ویروسی مرگبار تر از کرونا...

کرونا تا کنون در 26 کشور جهان منتشر شده و حدود564 نفر از مبتلایان را به کام مرگ فرستاده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /سازمان بهداشت جهانی اعلام«وضعیت اضطراری جهانی» کرده و بسیاری ار کشورهای جهان در حال کنترل این ویروس با روش های مختلف هستند.

 

ولی سوالاتی باعث مشغول شدن ذهن ما شده که چه چیزی کرونا رو ترسناک می کند ؟ نزدیک به یک هفته است در صدر اخبار جهان قرار دارد. البته در این بحث می توان به جنگ بیولوژیک هم پرداخت.

 

ویدئوها و تصاویر مرتبط با این ویروس مثل خود این ویروس، فراگیر شده و به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

 

در فوریه 2018 میلادی، در امریکا انفلوآنزا باعث مرگ 61 هزار آمریکای شد همچنین زمستان 2019، دوباره این بیماری باعث مرگ  34 هزار نفر آمریکایی شد و در مقایسه با کرونا 422 برابر تلفات داده است.

 

بر اساس اعلام مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ایالات متحده با آسوشیتدپرس ، این آمار در 40 سال گذشته در آمریکا سابقه نداشته است.

 

ولی با این وجود چرا ما از کرونای چینی می ترسیم و از آنفلوآنزای آمریکای نه؟ باید به جرات گفت این تاثیر رسانه است که کرونای چین را وحشتناک جلوه داده و هیچ تصویر و اخباری  از انفلوآنزای آمریکا منتشر نشده است.

 

شبکه های اجتماعی در جریان ترور ناجوانمردانه حاج قاسم سلیمانی، بسیاری از اکانت های توئیتری و اینستاگرامی را مسدود و تعلیق کردند.

 

این پلتفرم ها در توضیح هر گونه سانسور محتوا درباره ی حاج قاسم را انکار کردند.

 

الگوریتم های بررسی این پلتفرم ها هر گونه محتوایی که تعبیر ترور باشد را حذف میکردند و کافی بود بجای لفظ «ترور» از «قتل» استفاده می کردید.

 

رسانه ها و سانسور اطلاعات به مراتب مرگبارتر از ویروس کرونا است، که پلتفرم ها تنها موافق انتشار بخش کوچکی از اطلاعات در سطح جهان هستند و این یعنی کرونا هنوز هم نتوانسته با وجود سانسور اطلاعاتی به جایگاه اول رعب، ترس و مرگ در سال 2020 برسد.

 

یادداشت: سیاوش پرتونیا فرمانده حوزه بسیج دانشجویی شهید مطهری استان کردستان

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار