در نامه‌های جداگانه مطرح شد

سوالات دانشجومعلمان گلستان از نامزد‌های انتخاباتی / برای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چه برنامه‌ای دارید؟

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گلستان طی نامه‌های جداگانه‌ای به نامزد‌های انتخابات مجلس گرگان، سوالاتی درباره موضع آنان درباره مسائل دانشجومعلمان و آموزش و پرورش مطرح کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علیرضا قره چانلو، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گلستان در نامه‌های جداگانه‌ای به به نامزد‌های انتخاباتی مجلس یازدهم در گرگان، از آنان درباره مسائل دانشجومعلمان و وضعیت آموزش و پرورش در گلستان سوالاتی را پرسیدند.

سوالات دانشجومعلمان گلستان از نامزد‌های انتخاباتی به شرح زیر است:

برای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که به فرموده مقام معظم رهبری، به عنوان یکی از سه سند پایه چشم انداز ۱۴۰۴ کشور، چه برنامه‌ای دارید؟

برای توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، نقطه ثقل نظام آموزش و پرورش است چه اقداماتی را در نظر گرفته اید و نوع مواجهه در زمان نمایندگی جنابعالی با دانشگاه فرهنگیان و دانشجومعلمان چگونه خواهد بود؟

از مسائل مهم دیگر، مسئله اقتصاد آموزش و پرورش و به تبع آن موضوع بودجه سالیان آن است مستحضرید که هر ساله شاهد کسری قابل توجه بودجه در این دستگاه هستیم. شما دلیل اصلی این کسری را در چه می‌دانید و اگر خود را دغدغه‌مند تعلیم و تربیت نسل آینده می‌دانید، برای این مهم چه برنامه‌ای دارید؟

موضع شما در باب خصوصی سازی در آموزش و پرورش و خرید خدمات آموزشی چیست و تا چه اندازه می‌تواند راه حلی برای برون رفت از مشکلات فعلی آموزش و پرورش باشد؟

برنامه‌های خود را در تحقق عدالت آموزشی چه در سطح کلان جامعه و چه در حوزه انتخابی خود را ارائه بفرمایید.

 
نظرتان درباره رتبه بندی معلمین در نظام آموزش و پرورش چیست؟ و خود را متعهد به آن می‌دانید؟
 
گفتنی است؛ این نامه ها به نبی هزارجریبی، رمضانعلی سنگدویی، ، سید عباس حسینی، غلامرضا منتظری، صاحب حجتی و احمد مازنی نوشته شده است.
 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار