معاون علمی و فناوری حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس خبر داد؛

اجرای طرح آموزش مجازی در سراسر کشور

محمدرضا میراب، معاون علمی و فناوری حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس از اجرای طرح آموزش مجازی همزمان با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محمدرضا میراب، معاون علمی و فناوری حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس از اجرای طرح آموزش مجازی همزمان با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، خبر داد. وی در این خصوص گفت: پیرو بیانات مقام معظم رهبری، حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس، دانشگاهی که مرکز ثقل دستگاه آموزش و پرورش است، با استفاده از ظرفیت دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان استان فارس در شرایط کنونی پیش آمده بر اثر شیوع بیماری کوید ۱۹ در کنار کادر درمانی که حقیقتا امروز در خط مقدم سلامت با در دست گرفتن جان خود همانند رزمندگان ما در ۸ سال دفاع مقدس مشغول جهاد هستند، وظیفه خود دانستیم که عرصه خطیر تعلیم و تربیت را تحولی بخشیده و اقدامی دراین راستا داشته باشیم. به همین علت، ایده طرح آموزش مجازی را مطرح کردیم.


میراب با اشاره به بعضی از مشکلات تدریس از طریق صدا و سیما افزود: با شیوع ویروس کرونا که منجر به تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی شد؛ آموزش های مدارس بصورت تلویزیونی از شبکه آموزش سیما پخش گردید؛ ضمن تشکر از اقدامات عظیم و مهم ایشان ولی به دلیل نوع ارتباط یک‌سویه تلویزیون و غیر تعاملی آن بین مربی و دانش‌آموز، این‌نوع آموزش با مسائلی چون، عدم امکان پرسیده شدن سوالات دانش‌آموزان از مربی، مواجه می‌باشد. به همین خاطر معاونت علمی‌ و‌ فناوری با همکاری معاونت جهادی حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس از نیمه های اسفند ۹۸ تاکنون، اقدام به ایجاد و اجرای طرح آموزش مجازی برای پدید آوردن بستر ارتباط دانش‌آموز و معلمان در فضای مجازی و پیامرسان روبیکا نموده است.

معاون علمی و فناوری حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان فارس بیان داشت: تاکنون در این طرح تعداد ۳۲۰ دانش آموز دختر و پسر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم از سراسر ایران عزیز پوشش داده شده و از ظرفیت بیش‌ از ۲۰۰ نفر از دانشجومعلمان پردیس ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان استان فارس و سایر استان ها نیز بهره گرفته‌شده است.

این دانشجومعلم درباره کیفیت آموزش‌ها اذعان داشت: آموزش ها در تمامی دروس و مقاطع بصورت پیوسته ارائه می‌شود و همچنین امکان مشاوره های درسی و کنکوری برای دانش‌آموز بصورت خصوصی با مشاور نیز وجود دارد.

وی افزود: در این طرح با تشکیل کارگروه ویژه همان درس، روشی آسان و سریع برای ارتباط دادن دانش‌آموزان و مربی به کار گرفته شد تا اشکالات دانش‌آموزان با مربی مخصوص او رفع گردد. آموزش های هریک از دانشجو معلمان در قالب جزوه، کلیپ، صوت، حل قدم به قدم و ... در فضای مجازی ارائه می‌شود. ان شاءالله این طرح آموزش مجازی کاملاً رایگان تا زمانی که مدارس به اوضاع پیشین خود باز گردند ادامه خواهد داشت. به این امید که ما نیز بنا به وظیفه ی خود، عرصه مهم تعلیم و تربیت را حفظ کرده و باری از مشکلات را بر دوش کشیم.

ارسال نظر


captcha