با صدور بیانه ای:

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان کرمان به نمایندگان مجلس

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان کرمان با صدور بیانیه ای خواستار رسیدگی به امور آموزشی کشور شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان کرمان بیانیه ای را برای نمایندگان مردم کرمان در یازدهمین دوره مجلس انقلاب اسلامی صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

نمایندگان محترم مردم استان کرمان در یازدهمین دوره مجلس شورای انقلاب اسلامی


سلام علیکم


نیک مستحضرید که پویایی و حرکت به سمت تعالی در هر عرصه ای در گرو حضور نیروی انسانی آگاه و متعهدمی باشد که تحقق این امر خود مستلزم ایجاد بستر مناسبی برای رشد و بالندگی برای آن است. نهاد تعلیم و تربیت به عنوان رکن مهمی در ایجاد بستر تعالی در جامعه، نقشی خطیر را در این عرصه ایفا می کند.
حال که یازدهمین دوره مجلس شورای انقلاب اسلامی با نام مجلس انقلابی پا به عرصه خدمت گذاشته است، انتظار می رود، پیش گام در عرصه عمل در دو حوزه اقتصاد و آموزش باشد که از اولویت ها و مطالبات رهبری عزیز از مجلس شورای نیز است؛ و به شعار ها و برنامه ریزی های خود در تمامی عرصه ها جامه عمل بپوشاند و در وهله بیان آنها متوقف نگردد.

مستحضرید که شناخت مسائل حوزه آموزش و پرورش  که از ارکان مهم جامعه در نیل به اهداف تلقی می گردد بر تمامی سیاست گذاران و حکمرانان امری لازم و بدیهی است و اینکه عده ای خود را مبرا از ورود بر شناخت و فهم حداقلی از این حوزه می دانند شایسته افراد سیاست گذار و منتخب مردم نمی باشد.
یکی از مسائل مهم دیگر بحث جوانگرایی  و استفاده از ظرفیت این افراد شتابنده در اوامر خیر است که از مصادیق مهم حضور جوانان در زمینه های مختلف ،لزوم تعامل مسئولان با قشر جوان و جنبش های دانشجویی و نخبگان علمی جامعه جهت مشورت خواهی و بهره مندی از هوش و ذکاوت و علم آنان  خواهد بود؛ اما متاسفانه نه تنها شاهد ایجاد این بستر از سمت نمایندگان نبوده ایم بلکه برخی از آنها به درخواست جنبش دانشجویی برای تعامل و هم افزایی رغبت نشان نداده و خود را مبرا از این امر دانسته اند و برخی نیز دانشگاه را تنها به مصابه محل تحقق  وعده های سیاسی خود در دوران انتخابات برشمرده اند؛ که البته باید بدانند، دانشگاه به عنوان قلب تپنده تولید علم کشور،ارزشمند و مقدس است و نباید جلونگاه غلط سیاسیون گردد.
یکی دیگر از مسائل مهم مورد توجه، حضور فردی سیاستگذار در عرصه نظام تعلیم و تربیت از بین نمایندگان استان درکمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس می باشد؛که هفت سال با سمت ریاست  این کمیسیون فعالیت داشته اند ودر مجلس پیش رو نیز در این کمیسیون فعالیت خواهند داشت. از ایشان انتظار می رود با تغییر زاویه نگاه خود نسبت به نقادان دلسوز این حوزه که  عملکرد ایشان را نقد می کنند، با نگاهی عمیق و کارشناسانه پس از ارزیابی عملکرد قبل خود، بر اثر بخشی فعالیت های خود بیفزاید و پاسخگوی عدم تحقق مطالبات این حوزه،  مواردی همچون  وضعیت اجرا شدن سند تحول بنیادین، افزایش روند مساله خصوصی سازی و طرح خرید خدمات در آموزش و پرورش، کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش و فعالیت های صورت گرفته و تصمیمات اتخاذ شده مربوط به آن، مسائل دانشگاه فرهنگیان و سایر مطالبات دیگر باشد و به نوبه خود به عنوان فردی سیاست گذار در جهت مرتغع ساختن عاملان ناصواب  مسیر تحقق این مطالبات گام بردارد. همچنین ایشان به عنوان ریاست این کمیسیون  و جامعیت ارتباط گیری که با توجه به وظیفه خطیراین کمیسیون بر دوش آنان محول شده است، ارتباطات گسترده و وسیعی آنان  را با اکثریت جامعه علی الخصوص معلمین و دانشجو معلمان می طلبد؛ اما گاها شاهد آن بوده ایم که پاسخگوی ارتباط ساده با قشر دانشجو معلم هم نبوده اند. لذا انتظار می رود این رویه تعامل ناصواب قبل خود را نسبت به ارتباط با دانشگاه فرهنگیان استان و به ویژه جنبش دانشجویی این دانشگاه را اصلاح گردانند تا زین پس شاهد تعالی و رشد نظام تعلیم و تربیت در استان و کشور باشیم.

والسلام علیکم و رحمت الله. 

بسیج دانشجویی

دانشگاه فرهنگیان استان کرمان

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار