بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جهرم به شهرداری این شهرستان؛

کوچکترین خدمات مجموعه شهرداری، به دید مردم چشمگیر خواهد بود

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جهرم خطاب به شهرداری این شهرستان: هرچند یکسال دیگر تا پایان مسؤلیت شما به عنوان شهردار جهرم نمانده باشد، مطمئنا کوچکترین خدمات مجموعه شهرداری در این مدت به دید مردم چشمگیر خواهد بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جهرم طی نامه‌ای خطاب به شهرداری این شهرستان، خواستار حل مشکلات شهری و معابر شد. متن نامه به این شرح است:


بسمه تعالی
جناب آقای علیرضا نظری
شهردار محترم شهرداری شهر جهرم

عرض سلام و خسته نباشید.
همانطور که مستحضر هستید اخیرا در اولویت قرار گرفتن ترمیم آسفالت کوچه و معابر هر محله به مطالبه و دغدغه اصلی مردم آن محله تبدیل گشته؛ مطالبه ای که به نظر می رسد نشان از پایین آمدن سطح مطالبات و توقعات مردم شریف شهرستان جهرم از مجموعه شورای شهر و شهرداری باشد.

گاهی نبود مطالبات جدی و اساسی از سوی مردم بیانگر وضعیتی مطلوب است و گاهی هم بیانگر ناامیدی مردم در پیگیری مطالبات شان! آنچه که مردم از عملکرد چند سال اخیر شورای شهر و شهرداری دیده‌اند را شاید بتوان مؤثرترین دلیل ناامیدی مردم از پیگیری مطالبات اساسی شان دانست. مطالباتی که حال به تقدم ترمیم و لکه‌گیری آسفالت معابر هر محله تنزل کرده است!

آنچه گفته شد صرفا به جهت گلایه و شکوایه نبود، بلکه می خواهیم تا حضرتعالی در نظر داشته باشید که هرچند یکسال دیگر تا پایان مسؤلیت شما به عنوان شهردار جهرم نمانده باشد، مطمئنا کوچکترین خدمات مجموعه شهرداری در این مدت به دید مردم چشمگیر خواهد بود. مشکلاتی که از چند قدمی شهرداری آغاز می شوند تا کاستی‌هایی که مدت‌ها است استمرار دارند.

سکونتگاه موقتی بی خانه مان ها برای خواب شبانه در محوطه باغ ملی یا جلوی درب سینما، عدم وجود گرم خانه، حمام عمومی و ورودی نامناسب شهر هیچگاه در شأن شهرستان جهرم نبوده است.

آنچه که مشهود است در همین بازه زمانی که متأسفانه مردم امید چندانی به حل مشکلات شان ندارند، کوچکترین اقدامات مجموعه شهرداری در ارائه خدمات شهری البته به دور از تبعیضات محله ای به چشم خواهد آمد.

همانطور که مستحضر هستید مشکلات متعدد درون مجموعه شهرداری از سیستم معیوب اتوماسیون اداری گرفته تا عدم وجود درآمد پایدار، فرآیندهای دور زدن تخلفات در بستر قوانین معیوب شهرداری و درآمدزایی شهرداری از کمیسیون ماده 100، هر شهرداری را در شهر جهرم با کلاف پیچیده ای از مشکلات درون سازمانی رو به رو می کند.

مطمئنا انتظار حل تمامی معظلات مجموعه شهرداری توسط حضرتعالی معقولانه نمی باشد، اما این را شما بهتر از هر کسی می دانید که نپرداختن به حل مشکلات درون سازمانی مذکور به بهانه هایی همچون مشغولیت به ارائه خدمات شهری و... سبب می شود تا هر شهردار این معظلات را برای شهردار بعد به میراث بگذارد و چرخه معیوبی که استمرار آن بحران های متعددی را پیش روی مدیریت شهری در آینده قرار خواهد داد.

امید است که روحیه جوان حضرتعالی انگیزه ای باشد تا ذهنیت فعلی مردم شریف شهرستان جهرم از مجموعه شهرداری به عنوان یکی از پر مراجعه ترین ارگان ها تغییر یابد.

راهکارهای حل برخی از مشکلات مذکور نیز با همکاری تعدادی از کارشناسان مربوطه شهرستان در حال تدوین می باشد که در آینده در نشست هیئت اندیشه ورز بسیج دانشجویی شهرستان جهرم به حضرتعالی ارائه خواهد شد؛ با توجه به رویکرد مسئله محوری بسیج دانشجویی در پیگیری مطالبات مردم و درخواست به جد مقام معظم رهبری در این زمینه بستر همکاری نخبگان دانشگاهی و دانشجویان دغدغه مند در حل مسائل تخصصی شهرستان فراهم شده است و امید است که پیگیری مسائل مرتبط با مجموعه شهرداری جهرم به نمونه موفقی از این همکاری ها منتهی شود.

و من الله التوفیق

هسته مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان جهرم
خرداد ماه ۱۳۹۹
 

کلیدواژه ها


پیام نور جهرم شهرداری

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار