به همت بسیج دانشجویی استان کرمان صورت گرفت؛

راه اندازی پویش خرید مستقیم از مزرعه در راستای حمایت از کشاورزان

دکتر رضا اسماعیل کاخ گفت: گروه های جهادی با هدف حذف نقش دلالان در خرید محصولات کشاورزی، از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ محصول پیاز و گوجه را با قیمت پایلوت هزار تومان از کشاورزان خریداری کرده تا آن ها متضرر نشوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /هم زمان با فرا رسیدن فصل برداشت محصولات کشاورزی باز هم دلالان وارد میدان شده اند تا نگذارند از دسترنج یک ساله کشاورزان سودی نسیب آنان شود.

در ابتدای فصل بهار، محصول پیاز کشاورزان با قیمت اندکی از کشاورزان خریداری می شد، با ورود سپاه ثارالله و خریداری پیاز از کشاورزان، فروش این محصول سود خوبی را عاید کشاورزان کرد و دست دلالان را کوتاه کرد.

اما این بار در فصل برداشت گوجه فرنگی دلالان دوباره وارد میدان شدند و این محصول را به ازای هر کیلو ۳۰۰ تومان خریداری کردند که این مبلغ اندک حتی پاسخگوی مصارف کشاورزان هم نبود، اما این بار با ورود به موقع جهادگران دست دلالان کوتاه شد.

 

دکتر رضا اسماعیل کاخ مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد:بسیج دانشجویی استان کرمان با راه اندازی ۲ گروه جهادی اقدام به خرید محصولات کشاورزی جنوب کرمان با قیمت پایلوت هزار تومان کرده است.

 

وی افزود: گروه های جهادی ضمن خرید محصول گوجه کشاورزان، این محصولات را در استان های هم جوار توزیع کرده و با تعدادی از کارخانه های رب گوجه فرنگی رایزنی هایی برای خرید این محصول به قیمت هزار تومان انجام شده است.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان تصریح کرد: تنها هدف گروه های جهادی کوتاه کردن دست دلالان از درآمد کشاورزان و کسب سود برای کشاورزان است.

دکتر اسماعیل کاخ با اشاره به حذف نقش دلالان در خرید محصولات کشاورزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون گروه های جهادی ۲ محصول پیاز و گوجه را با این شیوه از کشاورزان خریداری کرده تا آن ها متضرر نشوند.

انتهای پیام/ی

 

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار