جمعی از دانشجویان دانشگاه شیراز به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

با اختصاص هدفمند اینترنت، مسیر آموزش و پژوهش‌های مجازی را تسهیل نمایید

1450 نفر از دانشجویان دانشگاه شیراز در نامه‌ای خطاب به وزیر ارتباطات، خواستار ایجاد تسهیلات جهت برگزاری کلاس‌های مجازی این دانشگاه شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /1450 نفر از دانشجویان دانشگاه شیراز در نامه‌ای خطاب به وزیر ارتباطات، خواستار ایجاد تسهیلات جهت برگزاری کلاس‌های مجازی این دانشگاه شدند.


متن نامه دانشجویان به این شرح است:

وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات
جناب آقای محمدجواد آذری جهرمی
باسلام

چند صباحی است که از شیوع ویروس منحوس کرونا در مناطق مختلف کشور گذشته و تصمیم های مختلف بهداشتی- اجتماعی برای جلوگیری از شیوع بیشتر آن از سوی مسئولان مربوطه اتخاذ شده است.

شیوع این بیماری و اجرای تدابیر اتخاد شده در ستاد ملی مقابله با کرونا تغییرات بسیاری را در سبک زندگی آحاد مردم ایجاد نموده است. با تصمیمات اتخاد شده در ستاد و رویکرد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر ادامه چرخه‌ی آموزش و پژوهش به صورت غیرحضوری و برگزاری کلاس‌ها، همایش‌ها و دیگر فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به صورت مجازی، مشکلات زیادی برای دانشجویان دانشگاه‌های مختلف ایجاد شده است. از جمله این مشکلات و محدودیت‌ها می‌توان به عدم دسترسی مناسب به کلاس‌ها به دلیل سرعت بسیار کم و حجم بالای اینترنت مورد استفاده اشاره نمود.

از این رو از جنابعالی تقاضا داریم تا با اتخاذ تصمیمی مبنی بر اختصاص حجم اینترنت و پهنای باند مناسب برای تمامی دانشجویان به صورت رایگان و اختصاص هدفمند اینترنت، مسیر گسترش آموزش و پژوهش‌های مجازی را تا حد زیادی تسهیل بخشید.

با آرزوی سلامتی و تندرستی
جمعی از دانشجویان دانشگاه شیراز

ارسال نظر


captcha