درخواست دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی گلستان؛

دستگاه هایی که همکاری لازم را ندارند معرفی گردند تا با مطالبه گری جدی، پاسخگوی کوتاهی های خود باشند

ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی گلستان در نامه ای به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان پیگیر حل مشکلات مردم در مبارزه با کرونا ویروس شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / ستاد مبارزه با ویروس کرونا و شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در نامه ای به ریاست دانشگاه ضمن تشکر از زحمات مسئولین دانشگاه و پزشکان و پرستاران، خواستار همکاری صمیمانه و همچنین معرفی کوناهی کنندگان در ارائه خدمات به مردم شدند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

 

ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گلستان؛

با سلام و احترام،

عنایت به شیوع بیماری کرونا در کشور و قرار گرفتن استان گلستان جزو استان هایی که میزان شیوع درآن بالا بوده است و با توجه به پیش بینی هایی که احتمال می رود تا چند هفته آینده روند صعودی بیماری را در استان داشته باشیم ،لازم دانسته ایم تا نکاتی را خدمت حضرتعالی معروض بداریم :
1-بسیج دانشجویی به نوبه خود از پیگیری ها و زحمات جنابعالی و مجموعه مدیریتی دانشگاه و همه پزشکان ،پرستاران و تمامی عزیزانی که از ابتدای شروع بحران چه در سطح تصمیم گیری و چه اجرا و چه مراکز درمان استان صمیمانه تشکر می نماید.
2-از همان آغازین لحظات شروع بحران ،بسیج دانشجویی دانشگاه با تشکیل کمیته دانشجویی و ستاد بیماری کرونا سعی نموده است تا تمام توان خود را در زمینه های اطلاع رسانی ،آموزش عمومی و توانمند سازی به کار گیرد .تصمیم بر آن شد تا در عین اینکه انتقادات جدی بر بسیاری از تصمیمات و سیاست های نظام سلامت چه در گذشته و چه حال داریم ،در برهه حساس کنونی تمام تلاش خود را جهت حمایت و همراهی مسئولین و همه عزیزان ارائه دهنده خدمت به کار بندیم تا هرچه سریع تر جامعه از وجود این ویروس منحوس رهایی یابد.
3-جناب آقای دکتر ،آن چیزی که این روزها بیشتر از رنج ابتلای هم وطنان عزیز به این بیماری ،آزار دهنده است ،کمبود جدی امکانات و تجهیزات حفاظتی مورد نیاز جهت استفاده پرسنل ارائه دهنده خدمت به بیماران در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی- درمانی می باشد. جدای از خستگی ناشی از مراجعات زیاد بیماران، نبود این تجهیزات حفاظتی از قبیل ماسک، دستکش ،لباس مخصوص و... موجبات نگرانی عزیزان کادر درمان و خانواده های آنان را فراهم ساخته است. طبق بررسی صورت گرفته، همچنان این مشکل وجود داشته و علیرغم تامین بخشی از تجهیزات، همچنان به سطح مطلوب نرسیده است. بسیج دانشجویی آماده است تا با هماهنگی جنابعالی به صورت جدی به مطالبه گری از مسئولین استانی و کشوری جهت پاسخ گویی و تامین تجهیزات مربوطه، اقدام کند .انتظار می رود تا این مجموعه اثر گذار دانشجویی و انقلابی ،در جریان پیگیری ها انجام شده در حد امکان قرار بگیرد تا در صورت مشاهده کوتاهی از طرف دستگاه های مسئول ،به صورت جدی مطالبه گری را در دستور کار قرار دهد.
سوال جدی این است که آیا نهاد هایی همچون اداره کل صمت، دادگستری، اداره کل اطلاعات ، نیروی انتظامی استان و سایر دستگاه ها تا چه میزان طی این مدت با دانشگاه همکاری داشته اند و به وظایف خود عمل نموده اند ؟
4-در کنار کم لطفی های صورت گرفته طی سال های اخیر نسبت به مجموعه ارائه دهندگان خدمت در نظام سلامت چه از طرف وزارت بهداشت و چه از طرف جامعه بویژه رسانه ها ،آن هم در عین حمایت ها و هدایت های پدرانه و دلسوزانه رهبر عزیز انقلاب حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی )، عدم پرداخت مطالبات پرسنل که از دغدغه های مهم اکثر این عزیزان می باشد این روزها فشار زیادی از نظر جسمی و روحی به ایثارگران عرصه سلامت آورده است. خبر هایی این روز ها رسانه ای می شود که چه از طرف دانشگاه و چه دستگاه های دیگر، پرسنل به عناوین مختلف تهدید می شوند. به نظر می آید با تامین تجهیزات حفاظتی ،تغییر ادبیات، پرداخت مطالبات و توجه ویژه به بهداشت روان پرسنل خدوم و بهره گیری از گروه های داوطلب مردمی و بسیجی در قالب تیم های جهادی بتوان باری از دوش ارائه دهندگان خدمت برداشت. فراموش نکنیم که همه این عزیزان نه فقط امروز برای ریشه کن کردن بیماری کرونا، بلکه برای همیشه نیاز به سلامت جسم و روان دارند تا بتوانند سلامت جامعه را تضمین کنند.
5-بسیج دانشجویی اعلام میدارد تا در صورت اعلام نیاز دانشگاه و با هماهنگی ناحیه مقاومت بسیج دانشجویی استان و مجموعه های جهادی، با طراحی برنامه مشترک با معاونت بهداشت دانشگاه ،تمام تلاش های خود را جهت عبور از بحران به کار گیرد. خواهشمندیم محور هایی که امکان همکاری بسیج دانشجویی و گروه های جهادی وجود دارد اعلام گردد تا برنامه ریزی و اقدام جهادی صورت گیرد.
در پایان ضمن تشکر و خسته نباشید مجدد خدمت خانواده سلامت استان به ویژه پزشکان ،پرستاران ،پرسنل آزمایشگاه، رادیولوژی، نیروهای خدماتی و حفاظت فیزیکی و همه افرادی که ایثارگرانه این روز ها مشغول جهاد فی سبیل الله هستند ، مجددا یادآور می شویم که تمامی تجهیزات حفاظتی در اختیار ارائه دهندگان خدمت قرار گیرد و دستگاه هایی که همکاری لازم را ندارند معرفی گردند تا با مطالبه گری جدی ،پاسخ گوی کوتاهی های خود بوده و به وظایف خود عمل نمایند.
به امید آنکه به زودی شاهد سر بلندی کشور عزیزمان در مهار این ویروس منحوس باشیم.
و من الله توفیق

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار