گام دوم مبارزه با کوئید 19 تنها با رعایت جدی تر بهداشت فردی ممکن خواهد بود

تا زمانی که ویروس تحفه چین در حال گردش در جامعه است تنها رعایت نکات بهداشت فردی می تواند گام جدی مبارزه با آن باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /کوئید 19 که همچنان در جامعه در حال گردش بوده و قربانیان خود را از بین کودک و نوجوان و پیر و میان سال دست چین می کند، تنها با بی توجهی که از سوی خود ما بود توانست بر ما غالب شود.

 

وقتی این ویروس بی توجهی مردم به رعایت نکات ایمنی را می بیند روز به روز قدرت و هیمنه اش بیشتر شده و بر ما غالب می شود.

 

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا در کردستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: فاصله فیزیکی امن برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کوئید 19 حداقل یک متر است.

 

دکتر ابراهیم اسدی گفت: بدیهی است که رعایت این فاصله تا زمانی که بیماری در جامعه در چرخش است ضروری بوده و باید ادامه یابد.

 

وی افزود: هنوز وضعیت گسترش بیماری به گونه است که نمی توان گفت چه زمانی می توان به زندگی عادی برگشت و شاید بتوان گفت که این گونه زندگی با فاصله گذاری اجتماعی تا مدت ها به عنوان روش زندگی معمولی باید در نظر گرفته شود.

 

وی عنوان کرد: مطالعات دقیق نشان داده که فاصله گذاری اجتماعی در بعضی همه گیری ها تا بیش از 95 درصد در کاهش موارد و گسترش بیماری نقش داشته است.

 

اسدی همچنین عنوان کرد: در این روزها باید سعی کنیم استرس خود را کنترل کنیم و با رعایت توصیه های بهداشتی از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

 

در حقیقت با عدم رعایت نکات بهداشت فردی موج دوم کرونا ویروس با قربانیان بیشتری ظهور خواهد کرد و این موضوع می تواند تبعات و هزینه های والای را بر جوامع تحمیل کند، خصوصا که مردم استان هم تا حدود زیادی رعایت ها را به حداقل رسانده و توصیه های فردی را جدی نمی گیرند.

 

و در این روزهای سخت کرونایی، در حقیقت بی توجهی مردم تلاش و خستگی سپید پوشانی که در برابر تاریکی ایستادن را بیشتر می کند و آنها را به چندین برابر مقاومت و ایستادگی بیشتر وا می دارد، بی توجهی مردم در حقیقت برای کادر درمانی کار مضاعف می سازد و مردم را به هزینه های جانی و مالی بیشتری وا می دارد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار