قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی

مسئول اجرایی قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی گفت: دبیرخانه استانی مبارزه با کرونا در تمامی استان ها شکل گرفته است و در چند حوزه از جمله جذب نیروی تخصصی سلامت، جذب نیروهای عمومی در حوزه آموزش بهداشت، تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده ارائه مشاوره تلفنی به مردم در حال فعالیت هستند.


به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی تهران بزرگ /  پرنیان با اشاره به تشکیل قرارگاه مبارزه با کرونا در سازمان بسیج دانشجویی و تشکیل واحدهای تخصصی اظهار کرد: قرارگاه های استانی مبارزه با کرونا در تمامی استان ها با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی تشکیل شده است.

وی افزود: یکی از محورهای فعالیت قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی جذب نیروهای تخصصی در رشته های مختلف علوم پزشکی است که در این راستا توانسته ایم 600 نیروی تخصصی در استان ها به کار گرفته و از این ظرفیت در بخش مشاوره تلفنی و حضور در مراکز درمانی در بیش از 10 استان استفاده کنیم.
مسئول اجرایی قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی بیان کرد: حوزه دیگر فعالیت قرارگاه مبارزه با کرونا جذب نیروهای عمومی جهادی است که در حوزه آموزش بهداشت، تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده فعالیت می کنند و در این حوزه نیز شاهد به کار گیری بیش از 800 نفر نیروی داوطلب در حیطه آموزش بهداشت و توزیع اقلام در بیش از 15 استان هستیم.
پرنیان خاطرنشان کرد: همانطور که تمامی کارشناسان تاکید دارند آموزش و پیشگری مهمترنی نقش را در مبارزه با گسترش ویورس کرونا دارد و به همین دلیل نیز بیش از 20 استان در حوزه تولید محتوا در قالب های پوستر، بروشور، اینفوگرافی، موشن و کلیپ در حال فهالیت هستند،  در این حوزه از ظرفیت اساتید دانگاه و متخصصان استفاده شده و محتواهای تولیدی قرارگاه های استانی مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی با نظارت دانشگاه های علوم پزشکی صورت می گیرد تا شاهد انتشار محتواهای غیرعلمی نباشیم.
وی عنوان کرد: 15استان در تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده اقداماتی را آغزا کرده اند که در برخی از استان ها تولید شروع شده است و در بعضی دیگر از استان ها منتظر دریافت مجوز از وزارت بهداشت یا تامین مواد اولیه هستیم.
مسئول اجرایی قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی اشاره کرد: با توجه به وظیفه دانشجویان مبنی بر مطالبه گری کمیته مطالبه گری نیز به موازات اقدامات جهادی در حال فعالیت و مطالبه گری از دستگاه ها و نهادهای متولی است که تا کنون 20 استان در بخش مطالبه گری نیز ورود جدی داشته اند.
پرنیان تصریج کرد: فعالیت در اماکن عمومی از قبیل ضد عفونی کردن اماکن و پخش تراکت و بازدید از مراکز درمانی دیگر محور برنامه های قرارگاه مبارزه با کرونا است که تا کنون توسط قرارگاه های استانی نیز پیگیری شده است.
وی اعلام کرد: شاهد ساخت اپلیکیشن راهنمایی درباره کرونا ویروس توسط چند استان هستیم که در مراحل اخذ مجوز لازم بوده و پس از اخذ مجوز به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha