سنندج مجهز به آزمایشگاه اختصاصی pcr تشخیص کرونا شد

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا در سنندج، از انجام آزمایش تشخیص ابتلا به کرونا به زودی در سنندج خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / دکتر ابراهیم اسدی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ما عنوان کرد: از این به بعد آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا در خود سنندج انجام میشود.

 

وی بیان کرد: قبلا نمونه ها به تهران ارسال می شد و به دلیل زمانبر بودن و تعداد بالای نمونه های ارسالی از سراسر کشور، مدت زیادی منتظر جواب مثبت یا منفی ابتلا بودیم و همین روند درمان را کند می کرد.

 

اسدی گفت: ولی با تجهیز آزمایشگاه سنندج به pcr تشخیص کرونا، این مدت زمان کاهش یافته و کمتر از ۲۴ ساعت جواب نمونه های افراد مشکوک آماده می شود.

 

وی عنوان کرد: ویروس شناسی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی توحید در راستای راههای مقابله با بیماری کرونا اقدام به انجام این نوع آزمایش و مجهز کردن آزمایشگاه سنندج به این نمونه گیری شده است.

 

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا در سنندج همچنین عنوان کرد: روز گذشته هم کارگاه تولید لباس حفاظتی و کنترل عفونت کادر درمانی دایر شد و در این کارگاه تولیدی در وهله اول لباس های حفاظت فردی برای کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس هستند تولید خواهد کرد.

 

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا افزود: برای از بین بردن این ویروس و جلوگیری از پیشروی آن لازم است که همه مردم دست در دست هم اقدام کنند.

 

وی همچنین در بخش پایانی سخنان خود نوید بخش تولید مواد ضدعفونی در روزهای آینده بود و اذعان داشت: قرارگاه جهادی درحال بررسی و مطالعه برای تولید مواد ضدعفونی کننده برای تامین نیاز مردم و بیمارستان ها است که امیدواریم هرچه زودتر به نتایج مثمرثمری برسیم.

 

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: برای تامین نیروی مورد نیاز این مرحله هم اقدامات و فراخوان های متعددی به دانشجویان بسیجی رشته های پزشکی داده شده است که خوشبختانه تعداد زیادی از دانشجویان آمادگی خود را برای حمایت از این اقدام جهادی اعلام نموده اند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار