یادداشت/ علیرضا تقدیری؛

به برکت اهل بیت(ع) کرونا را مدیریت میکنیم

به برکت اعتقادات مذهبی برگرفته از اهل بیت علیهم السلام کرونا را مدیریت خواهد کرد و باز هم چشم جهانیان از پایداری و مقاومت ملت ایران و پیروزی بزرگش در برابر این بیماری شگفت زده خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /علیرضا تقدیری، مسئول بسیج دانشجویی شهرستان نی ریز، در پی شیوع بیماری کرونا در دنیا و ایران درخصوص روحیه جهاد و ایثارگری پزشکان و پرستاران کشور اینگونه نوشت:

 
آمار کرونا در جهان که در سایت worldometers لحظه ای منتشر می شود، نکاتی را نشان می دهد که قابل توجه است:
 
آمار چین را که کنار بگذاریم، کشور بعدی از نظر تعداد مبتلایان ایتالیا است. در ایتالیا که کشوری اروپایی و پیشرفته است حدود ۱۲۰۰۰ نفر مبتلا شده اند و حدود ۸۳۰ نفر فوت کرده اند. در کشور ایران حدود ۹۰۰۰ نفر مبتلا وجود دارد و حدود ۳۵۰ نفر فوتی.
 
تا امروز در ایتالیا از ۱۲۰۰۰ نفر، فقط ۱۰۰۰ نفر با خدمات پزشکی بهبود یافته اند و در ایران ۳۰۰۰ نفر! یعنی با امکانات کشور ما حدود یک سوم افراد تا امروز بهبود یافته اند.
 
مشخص است غیر از امکانات، نکته دیگری که در کشور ما وجود دارد و هیچ جای جهان به این شکل نیست، روحیه ایثار و از خودگذشتگی ایرانیان و کادر پزشکی و پرستاران و فعالان عرصه سلامت است که برگرفته از اعتقادات و به خصوص فرهنگ دفاع مقدس ماست.
 
برخی ها فکر نکنند مذهب در دفع خطر و بیماری نقش ندارد، نه! جامعه مذهبی ماست که به برکت اعتقادات مذهبی برگرفته از اهل بیت علیهم السلام کرونا را مدیریت خواهد کرد و باز هم چشم جهانیان از پایداری و مقاومت ملت ایران و پیروزی بزرگش در برابر این بیماری شگفت زده خواهد شد. ان شاءالله

کلیدواژه ها


نی ریز اهل بیت ایثار

ارسال نظر


captcha