مقصودی: بازگشایی دانشگاه‌ها هزینه مضاعفی برای دولت دارد

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور گفت: با افزایش رفت و آمد‌های دانشجویان و بازگشایی خوابگاه‌ها با توجه به تجمعی که صورت می‌گیرد، دامنه شیوع این ویروس گسترش یابد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییمقصود درودی، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه ما با بازگشایی دانشگاه ها در شرایط فعلی مخالف هستیم و برای این مخالفت خود نیز دلیل داریم گفت: نامه‌ای با این محور که هیچ لزومی ندارد در شرایط فعلی دانشگاه ها بازگشایی شوند خطاب به رئیس‌جمهور در حال تنظیم است. به هر روی بازگشایی دانشگاه ها نه تنها برای دولت صرفه اقتصادی ندارد چه بسا ضرر اقتصادی هم داشته باشند با این وجود ضررهای بازگشایی دانشگاه در این نامه ذکر شده است.

 

وی با اشاره به اینکه با بازگشایی دانشگاه ها ما بعدها دچار آسیب های امنیتی و اجتماعی خواهیم شد و چه بسا با افزایش رفت و آمدهای دانشجویان شهرستانی و بازگشایی خوابگاه ها با توجه به تجمعی که صورت می گیرد دامنه شیوع این ویروس گسترش یابد، افزود: بازگشایی دانشگاه ها هزینه مضاعفی برای دولت دارد با این وجود بنده نمی دانم که آقای روحانی چرا روی بازگشایی دانشگاه ها مانور می دهد به هر روی امیدواریم که این اصرار از روی جهل باشد.

 

 دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور گفت: مدارس و دانشگاه ها نباید فعالیت خود را شروع کنند تا حداقل بتوانیم تا حدودی  بیماری کرونا را مهار کنیم و روند نزولی داشته باشیم.

 

 درودی با بیان اینکه خیلی صریح نمی‌توان در مورد شروع فعالیت کسب و کارها  نظر داد؛ البته بنده معتقدم که این حرف آقای روحانی درست است که اقتصاد کشور باید به جریان بیفتد اگر چه این موضوع نیز باید به صورت کارشناسی شده دنبال شود، اظهار کرد: بسیج دانشجویی از هفته آینده روی این موضوع که اقتصاد کشور و اینکه چه کسب و کارهایی باید راه بیفتد و با چه سازوکارهایی و یا چه کسب و کارهایی همچنان باید فعالیت آنها متوقف باشد به کار کارشناسی می پردازد. به هر روی اقتصاد کشور هم باید راه بیفتد چون از یک سو قیمت نفت کاهش یافته و از سوی دیگر صنایع فولاد و صنایع غذایی باید در گردش باشند در غیر این صورت آسیب می بینیم.

 

 وی افزود: اقتصاد کشور باید راه بیفتد البته نه با روال عادی ولی لزومی ندارد دانشگاه ها، مدارس و سربازخانه ها در حال حاضر بازگشایی شوند؛ چون اگر این مراکز راه‌اندازی شوند و اتفاقی در این مکان ها بیفتد جمهوری اسلامی دچار شبهه و آسیب می‌شود.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گفت: موضوع تعطیلی دانشگاه ها و دیگر بخش ها به طور مبسوط و علمی توسط بسیج دانشجویی در دست بررسی است و طی هفته های آتی در نامه‌ هایی که به رئیس جمهور و ستاد ملی مقابله با کرونا می نویسیم نظرات خود را اعلام می کنیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار