بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین:

کاندیداهای مجلس برای جبران کمبود‌ها مناطق محروم برنامه‌های خود را اعلام کنند

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین در نامه‌ای نوشت: مدارس مناطق محروم از داشتن میز و نیمکت و حتی وسایل گرمایشی ساده محروم هستند. کاندیداهای مجلس برای جبران این کمبود‌ها چه برنامه‌ای دارند؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین نامه‌ای خطاب به کاندیدا‌های مجلس استان نوشت: مدارس مناطق محروم از جمله روستا‌های دور افتاده اوج و بقیه مدارس استان حتی از میز و نیمکت و حتی وسایل گرمایشی ساده نیز محروم هستند برای جبران این کمبود‌ها چه برنامه‌ای دارید؟


متن نامه به شرح زیر است:
 
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم
با صلوات بر محمد و آل مجمد (ص)؛ نیک مستحضرید که آموزش و پرورش، از اساسی‌ترین ارکان، جهت خلق آینده‌ای بهتر است و آینده‌ی کشور عزیزمان، به امروزِ آن وابسته است و در این میان نقش تاثیر گذار معلّم در ساخت آینده‌ی این سرزمین، در اثرگذاری فکری و روحیِ مخاطبی که کودک امروز ما و مرد و زن آینده‌ی ما است، نظیر ندارد و ثروت اصلی برای هر ملتی، نیروی انسانی هست.

بدون تردید رشد و توسعه پایدار یک کشور به تربیت انسان‌های آگاه، متعهد و متخصص بستگی دارد و پیشرفت همه جانبه، مرهون توسعه سرمایه انسانی است، از این رو اهتمام به آموزش و پرورش را می‌توان وظیفه کل جامعه و آحاد مردم دانست؛ لذا با عنایت به جایگاه مهم مجلس شورای اسلامی در قانونگذاری و سیاست گذاری در حوزه نظام آموزش و پرورش، از وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نگاهی عالمانه، کارشناسی شده و با برنامه، نسبت به تعلیم و تربیت و مسائل آموزش و پرورش می‌باشد. به همین منظور از جنابعالی به عنوان کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی درخواست می‌گردد پاسخ‌های خود به سؤالات زیر را که دربرگیرنده نگاه و نظر جنابعالی است، به صورت مکتوب ارسال نموده و یا با تشکیل جلسه‌ای حضوری در فضای صمیمی با اعضای بسیج دانشجویی و فعالین دانشجومعلم دانشگاه فرهنگیان، به سؤالات پاسخ دهید:

مسائل ملی:

برای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که به فرموده مقام معظم رهبری، به عنوان یکی از سه سند پایه سند چشم انداز ۱۴۰۴ کشور، چه برنامه‌ای دارید؟

برای توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان، به تعبیر رهبرمعظم انقلاب، نقطه ثقل نظام آموزش و پرورش، چه اقداماتی را در نظر گرفته اید و نوع مواجهه در زمان نمایندگی جنابعالی با دانشگاه فرهنگیان و دانشجومعلمان چگونه خواهد بود؟

از مسائل مهم دیگر، مسئله اقتصاد آموزش و پرورش است و به تبع آن موضوع بودجه سالیانه آن می‌باشد. مستحضرید که هر ساله شاهد کسری قابل توجه بودجه در این دستگاه هستیم. شما دلیل اصلی این کسری را در چه می‌دانید و اگر خود را دغدغه‌مند تعلیم و تربیت نسل آینده می‌دانید برای این مهم چه برنامه‌ای دارید؟

موضع شما در باب خصوصی سازی در آموزش و پرورش و خرید خدمات آموزشی چیست و تا چه اندازه می‌تواند راه حلی برای برون رفت از مشکلات فعلی آموزش و پرورش باشد؟

برنامه‌های خود را در تحقق عدالت آموزشی چه در سطح کلان جامعه و چه در حوزه انتخابی خود را ارائه بفرمایید.

نظرتان درباره رتبه بندی معلمین در نظام آموزش و پرورش چیست؟ و خود را متعهد به آن می‌دانید؟

مسائل استانی:

کمبود یا نبود مشاور در اکثر مدارس استان به شدت احساس می‌شود که می‌تواند اثرات بسیار ویران کننده‌ای برای دانش آموزان داشته باشد.آیا برنامه‌ای برای جبران این کمبود در استان دارید؟

مدارس مناطق محروم از جمله روستا‌های دور افتاده اوج و بقیه مدارس استان حتی از میز و نیمکت و حتی وسایل گرمایشی ساده نیز محروم هستند. برای جبران این کمبود‌ها چه برنامه‌ای دارید؟

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار