حضور گسترده جامعه قرآنی فارس در انتخابات

جامعه قرآنی استان فارس اعم از قاریان، حافظان، مرتلان، مؤذنان، مبتهلان و خادمان قرآن کریم همراه با اقشار مختلف مردم امروز حضور گسترده‌ای در انتخابات دارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /همزمان با سراسر کشور و همراه و همگام با اقشار مختلف مردم، جامعه قرآنی استان فارس اعم از قاریان، حافظان، مرتلان، مؤذنان، مبتهلان و خادمان قرآن کریم امروز، ۲ اسفندماه حضور گسترده‌ای در انتخابات دارند.

قرآنیان به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین قشر بر روی فرهنگ جامعه اسلامی، همواره در برهه‌های مختلف پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی تاکنون حضور گسترده‌ای برای دفاع از این نظام و انقلاب داشته و دارند و امروز هم بار دیگر نشان دادند که بر عهدی که از روز ازل با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدا بسته‌اند، ایستاده‌اند و امروز کاملاً گوش به فرمان رهبر معظم انقلابند.

محمدمهدی روحانی، یکی از برجسته‌ترین قاریان جوان استان فارس که در عرصه‌های مختلف رقابت‌های قرآنی در بخش‌های مختلف ورزش و جوانان، وزارت کار و رفاه، نیروهای مسلح و غیره خوش درخشیده است،‌ در حاشیه حضور در این انتخابات گفت: امروز برای دفاع از نظام اسلامی و لبیک به دعوت مقام معظم رهبری در انتخابات شرکت کردم.

تأثیر شهادت سردار دل‌ها بر حضور مردم

وی افزود: به خصوص امسال که شهادت سردار سلیمانی رخ داد، انگیزه‌های مردم را برای حضور گسترده در انتخابات و تمام عرصه‌های دفاع از این نظام و کشور دو چندان کرد.

روحانی با تأکید بر اینکه جامعه قرآنی مطیع امر رهبر هستند، گفت: ما همواره در برهه‌های مختلف ثابت کرده و خواهیم کرد که پیرو خط امام و شهدا هستیم و در این راه همواره سعی می‌کنیم ثابت‌قدم و پیشگام باشیم.

وحیده گنبدی، یکی از برجسته‌ترین داوران مسابقات قرآن کریم کشورمان گفت: امروز من هم در کنار سایر اقشار مختلف مردم در انتخابات شرکت کردم و در حقیقت به وظیفه خود عمل کردم. هرچه مشارکت مردم در انتخابات بیشتر باشد، نشان می‌دهد که مردم پاسدار خون شهدا هستند و می‌خواهند که این انقلاب پایدار بماند هرچند که این مسئله برای دشمنان ناخوشایند است.

گنبدی تأکید کرد: از همه مردم به خصوص جامعه قرآنی دعوت می‌کنم که پای صندوق‌های رأی بیایند و مسلماً این حضور برای آینده خود مردم بهتر خواهد بود تا به یاری خدا انتخابی اصلح داشته باشند که بتوانند مشکلات این کشور را حل کنند.

حضور در انتخابات وظیفه فعالان قرآنی است

عطاءالله امیدواری، رئیس اداره قرآن،‌ عترت و نماز دانشگاه علوم پزشکی شیراز و یکی از برجسته‌ترین قاریان و اساتید قرآنی استان فارس هم در حاشیه شرکت در انتخابات به خبرنگار ایکنا گفت: حضور در انتخابات در وضعیت کنونی وظیفه شرعی هر مسلمان به خصوص افرادی است که در عرصه فعالیت‌های نورانی مرتبط با قرآن و عترت فعال هستند.

وی افزود: بنده به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه قرآنی از دوستان و همراهان خود درخواست می‌کنم که به پاس گرامیداشت خون شهدای انقلاب و مدافعین حرمی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و امنیت مرز و بوم این کشور را تضمین کرده‌اند، با تمام قوا به همراه خانواده و شاگردان قرآنی که تربیت کرده‌اند در عرصه انتخابات شرکت کنند. قطعاً حضور حداکثری جامعه قرآنی نقش پررنگی در تایید حکومت و نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد داشت، حکومتی که بر پایه فرمایشات حضرت روح‌الله و با استعانت از کلام نورانی قرآن مجید شکل گرفته است.

امیدواری بیان کرد: در عرصه کنونی لازم است که قاریان، حافظان، مرتلان و همه ارادتمندان به ساحت مقدس قرآن کریم دین خود را نسبت به این موضوع ادا کنند و ان‌شاءالله با وحدتی که در بین جامعه قرآنیان استان فارس برقرار است شاهد حضور پررنگ این جامعه سترگ و فاخر جامعه استان فارس خواهیم بود.

نیازمند مصوبات حمایتی در مجلس هستیم

محمدحسین اسلامی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی فارس و مدیر مؤسسه قرآنی مدینةالنبی(ص) شیراز و دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب استان هم در حاشیه این انتخابات گفت: قطعاً برای تقویت مملکت و نظام اسلامی، نیازمند این هستیم که مردم در برخی از صحنه‌ها حضوری فعال و مثمر ثمر داشته باشند و یکی از جاهایی که مردم می‌توانند تأثیر بسزای داشته باشند، حضور در انتخابات و تعیین سرنوشت جامعه است. به خصوص در شرایط حاضر که جامعه قرآنی مظلوم واقع شده است، نیازمند یکسری مصوبات حمایتی در مجلس هستیم که بتواند تأثیرگذاری بیشتر جامعه قرآنی در سطح جامعه را به وجود آورد.

اسلامی بیان کرد: قطعاً یکی از مطالبات جامعه قرآنی از کسانی که به مجلس راه پیدا می‌کنند، این است که نگاه ویژه و عمیقی به مسائل قرآنی داشته باشند زیرا این مسئله بر اخلاق جامعه تأثیر مستقیمی دارند و اگر در جامعه‌ای بر روی قرآن سرمایه‌گذاری شود، مسلماً شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در آن جامعه خواهیم بود.

دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس در پایان اقشار مختلف مردم را جهت حضور حداکثری در انتخابات و خلق دوباره حماسه حضور دعوت کرد و گفت: البته ملت ایران همواره در عرصه‌های مختلف ثابت کردند که اهل بصیرتند و در بزنگاه‌ها به موقع حضور می‌یابند و جواب دندان‌شکنی به دشمنان این نظام و کشور می‌دهند و به یاری خدا امروز هم شاهد چنین مسئله‌ای خواهیم بود.

ارسال نظر


captcha