جواد فرامرزی؛ مسئول ناحیه بسیج دانشجویی گلستان

بیماری کرونا عرصه جدیدی برای مبارزه در جبهه ای جدید است/ بسیج دانشجویی از دانشجویان فعال در این مبارزه حمایت میکند

مسئول بسیج دانشجویی در سومین جلسه ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا ضمن حمایت از فعالیت دانشجویان در مبارزه با کرونا از راه اندازی این ستاد به صورت شبانه روزی به همت دانشجویان بسجی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / جواد فرامرزی در سومین جلسه ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا گفت: امروز اگر صحبت از جنگ بیولوژیک است این جنگ به موازات جنگ نظامی، اطلاعاتی، اقتصادی، سایبری، الکترونیک و... است.

وی در خصوص توجه ویژه به افراد کم درآمد در این ایام گفت: با برجام وضعیت معیشت مردم عوض نشد بلکه بدتر شد. موضوعات برجام ضربه مهلکی بود که بر پیگره ایران خورد. حتی افزایش نرخ بنزین بدون برنامه، باعث فشار اقتصادی بر مردم زحمت کش و کم برخوردار شد. شرایط جدید کشور با شیوع بیماری کرونا، این فشار را مضاعف خواهد کرد و علاوه بر طاق شدن حد تحمل مردم، باعث فساد در بین مردم کم برخوردار می شود. لذا علاوه بر کمک پزشکی، کمک ارزاق از طرف بسیج و خیرین اقدامی مثبت و نگاه جامع به امور مردم است. بنابراین نباید غافل از دهک های پایین اجتماع شویم و این مسئله نباید در بین مسائل بهداشتی گم شود.

فرامرزی در خصوص آشفتگی در حل بحران کرونا گفت: متاسفانه جو سازی رسانه های غربی باعث شد که زایش بیماری کرونا سیاسی تصور شود و باعث تاخیر فاز و تاخیر عملکرد در رسیدگی به مسئله کرونا شود.در بحث کرونا مانند تجربیاتی که در سیل گلستان حاصل شد نیاز به مدیریت واحد در سطح استان داریم تا از موازی کاری دور شویم و هر بخش وظیفه خود را بتواند به نحو احسن پیگیری کند.

وی افزود: با بیانیه رهبری و ابلاغ ایشان به نیروهای مسلح، سرلشگر باقری چهار محور را تشکیل قرارگاه بهداشتی امام رضا (ع) بیان مطرح کردند؛ اولین محور کمک به پایش و رصد مردم به صورت مجازی یا حضوری است. این رصد با توجه به گستردگی فعالیتی بزرگ است که در قرارگاه 10 روز مهلت داده شد. دومین محور درمان است که در سه بخش سنجش، درمان، نقاهت باید پیگیری شود. سومین محور تولید تجهیزات بهداشتی است. محور چهارم نظم و انظباط و توجه به ترددها است.

مسئول بسیج دانشجویی استان ابراز داشت: در بحث شبهات رسانه ای، متاسفانه با ولنگاری در فضای مجازی، دروغ ها و شایعات زیادی نشر شده که باعث استرس بر مردم و سوء استفاده بیگانگان شده اگرچه در واقعیت جو فرهنگی و همدلی بین ایرانیان مثال زدنی است. در امور بین الملل ضعف باعث شده که کشورهای کوچک ایران را متهم به صادر کردن کرونا به جهان میکنند و نیاز به واکنش دیپلماتیک است.

وی در تشریح فعالیت های جدید این ستاد بیان داشت: بیماری کرونا عرصه جدیدی برای خدمت و مبارزه در جبهه­ای جدید است که کوچکترین کار باعث دلگرمی و خیرعظیم است. در راستای مبارزه با کرونا، ناحیه بسیج دانشجویی از دانشجویان فعال حمایت می کند و با استقرار ستادی شبانه روزی در ناحیه و در اختیار قراردادن تجهیزات ضروری در حد بضاعت از آنان دعوت و پشتیبانی می کند.

جواد فرامرزی علاوه بر تاکید بر تلاش بر درمان و بهبودی بیماران کرونایی توسط گروه های دانشجویی در مورد متوفیان این بیماری اظهار داشت: در بحث غسل اموات بیماران کرونایی که در برخی از شهرها به مشکل برخوردیم اگر بتوان یک غسالخانه کوچک خاص این بیماران ساخته شود احترام به اموات و خیر اخروی دارد که نیاز است برخی از ادارات و ارگان های پای کار باشند. راه اندازی غسالخانه خاص بیماران کرونایی باعث تسکین خانواده های داغدار و همچنین بخش عمده ای بار روانی بر مردم فروکش و تسکین می شود.

قابل ذکر است این سومین جلسه ستاد مبارزه با کرونا در بسیج دانشجویی استان گلستان است که بعدظهر امروز برگزار شد.

انتهای پیام/