هشتکی که جهانی شد/کرونا را شکست می دهیم چون جهاد ادامه دارد

کرونا یا کوئید 19ویروسی که جهانی شد و حدود 200 کشور جهان را در حال حاضر درگیر خود کرده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مبارزه با این ویروس در تمام کشورهای جهان در قالب اقدامات و گروه های مختلف آغاز شد.

 

در ایران هم کادر پزشکی و درمانی از همان روزهای اول اسفند و بعد از آغاز شیوع ویروس در بیمارستان ها ماندند تا بیماری را کنترل کنند.

 

اما در این میان دولت مردم را به در خانه ماندن دعوت می کرد و با این حساب بخش اعظمی از امور کشور به حالت تعلیق و تعطیلی درآمد.

 

با تعطیلی بخش های مختلف ضعف تامین نیازهای کادر درمانی و پزشکی و وسایل بهداشتی و ضدعفونی مورد نیاز مردم احساس شد.

 

 

ترند و هشتک ما کرونا را شکست می دهیم توسط گروه های جهادی و بسیجیان بر سر زبان افتاد و لباس جنگ با ویروس چینی را بر تن کردند.

 

بسیجیان و جهادیانی که همیشه محکوم به تندرویی و دریافت پولهای کلان بودند، تا در مرزهای حریم ولایت جانشان را سپر حمله وحوش داعشی کردند، اینبار هم با دریافتی کلان از عشق زینبی(س) به یاری کادر درمان رفتند.

 

این ویروس با کسی شوخی ندارد ولی متاسفانه بسیجیان خطر این ویروس را جدی نگرفته و بر خلاف تشویق برای در خانه ماندن همگی به بیرون زدند و بار دیگر تندرو بودنشان را به رخ کشیدند.

 

در حالی که کادر درمان در بیمارستان ماندن و به درمان و کنترل بیماری پرداختند، بسیجیان هم در نیروی مقدم و با نام تدارکات چی اینبار هم صحنه را خالی نکردند.

 

 

قرارگاه جهادی مبارزه با کورنا ویروس با دبیری بسیج دانشجویی علوم پزشکی کردستان هم آغاز به کار کرد.

 

بازرسی و نظارت بر پخش اقلام بهداشتی در سنندج، کارگاه تولید لباس ایزوله و ماسک، تولید و توزیع شیلد محافظتی ویژه کادر درمانی، مشارکت در گندزدایی خیابان ها و مکان های پرخطر شهری از اقدامات قرارگاه بود.

 

 

تولید و توزیع بیش از 1000 عدد شیلد محافظتی برای کادر درمان و مدافعان سلامت در بخش های مختلف، مشارکت در سامانه ی پاسخگویی 4030 و نیز تقدیر از کادر درمان، حضور روزانه بیش از 20 نفر از دانشجویان علوم پزشکی کردستان به صورت 24 ساعته در سامانه 4030 و افزایش سطح آگاهی عمومی و تولید محتوا از جمله کارهای این جهادگران که غالبا دانشجو هم بودند، است.

 

 

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا در کردستان آرامش انتقال یافته از دانشجویان فعال در این قرارگاه به خانواده و دیگر افراد جامعه را از مزیت های قرارگاه عنوان کرد و گفت: قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا که غالبا از اعضای دانشجویی بسیجی فعال در دانشگاه ها تشکیل شده است با هدف تزریق امید و حفظ آرامش جامعه برنامه ریزی شده که هدف اصلی همین امید بخشی و در مراحل بعدی تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی است.

 

ابراهیم اسدی افزود: با توجه به اینکه در این روزها رسانه ها و بنگاه های شایعه پراکنی خارجی در راستای تزریق ترس و نگرانی و بزرگنمایی از وقایع اخیر هستند، لازم است که یک مجموعه این عمل دشمن را خنثی کند که خوشبختانه قرارگاه جهادی در کردستان با حضور دانشجویان این امر را ممکن کرده و امید بخشی به مردم را اولویت اصلی خود قرار داده است.

