یادداشت/ اطهر جهانگیری؛

ضرورت حضور بانوان در تشکیلات جمهوری اسلامی

امروزه به برکت انقلاب اسلامی بانوی مسلمان ایرانی مسیری جدید را در برابر دید همگان ترسیم کرده که می‌توان با برخورداری از حجب و حیای زنانه در متن و مرکز بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /اطهر جهانگیری مسئول کانون طرح ولایت خواهران بسیج دانشجویی فارس در خصوص اهمیت حضور بانوان در تشکیلات نظام جمهوری اسلامی نوشت:با تفحصی در فرامین امامین انقلاب مبنی بر اهمیت حضور بانوان در تشکیلات نظام جمهوری اسلامی نکاتی را به اختصار مطرح می نمائیم.


امروزه به برکت انقلاب اسلامی بانوی مسلمان ایرانی مسیری جدید را در برابر دید همگان ترسیم کرده که می‌توان با برخورداری از حجب و حیای زنانه در متن و مرکز بود.

لشکری از فرشتگان که تماشاچی نبوده و قدم در میدان عمل نهاده و در نقش معماران ایران جدید ظاهر شدند، الگوی سومی از زن(نه شرقی، نه غربی) که ضرورت حضور او در جبهه انقلاب و جلوگیری از کمرنگ شدن آن ها مسئله ای ضروری است، که این حضور، نیازمند عملکرد تشکیلاتی می باشد.

یک تشکیلات منسجم که برای رسیدن به زنِ آرمانی انقلاب در تلاش بوده و هویت والای زن مسلمان ایرانی را چنان زنده کند که چشم دنیا را به خود جلب نماید.

در پیمایش مسیر روبرو توجه به نکاتی این امر را میسر می سازد:

١_وجود نقشه راهی مطمئن

٢_خالی کردن ذهن از مرجعیت تفکرات غربی که به تعبیری کلیشه ای و متحجرِ نو نما می باشند

٣_پرداختن به مسئله ی تعلیم و تربیت برای پیشرفت در بانوان متناسب با نیازهای موجود

۴_گفتمان سازی الگوی سوم زن و تصحیح دید عمومی جامعه نسبت به مسئله زن

۵_استفاده از ظرفیت رسانه در تفهیم درخشش های فرهنگ اسلامی در حوزه بانوان

نتیجه آن که باعث خودکفایی و بروز افکار نو با افق دید انقلابی- اسلامی در بانوان خواهد شد‌ و موضع ما را در مواجهه با دشمنی‌های غرب که زنان جامعه را آماج حملات خود قرار داده نه تنها تدافعی بلکه فعالانه و تهاجمی می نماید.

ارسال نظر


captcha