اولین گیت چند منظوره کرونا در ایران ساخته شد

اولین گیت چند منظوره کرونا در ایران توسط کارآفرین بسیجی، امیرحسین گودرزی تولید شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /امیرحسین گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس از رونمایی از دستگاه گیت چند منظوره کرار در تاریخ ۹۹/۳/۲۰ با حضور دکتر مظلومیان، معاون دانشگاه پیام‌نور استان و اعضای کارگروه کارآفرینی این دانشگاه خبر داد.


وی با اشاره به جزئیات کار دستگاه گفت: این دستگاه همزمان قابل استفاده به صورت گیت یا تونل است. به عبارتی قابلیت آن به شکلی است که اگر نیاز به وجود چندین گیت همزمان باشد، حضور تا ۱۰ دروازه را پشتیبانی میکند؛ به این شکل که کافی‌ست یک گیت مادر که شامل واتر پمپ و اجزای سیستماتیک است خریداری شود. ما بقی دستگاه ( ۹ دروازه دیگر) فقط کافی است دروازه‌‌اش خریداری شود که مبلغ هر دروازه یک سوم قیمت گیت مادر است.

این دانشجوی کارآفرین تصریح کرد: یکی دیگر از قابلیت‌های این دستگاه، تبدیل شدن آن به تونل است و علاوه بر این دو مزیت، طراحی آن به صورت انحصاری است به شکلی که توانایی ضدعفونی همزمان دست، کف کفش، روی کفش و کل لباس به جز سر و گردن را دارد و علت اینکه سر و گردن را ضدعفونی نمیکند این است که باعث مسمومیت‌هایی میشود که در نمونه‌های مشابه به آن توجه نشده است.

گودرزی با اشاره به ویژگی‌های ساختمانی دستاوردش بیان داشت: قابلیت جالب این گیت‌‌، استفاده از موادی است که زیست‌تخریت‌پذیر هستند و عملا ۳۰ الی ۴۰ برابر مواد ضدعفونی کننده‌ی رایج، مثل الکل و آب ژاول، توان ویروس‌کشی دارد. ماده ضدعفونی‌کننده این گیت، محصولی دانش‌بنیان است که از یونیزاسیون آب و نمک طعام بدست می آید و برای اولین بار در ایران، در گیت‌ مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه بر این بعد از کرونا، میتوان از این گیت به عنوان پانسیون‌های گل و گیاه استفاده کرد زیرا رطوبت موردنیاز برای رشد آنها را فراهم میکند و از این طریق میتوان ایجاد درآمد و بستری مناسب برای نگهداری گل و گیاه نمود. به عبارتی این دستگاه میتواند به گلخانه ایروپونیک تبدیل شود که برای کشت گیاه نیازی به خاک نباشد و این قابلیت باعث میشود در حداقل‌ترین جا بدون نیاز به فضای خاصی بتوان یک کسب و کار کوچک مثل پرورش زعفران به شکل ایروپونیک را راه اندازی کرد.


وی در خصوص تولید انبوه دستاورد خود افزود: درخواست‌های لازم برای اخذ مجوز به سازمان‌های مربوطه داده شده است که امید می‌رود با سنجش‌های علمی و واقع گرایانه مجوزهای لازم به این دستاورد برای تولید انبوه داده شود. در این باره از مسئولین مربوطه و تمام اشخاصی که دست اندرکار این پروسه هستند، نهایت درخواست همراهی و همکاری داریم تا سریع‌تر این محصول در اختیار ارگان‌های دولتی و خصوصی و همچنین مردم عزیز قرار بگیرد.


مسئول کانون کارآفرینی دانشگاه پیام‌نور شیراز در پایان از حمایت‌های صورت گرفته قدردانی کرد و گفت: در این مسیر، از همراهی‌های رئیس دانشگاه، دکتر احمدی و حمایت‌های مالی و معنوی آقای مرتضی منصوری، مدیر بخش ایثار شهدای دانشگاه پیام‌نور فارس تشکر میکنم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار