قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی اصفهان تشریح کرد؛ وضعیت توزیع و قیمت های اقلام بهداشتی در استان/ محدودیت عرضه در شهرستان های دهاقان، اردستان و مبارکه

قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی اصفهان در بیانیه ای با انتشار جدول توزیع و قیمت های اقلام بهداشتی استان اصفهان نوشت: شهرستان های دهاقان، اردستان، مبارکه با محدودیت در عرضه روبرو هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان در بیانیه شماره 16 خطاب به دادستان محترم اصفهان، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، استاندار اصفهان و مردم شریف و عزیز استان اصفهان به بررسی آخرین وضعیت ارائه محصولات بهداشتی مبارزه با کرونا در استان اصفهان پرداخت که متن آن بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم ارجمند اصفهان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، در جریان باشید که بازرسی فرزندان شما در قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان از بیش از 124 داروخانه شهر اصفهان و برخی شهرستان های استان در روزهای 11و12و13و14 فروردین ماه 1399، در پوشش افراد معمولی و خریدار، از داروخانه های شهر اصفهان، نشان دهنده این موضوع است که از 4 قلم کالای پر مصرف بهداشتی مبارزه با کرونا (انواع دستکش، انواع ماسک، انواع ژل ضدعفونی کننده و انواع الکل) هیچ کالایی از اقلام یاد شده، به غیر از الکل و ماسک های فیلتر دار n95 - که به ندرت قابل دسترسی است- ، نایاب و غیر قابل دست یافتن نیست و با یک جستجوی معمولی، همه موارد یاد شده قابل دسترسی است. بازرسی انجام شده از 124 داروخانه در سطح 3  منطقه شهر اصفهان و شهر های زرین شهر، قهدریجان، کاشان، مبارکه، خمینی شهر، چمگردان، شهرضا، چرمهین؛ نشان دهنده این موضوع است که در بیش از 19 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع الکل، در 40  درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع ماسک، در 20 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع دستکش و در 68  درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع اسپری یا ژل ضد عفونی کننده، موجود است و این بدین معنی است که در حدود 75 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع 4 مورد کالای پرمصرف مبارزه با کرونا، قابل دستیابی است. یعنی در بدترین حالت ممکن، همه مردم عزیز شهر اصفهان و شهر های اطراف قادر خواهند بود حداکثر با مراجعه به 2 داروخانه، هر موردی از موارد بالا را که نیاز دارند، تهیه نمایند. و این اعداد حکایت از آن دارد که در هیچ یک از موارد بالا، قحطی نیامده و جای نگرانی هم نیست.

 

در یک نگاه

نام محصول

انواع الکل

انواع ماسک

انواع دستکش

انواع محلول و ژل ضدعفونی

درصد موجودی

19.3

40

20

68

حداقل قیمت

6000

رایگان

جفتی 800

6000

حداکثر قیمت

30000

16000

جفتی 3500

83000

 

نکات قابل توجه:

  • آمار نشان می دهد 25 درصد از داروخانه های رصد شده تعطیل می باشند و در شهرستان مبارکه آمار تعطیلی داروخانه ها نسبت به شهرهای دیگر بیشتر بوده است. 
  • خوشبختانه اختلاف قیمت های مشهود و قابل توجهی در ارائه محصولات مختلف در داروخانه های متفاوت برطرف شده است که حکایت گر عرضه بیشتر تولیدات بهداشتی به داروخاونه ها می باشد.
  • به فضل خدا و همکاری مردم شریف و برخی نهادهای مربوطه، بازرسی های ما، حکایت از آرامش بیشتر بازار محصولات اصلی مقابله با کرونا دارد و نشان از کاهش تقاضا برای احتکار های خانگی و راه افتادن چرخ های تولید این محصولات است.
  • برآورد های بازار نشان می دهد که ژل ها و اسپری های ضد عفونی کننده و ماسک های پارچه ای بیشترین موارد موجود در بازار و انواع الکل و دستکش یکبار مصرف و ماسک یکبار مصرف ، کمترین کالای موجود در بازار است.
  • به نهاد های مسئول گوشزد می گردد؛ در این روز های التهاب بازارِ اقلامِ پیشگری از کرونا، این نگرانی وجود دارد که اقلام تقلبی و بعضاً مخرب در بسته بندی های عادی و بدون علائم تضمین کننده بهداشت و سلامت کالا، به مردم عرضه و موجب تشدید بحران گردد که نیازمند توجه بیشتر نهاد های نظارتی است.
  • شهرستان دهاقان، اردستان، مبارکه در روز 14 و13 و 12 و11 فروردین اقلام و کالای پزشکی در داروخانه ها بصورت محدود عرضه گردیده است.
  • بیشتر سوپر مارکت ها، ابزار فروشی ها، لوازم بهداشتی ها و فروشگاه­های عمده نیز مصولات نامبرده رو با قیمت های بالا عرضه می کنند.

گزارش بعدی قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان، از اوضاع ارائه اقلام پر مصرف مبارزه با کرونا در استان اصفهان، به زودی و در روزهای آینده، به محضر مردم عزیز اصفهان، ارائه خواهد شد.

 

 

شانزدهم فروردین ماه 1399

قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار