانشجویی این ویژه برنامه ها برگزار شوند.

لینک مطلب: http://new.bso.ir/News/68757.html