به همت بسیج دانشجویی و دانشکده فنی و حرفه ای استان گلستان

راه اندازی کارگاه تولید تجهیزات پزشکی در دانشکده فنی گلستان

به همت اساتید و دانشجویان این دانشگاه و بسیج دانشجویی، تولید ۴۰۰۰ گان پزشکی در دستور کار قرار گرفته و در گام اول ۸۰۰ گان در حال دوخت است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به همت ستاد مبارزه با کرونا در بسیج دانشجویی استان گلستان و همچنین همکاری دانشکده فنی و حرفه ای این استان، کارگاه تولید تجهیزات پزشکی شامل گان پزشکی با ظرفیت تولید 4000 گان در دانشکده های فنی و حرفه ای استان راه اندازی شد.

در آیین راه اندازی این کارگاه، دانشجویان و اساتید بسیجی کمر همت بستند تا با یاری رساندن به مردم و تولید مایحتاج لوازم پزشکی در بیمارستان های، از میزان دغدغه بیمارستان های استان بکاهند.

در حال حاضر در دو آموزشکده فنی دختران مائده گرگان و کوثر گنبدکاووس، ۴۰۰۰ گان برش داده‌شده است.در حال حاضر ۸۰۰ گان در حال دوخت است، لباس‌های گان تولید شده تحویل دانشگاه علوم پزشکی گلستان خواهد شد.

خانم دکتر کشیری رئیس این دانشکده گفت: امروز دانشگاه‌ها علاوه بر آموزش و پژوهش، نقش‌های دیگری هم بر عهده دارند. به طبع دانشگاه فنی و حرفه‌ای با توجه به اینکه آموزش و مهارت ورزی را در پیشه کار خود دارد، می‌تواند در حوزه مسئولیت اجتماعی ورود پیدا کند.

وییادآور شد: ۲۵ نفر از اساتید، همکاران، دانشجویان این دانشگاه و بسیجیان دانشجو، به‌صورت خودجوش ما را در این امر همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/