شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی فارس:

بی‌تردید مجلس یازدهم در شرایط حساس کنونی نقشی تعیین‌کننده خواهد داشت

از همه اقشار فهیم و مسلمان ایران استدعا داریم که با مشارکت حداکثری و انتخاب هوشمندانه خود به خلق حماسه‌ای دیگر در انتخاب نمایندگان اصلح و خدمتگزار بپردازند؛ بی‌تردید مجلس یازدهم در شرایط حساس کنونی نقشی تعیین‌کننده خواهد داشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در پی فرا رسیدن موسم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیانیه زیر را منتشر کرد:


بسم‌الله الرحمن الرحیم

وَأَوۡفُوا۟ بِٱلۡعَهۡدِۖ إِنَّ ٱلۡعَهۡدَ کَانَ مَسۡـُٔولࣰا
[سوره اﻹسراء 34]

در حالی قدم به عرصه یازدهمین دور از انتخابات مجلس میگذاریم که نگرانی‌ و دغدغه مردم را جهت حضور در انتخابات و انتخاب اصلح درک می‌کنیم. مردم شریف ایران عزیز شما حق دارید در قبال سرنوشت‌تان حساس و پیگیر باشید.

نتیجه انتخابات پیش رو بی تردید می‌تواند نوید خش روزهای خوبی در شروع چهل ساله دوم انقلابی را فراهم نماید و زمینه ساز انتخاباتی با افزایش مشارکت باشد تا سرنوشت این مردم و آینده فرزندانمان را رقم بزند.

انتخابات سراسری دوم اسفند ماه در حقیقت، جلوه‌گاه تلاش بی‌وقفه مردم و حاکمیت برای اقتدار نظام در عملگرایی به ارتقاء معیشت، رفاه و منزلت اجتماعی یکایک مردمانمان خواهدشد.

پس بایستی همواره به گفته خداوند ایمان داشته باشیم که: «سرنوشت هیچ قومی تغییر نخواهد کرد مگر به دست خودشان»

حضور باشکوه مردم فهیم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از پیش نمایان می سازد و چشم جهانیان را خیره خواهد کرد و حضور بانشاط و حداکثری مردم پای صندوق های رای کام هر ایرانی را شیرین خواهد کرد و دشمنان قسم خورده را مایوس میکند.

بدون شک خلق این حماسه که در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری و موقعیت شناسی شما مردم بصیر ایران (به رغم تبلیغات گسترده دشمنان برای دور کردن شما مردم از صندوق های رای) صورت خواهد گرفت پیروزی دیگری برای نظام جمهوری اسلامی وملت ایران رقم خواهد زد.

انتخابات در سراسر کشور یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در کشور ما در بهترین و سالم‌ترین شکل ممکن برگزار می‌شود.

رجاء واثق داریم ملت شریف ایران در انتخابات پیش رو ـ دوم اسفند ۱۳۹۸ ـ به یاد قهرمانان شهید خود، برگ زرین دیگری به کارنامه درخشان انقلاب ایران اسلامی خواهند افزود.

امروز کشور با برخی از مشکلات اقتصادی خاص مواجه است که با توجه به ظرفیت‌های داخلی قابل‌حل است.

شکل‌گیری یک مجلس قوی، طالب رونق اقتصادی و عدالت اجتماعی، زمینه را برای حل مشکلات فراهم می‌کند. در تعاملات بین‌المللی نیز یک مجلس مقتدر، پشتوانه دیپلماسی و سیاست خارجی عزتمند است و نخواهد گذاشت طرح‌های استعماری تحمیلی از سوی سازمان بین‌المللی زیر چتر نفوذ آمریکا وارد سیستم حکمرانی ما شود و همه این‌ها با حضور آگاهانه مردم در انتخاب نمایندگانی مؤمن، دارای روحیه جهادی و اعتقاد عمیق به اخلاق اسلامی و پیشرفت و عدالت تأمین خواهد شد.

مجلس آینده باید حریت داشته باشد، و در رأس امور باشد.

ما دانشجویان همچنان که آرمان های انقلاب را هدف داریم و تا اخرین توان بدنبال حل مسائل امروز جامعه از جمله مسائل معیشتی و فرهنگی هستیم تنها راه برون رفت از وضع موجود را اصلاح مجلس میدانیم چرا که هر نقطه ای که ضعفی را شاهدیم یا از قانون ناکارآمد است و یا از ضعف نظارت بر اجرای قانون که این دو مهم در حوزه ماموریتی مجلس است.

مهمترین نگاه ما به نمایندگان در زمینه پیگیری است. یعنی یک نماینده مجلس شورای اسلامی باید در حوزه های مختلف پیگیر برنامه های مختلف باشند. مثلا در حوزه علمی نمایندگان باید برای کسب قدرت علمی منطقه تلاش کنند و در حوزه اقتصادی نیز به دنبال دلایل نبود سیستم نظارتی کامل در مجلس باشند.

 وظیفه دانشجویان انقلابی این نیست که پشت یک نگاه بروند و دانشجوی انقلابی باید با حفظ حریت خود، منافع و تعالی مردم را به دور از هر گونه تمایل به سمت احزاب چپ و راست سیاسی، پیگیری و مطالبه نماید و امروز بسیج دانشجویی دانشگاه های استان فارس با سر لوحه قرار دادن این مهم و با خطاب دادن و پرسشگری از کاندیدای مجلس شورای اسلامی از طیف های مختلف به این هدف متمسک شد و امیدوارانه چشم به حضوری پر شور و مبتنی بر عقلانیت را در پای صندوق های رای دارد.

 نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در شکل گیری این حماسه با عظمت بر کسی پوشیده نیست. امنیت و استقلال و پیشرفت کشور، همواره مرهون هدایت های داهیانه ایشان بوده.

ما دانشجویان  به عنوان سرباز این نظام و خادم ملت شریف ایران، وظیفه خود می دانیم از همه ی آحاد مردم، مراجع عظام تقلید و علماء اعلام، طلاب و دانشجویان، کارگران و کشاورزان، بازاریان و خانواده معزز شهدا و ایثارگران و تمامی گروه ها و تشکل ها و همه زنان و مردان سلحشور ایران جهت حضور در انتخابات مجلس به عنوان ضامن امنیت و اصلاح نقایص دعوت میکنیم.

از همه اقشار فهیم و مسلمان ایران استدعا داریم که با مشارکت حداکثری و انتخاب هوشمندانه خود به خلق حماسه‌ای دیگر در انتخاب نمایندگان اصلح و خدمتگزار بپردازند؛ بی‌تردید مجلس یازدهم در شرایط حساس کنونی نقشی تعیین‌کننده خواهد داشت.

ارسال نظر


captcha