 

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا همچنین اظهار داشت: در این روزها پرسنل بیمارستانی به حق در خط مقدم علیه جبهه بیماری در حال جنگ هستند و جا دارد که در پشت خط مقدم و گروه تدارکات ما و دیگر افراد به دنبال کمک به این نیروهای زحمت کش بار سنگین استرس و نگرانی در جامعه را کاهش دهیم.

 

اسدی با بیان اینکه آموزش و ترویج نکات آموزشی کاربردی به مردم از اهداف بعدی قرارگاه جهادی است، عنوان کرد: ما در کمیته های مختلفی که از قبل برای این قرارگاه تشکیل شده است، اقداماتی را در برنامه قرار داده ایم که اعضای دانشجویی ما با تخصص های خود که شامل همه زمینه ها می شود در حال فراهم کردن محتوا و برخی اقلام بهداشتی هستند.

 

اسدی در خاتمه خاطرنشان کرد: امیدواریم این روزهای سخت را به زودی با توکل به خدا و حمایت و همدلی مردم پشت سر بگذاریم و نوید بخش روزهای شاد و سالم در آتی باشیم.

 

 

استاندار کردستان هم در روزهای اخیر اظهار داشته بود، مردم همکاری نکنند آمار کرونا در کردستان به 6 هزار نفر خواهد رسید، و بر اساس پیش بینی ها در صورت عدم همکاری مردم، اوج مبتلایان در استان به 6 هزار نفر خواهد رسید و این در حالی است که 2400 تخت بیمارستانی در کردستان وجود دارد.

 

مرادنیا با ابراز تاسف از اینکه هنوز موضوع کرونا برای بسیاری از مردم جدی نیست از معتمدان خواست در گفتگو با رسانه ها مردم را به در خانه ماندن و جلوگیری از تجمع تشویق کنند.

 

 

طبق نمودار دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم برابر شواهد و آمار مبتلایان موجود متاسفانه در روزهای آتی و عدم رعایت مردم و ادامه روند دید و بازدیدها آلودگی و مرگ بر اثر کرونا افزایش پیدا می کند.

 

این خطر تنها با رعایت مردم و همکاری برای در خانه ماندن برای شکستن چرخه بیولوژیکی حیات ویروس کرونا رفع خواهد شد و از رشد تعداد مبتلایان کاسته خواهد شد.

 

اینکه در هنگام بحران احساس ناراحتی، اضطراب، سردرگمی، ترس و یا عصبانیت در شرایط کنونی کاملا عادی است، اما بهتر است که مردم هم برای کمک به کنترل ویروس، در خانه بمانند، سبک زندگی سالم، شامل رژیم غذایی مناسب، خواب کافی و ورزش برقرار کنند و با عزیزانتان در خانه و یا با ایمیل و یا تلفن با دیگر اعضا خانواده و دوستان ارتباط برقرار کنند.

 

همچنین لازم است در این دوره حساس، اطلاعات معتبر جمع آوری شود، منابع معتبری مانند سایت سازمان جهانی بهداشت یا خبرگزاری های معتبر را پیدا و بتوان به آنها اعتماد کرد، اطلاعاتی که ریسک در برابر بیماری را کمتر می کند، و بتوان اقدامات مراقبتی مناسب و لازم را انجام داد.

 

 

لازم است که در این روزهای حساس نگرانی خود را کاهش دهید، همچنین زمان کمتری را صرف پرداختن به رسانه هایی کنید که شما را نگران می کنند، استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی فرد را آشفته تر می کند.

 

همچنین از عبارات زیبا استفاده کنید، عبارت های که در زمان مشکلات پیشین زندگی به شما کمک کرده اند را دریابید و از آنها برای کنترل احساسات خود استفاده کنید، لازم است خطر را تشدید نکنیم، با بزرگنمایی بیش از حد خطر ابتلا را بیشتر کرده و اطرافیان را در معرض خطر و آشفته تر می کنیم.

 

#ما_کرونا_را_شکست_میدهیم تنها با همت ما ممکن می شود.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار