نباید از رفتاری که مسلمانان هند میشود غافل شد

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گفت: این روزها بسیاری از کشورها درگیر کرونا هستند و این امر مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده اما در کنار همه این مشکلات و درگیری‌ها نباید از رفتاری که با مسلمانان هند می شود؛ غافل شد.


به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی تهران بزرگ / مقصود درودی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور  با اشاره به برخورد با مسلمانان در هند گفت: متاسفانه این روزها کشور ما و بسیاری از کشورها درگیر کرونا هستند و این امر مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است اما در کنار همه این مشکلات و درگیری‌ها نباید از رفتاری که با مسلمانان هند می شود؛ غافل شد.

درودی تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند‏: هر کس ندای استغاثه‌ مسلمانی را بشنود و پاسخ نگوید، مسلمان نیست.
و اکنون هزاران مسلمان در هند به شدیدترین وضع ممکن سوزانده و کشته می شوند و سازمان های بین المللی آن را نمی‌بینند.

وی تاکید کرد: افراطی های هندو علیه مسلمانان بدترین جنایات را مرتکب می شوند که قبل از آن فقط از داعشیان اینگونه اقدامات را دیده بودیم ولی متاسفانه در مقابل این رفتارها شاهد سکوت مجامع بین المللی و حقوق بشری هستیم.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور یادآور شد: امروز نه فقط یک نفر، که یک ملت صدای اعتراض بلند کرده ولی دولت جمهوری اسلامی ایران سکوت کرده است. چرا وزارت امور خارجه با این اتفاقات بصورت منفعلانه برخورد می کند؟

درودی اظهار داشت: تا به امروز در هند حداقل 42 مسلمان به خاک و خون کشیده شده اند و در منطقه راجن پوره افراطی ها خانه های مسلمان را به آتش می کشند. بدون شک امروز همدردی و نقش آفرینی مسلمانان دیگر کشورها از جمله ایران می تواند التیامی بر درد های آنان باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha