مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی فسا:

انتخاب کاندیدای اصلح اهمیت بسزایی دارد

اگر نماینده‌ای بر سر کار آید که قبل از ورود به مجلس، خود را وامدار دیگران کرده و مجبور باشد در مجلس وام آنها را ادا کند؛ نان‌هایی به قرض گرفته باشد و بخواهد به مجلس که رفت، قرض خود را ادا کند؛ به درد نمی‌خورد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محمدامیر آقایی‌‌نسب مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی فسا، پیش از خطبه های نمازجمعه به سخنرانی پرداخت.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی فسا در سخنرانی پیش از خطبه‌ها با اشاره به شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همان طور که برگزاری انتخابات برای انتخاب نمایندگان، برای احقاق حق مردم امری ضروری است، تکلیف شرکت در انتخابات نیز موضوعی قابل توجه برای آحاد افراد جامعه محسوب می‌شود. از سوی دیگر، ادای تکلیف الهی، به هر نحو ممکن و با هر کیفیت، مقبولیت لازم را در پیشگاه الهی ندارد، بلکه انسان موظف است در راستای عمل به تکالیف الهی خویش، به بهترین نحو ممکن عمل نماید تا در پیشگاه الهی سربلند و مأجور باشد. بر این اساس، علاوه بر لزوم حضور مردم در انتخابات، مبادرت به بهترین انتخاب و گزینش کاندیداهای اصلح نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با اشاره به معیارهای برگزیدن کاندیداهای اصلح گفت: انتخاب صالح یعنی انتخاب نماینده متدین. برای نماینده، آگاهی سیاسی، جرأت و جسارت در برخورد با مسائل لازم است؛ آگاهی از مسائل کشور و مسائل جهان لازم است. لکن رکن اصلی، تدین است. نماینده باید طرفدار ضعفا و قشر ضعیف باشد. قانون باید بتواند از حقوق ضعفا دفاع کند، والاّ قانونی که پولداران را پولدارتر کند، قانون مملکت اسلامی نیست. قانون باید بتواند گره‌ها را باز کند و به درد دل قشرهای محروم برسد. نماینده باید آدمی باشد که این چیزها را بفهمد.  در اسلام و نظام جمهوری اسلامی، فلسفه مسئولیت پیدا کردن مسئولان در کشور این است که برای مردم کار کنند. مسئولان برای مردمند و خدمتگزار و مدیون و امانتدار آنها هستند. مردم، محورند. کسی که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیتی به دست می آورد، باید همه همّ و غمّش برای مردم باشد.

مسئول بسیج دانشحویی دانشگاه دولتی فسا اذعان داشت: اگر نماینده‌ای بر سر کار آید که قبل از ورود به مجلس، خود را وامدار دیگران کرده و مجبور باشد در مجلس وام آنها را ادا کند؛ نان‌هایی به قرض گرفته باشد و بخواهد به مجلس که رفت، قرض خود را ادا کند؛ به درد نمی‌خورد.

وی افزود: در طول دوران تاریخ انقلاب اسلامی همواره شورای نگهبان به سبب جایگاه و نقش تعیین کننده خود، مورد هجمه و حمله از جوانب مختلف داخلی و خارجی بوده است و هر باره صدای تخریب شورای نگهبان از هنجره ضد انقلاب صادر و توسط عوامل خودفروخته داخلی انعکاس اجتماعی پیدا میکند.


آقایی‌نسب همچنین بیان داشت: بارها و بارها حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بر این مهم تاکید داشتند که تخریب شورای نگهبان آبی است که در آسیاب دشمن ریخته می‌شود و متاسفانه ما در دوره های مختلف شاهد جولان پیاده نظام های استکبار در داخل هستیم که در آستانه هر انتخابات کاملا هدفمند و برنامه ریزی شده به تخریب این نهاد مهم پرداخته و از حفره های قانونی سو استفاده و همچنان بر طبل تخریب می‌کوبند. رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند به افراد معلوم الحال که چطور اگر اسم شما از صندوق بیرون بیاید انتخابات مشکلی ندارد ولی اگر شما از جانب مردم انتخاب نشوید این انتخابات می‌شود انتصابات؟

وی در پایان سخنان خود عنوان داشت: امنیت کلید واژه غریبی که در صورن فقدان، ارزش و اهمیتش بر همگان ثابت میشود سوغات سفرکرده هایی است که با جان خود برای این ملت به ارمغان آورده اند و مردم نیز با حضور خود این مهم را ارج مینهد و یکی از مهترین عرصه ها شرکت در انتخابات است. بسیاری سودای سردادن مرثیه انقلاب را در سر میپرورانند، که این انتخابات مردم نمی آیند و ایران ضعیف را در رویای باطل خود میپرورانند اما، زهی خیال باطل که همان دست غیب الهی و روحیه انقلابی مردم عزیز بدون شک باز هم غزل عاشقانه مکتب خمینی کبیر را در گوش جهانیان یادآور می‌شود و پس از چند سال باز هم مردم با حضور معنادار خود سیلی دیگری بر صورت استکبار و منافقین خواهند کوبید. ان شاءالله

کلیدواژه ها


فسا سخنرانی نمازجمعه

ارسال نظر


captcha