قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی اصفهان تشریح کرد؛ وضعیت فعالیت رستوران ها و غذاخوری های استان اصفهان

قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی اصفهان طی بیانیه ای به بررسی و تشریح وضعیت رستوران های استان های اصفهان در جهت پیشگری از شیوع کرونا پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / قرارگاه مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان در بیانیه شماره 13 خطاب به دادستان محترم اصفهان، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، استاندار اصفهان و مردم شریف و عزیز استان اصفهان پیرامون "وضعیت رستوران ها و غذاخوری های استان اصفهان"، پس از بازرسی نامحسوس از بیش از 120 رستوران و غذاخوری شهر اصفهان و برخی شهرستان های استان در روزهای 7 و 8 و 9 فروردین ماه 1399 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم صبور اصفهان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، در جریان باشید که بررسی و نظارت فرزندان شما در قرارگاه مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان از رستوران ها و غذاخوری های سطح استان اصفهان، متأسفانه نشان دهنده این موضوع است که برخی از رستوران ها و غذاخوری های شهر اصفهان و تعدادی از شهرهای استان باز می باشند. بررسی انجام شده از بیش از  120 رستوران و غذاخوری  در سطح 11 منطقه شهر اصفهان و شهرهای خور، نجف آباد، شهرضا، تیران، سپاهان شهر و غیره؛ نشان دهنده این موضوع است بیش از 65 درصد از رستوران ها و غذاخوری ها باز می باشند که از این تعداد بیش از 85 درصد، غذا بصورت بیرون بر می باشد و در حدود 15 درصد هم غذا داخل این رستوران ها و غذاخوری ها سرو می شود.

در یک نگاه

وضعیت رستوران

بسته

بیرون بر

سرو داخل رستوران

تعداد

49

61

8

 

 

نکات قابل توجه:

  • متأسفانه مشاهده می گردد، علیرغم تذکرات پی در پی مسئولین و پزشکان در خصوص عدم میل نمودن غذا در محل رستوران و فست فودها، برخی از خانواده ها به این نکات توجه نکرده اند و جان خود و خانواده خود را به خطر می اندازند.
  • به نهاد های مسئول گوشزد می گردد؛ در این روز های التهاب بیماری کرونا، این نگرانی وجود دارد که طبخ و بسته بندی غیر بهداشتی غذا در رستوران و غذاخوری های باز، به مردم عرضه و موجب تشدید بحران گردد که نیازمند توجه بیشتر نهادهای نظارتی است.
  • لازم به ذکر است در شهر های سمیرم، مبارکه، فریدن، خوانسار، دهاقان تمامی رستوران ها بسته می باشند.

گزارش بعدی قرارگاه مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان، از وضعیت رستوران ها و غذاخوری های در استان اصفهان، به زودی و در روزهای آینده، به محضر مردم عزیز اصفهان، ارائه خواهد شد.

دهم فروردین ماه 1399

قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان


 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار