همه چیز درباره بیست و پنجمین طرح ولایت دانشجویی/ سهمیه 300 نفری اصفهان

منصوری با بیان اینکه زمان برگزاری دوره طرح ولایت امسال به شرایط شیوع کرونا گره خورده است، گفت: در طرح ولایت به جای دادن ماهی به دانشجویان به آن ها ماهیگیری آموزش داده می شود و امسال حدود 300 نفر سهمیه به استان اصفهان اختصاص داده شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / میلاد منصوری، معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی اصفهان، با بیان اینکه طرح ولایت در واقع آموزش مبانی اندیشه اسلامی به دانشجویان است، گفت: ان شاء الله تابستان امسال دوره بیست و پنجم این طرح در مشهد مقدس به مدت 40 روز برای دانشجویان برادر و خواهر برگزار خواهد شد.

معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی اصفهان با اشاره به اینکه سابق بر این، دوره های طرح ولایت مخصوص دانشجویان بسیج دانشجویی بود، افزود: از دو دوره قبل دیگر این محدودیت وجود ندارد و شرکت در دوره طرح ولایت برای همه دانشجویان از همه دانشگاه ها و تمامی رشته های تحصیلی مجاز است.

وی در خصوص نحوه شرکت در طرح ولایت، ابراز داشت: پذیرش در این طرح سه مرحله دارد، مرحله اول ثبت نام در وبسایت  www.tvelayat.ir است که بعد از ثبت نام، داوطلبان باید در یک آزمون آنلاین شامل تست هوش و آزمون محتوایی از جزوات « بیانیه گام دوم انقلاب» و « آشنایی با طرح ولایت از منظر آیت الله مصباح» شرکت کنند و سپس مصاحبه حضوری انجام خواهد شد و بر اساس نمره مجموع کسب شده، دواطلبان برای شرکت در دوره انتخاب می شوند.

منصوری اظهار داشت: در این دوره شش کتاب با موضوعات مبانی فلسفه اخلاق، مبانی فلسفه سیاست، خداشناسی و انسان شناسی، معرفت شناسی و مبانی فلسفه حقوق از سوی اساتید مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم  تدریس می شود و در این دوره به جای اینکه یک حجم بالا از اطلاعات به دانشجویان ارائه شود، اصول کار و پژوهش آموزش داده می شود و به قول معروف، دانشجویان به جای دریافت ماهی، ماهیگیری را یاد می گیرند.

مسئول مدرسه تشکیلاتی شهید بهشتی ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان تصریح کرد: دوره طرح ولایت چکیده هفتاد سال تجربه بزرگانی نظیر علامه طباطبایی، استاد شهید مطهری(ره) و آیت الله مصباح است و در این دوره مبانی مهم اندیشه اسلامی برای دانشجویان تبیین می شود.

وی با اشاره به هزینه بسیار اندک و حداقلی 60 هزار تومانی شرکت در دوره، ابراز داشت: ثبت نام از اوایل فروردین ماه آغاز شده و تا 20 اردیبهشت ماه ادامه دارد و در صورت استقبال خوب، به احتمال بالا تمدید هم خواهد شد.

منصوری درباره زمان برگزاری دوره، بیان داشت: دوره در سال های گذشته در بازه زمانی اواسط تیرماه تا اواخر مردادماه برگزار شده است، اما امسال همه چیز به وضعیت شیوع کرونا و تمهیدات لازم در این زمینه بستگی دارد.

معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی اصفهان در پایان اظهار داشت: علاوه بر دروس اصلی طرح، تقریباً به صورت روزانه همایش هایی به منظور فراهم سازی مقدمات لازم برای نقش آفرینی دانشجویان در کارزار فکری و فرهنگی دانشگاه ها برگزار می شود. سهمیه حدود 4 هزار نفر برای طرح ولایت امسال پیش بینی شده است و به استان اصفهان سهمیه حدود 300 نفری اختصاص داده است که ان شاء الله در زمان مناسب، افراد منتخب بتوانند در دوره شرکت کنند.


 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار