شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه صادر کرد

بدون شک امروز ایران اسلامی در راه رسیدن به قله ی پیشرفت با شتاب بسیاری حرکت کرده که توانمندی های علمی در زمینه های موشکی، نانو فناوری، هسته ای و دیگر زمینه ها از دستاوردهای این حرکت 40 ساله است که با در نظر گرفتن این توصیه های مقام معظم رهبری می تواند به حرکت پرشتاب خود قدرتمند تر از گذشته ادامه دهد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور به مناسبت  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انا فتحنا لک فتحا مبینا
با گذشت چهل و یک سال از انقلاب اسلامی ایران، امروز شاهد قدرت روز افزون ملت ایران هستیم و همین امر باعث افزایش دشمنی جهان‌خواران با کشور عزیزمان شده است. اکنون در اولین سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر انقلاب صادر شد می توان به نکاتی اشاره کرد.
این بیانیه در شرایطی از جانب مقام معظم رهبری ایراد شد که ناامیدی ناشی از رکود اقتصادی و بیکاری بر برخی از جوانان این سرزمین تاثیر گذاشته و فرصت طلبان و بدخواهان آینده انقلاب اسلامی را در نگاه آنان تاریک انگاشتند. معظم له با تکیه بر قدرت، علم، تقوا و نیروی جوانی وظیفه ای خطیر را بر دوش مردم ایران به خصوص جوانان نهادند. قسمت اول این بیانیه با تاکید بر اینکه پیروزی انقلاب اسلامی آغازگر عصر جدید عالم و جهانی شدن شعارهای فطری، درخشان و همیشه زنده انقلاب اسلامی است و به دفاع ابدی از نظریه نظام انقلابی می پردازد و فاصله میان هست ها و باید های جمهوری اسلامی را نمایان می‌کند و ذکر این نکته مهم، که برای برداشتن گام های محکم و استوار در آینده، باید گذشته را به درستی شناخت. هم چنین پدیده برجسته جهان معاصر ، "تقابل دوگانه جدید اسلام و استکبار " یکی دیگر از ثمرات پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بود که اصل ما می‌توانیم را به اثبات رسانید.
از برکات بزرگ انقلاب اسلامی می توان به ایجاد امنیت و حفظ تمامیت ارضی در هشت سال دفاع مقدس و پس از آنان، ایجاد زیرساخت ها و پیشرفت پرشتاب و چشمگیر در عرصه پژوهش و فناوری، رشد شگفت آور بصیرت سیاسی آحاد مردم، گسترش عدالت در توزیع امکانات عمومی کشور، ارتقا معنویت و اخلاق در بین مردم ، مقاومت در برابر زیاده خواهان و مستکبران عالم و تبدیل شدن به یک الگوی ایستادگی برای دیگر کشورها، اشاره کرد.
مقام معظم رهبری بارها در سخنرانی های خود و هم چنین در بیانیه گام دوم با  اشاره به نقش محوری جوانان در ایجاد این برکات، برداشتن گام دوم انقلاب را وظیفه جوانان دانسته و آنان را محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی می دانند چرا که مهم ترین ظرفیت امید بخش کشور نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است.
سپس ایشان با اشاره به فهرست طولانی فهرست های مادی کشور با نگاهی خوش بینانه به آینده در پرتو امید، توصیه هایی نمودند که اهم این توصیه ها پیرامون علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و مرزبندی با دشمن می باشد.
بدون شک امروز ایران اسلامی در راه رسیدن به قله ی پیشرفت با شتاب بسیاری حرکت کرده که توانمندی های علمی در زمینه های موشکی، نانو فناوری، هسته ای و دیگر زمینه ها از دستاوردهای این حرکت 40 ساله است که با در نظر گرفتن این توصیه های مقام معظم رهبری می تواند به حرکت پرشتاب خود قدرتمند تر از گذشته ادامه دهد.
پس از انتشار این بیانیه، نسبت جریانات سیاسی کشور با این بیانیه شاهد مثالی است بر میزان کارایی آن ها در خدمت به مردم. بر خلاف جریان غیر انقلابی در داخل کشور، جریانات انقلابی در پی تبیین آن برآمدند و در گام بعدی پیاده سازی آن در جهت خدمت به مردم را آغاز کردند تا کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را به منصه ظهور بگذارند. با گذشت زمان روز به روز شاهد زاویه گرفتن جریان غیر انقلابی با ولایت فقیه بودیم که با جایگزین کردن مباحث فرعی به جای مسائل اصلی و تحت الشعاع قرار دادن مسائل اولویت دار نظام جمهوری اسلامی سعی بر تفرقه انداختن میان مردم داشتند تا بتوانند از طریق دوقطبی سازی و آشوب در کشور از آب گل آلود ماهی بگیرند. آشوب های اخیر در ماه های آبان و آذر و تخریب اموال عمومی کشور در همین راستا قابل تحلیل و بررسی است که با پاسخ کوبنده مردم بصیر و انقلابی روبرو شد.
در این شرایط خبر تلخ شهادت حاج قاسم سلیمانی کام مردم ایران را تلخ کرد و وحدت دوباره را به ایرانیان بازگرداند. ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی خون ملت ایران را به جوش آورد و آحاد مردم ایران جدا از هر طیف سیاسی خواستار انتقام خون حاج قاسم، از آمریکا، این جرثومه سیاه و کثیف شدند. تشییع میلیونی پیکر سردار قاسم سلیمانی در شهرهای اهواز، قم، مشهد، تهران و کرمان چشم همه جهانیان را خیره به خود کرد و صدای مرگ بر آمریکا را به گوش تمامی کشورهای جهان رسانید. رفراندم حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و بار دیگر همه مردم ایران با حضور پرشکوه خود به این نظام آری گفتند. بدون شک فقط نظام جمهوری اسلامی ایران است که میتواند افرادی چون قاسم سلیمانی را تربیت کند و چشم همه جهانیان را خیره به قدرت خود کند.
پس از گذشت چند روز از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، سپاه پاسداران طی یک عملیات شجاعانه و گسترده پایگاه عین الاسد که یکی از مهمترین پایگاه های آمریکا و مغز فرماندهی آن در عراق بود را با موشک بمباران کرد. از نکات مهم این شلیک می توان به بومی بودن موشک ها اشاره کرد که نشان از سرعت بالای پیشرفت در صنایع موشکی ایران با وجود شدیدترین تحریم ها در 40 سال اخیر دارد. هم چنین جرات حمله به پایگاه های آمریکا و پذیرفتن مسوولیت آن از جانب جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده این بود که دوران بزن و در رو تمام شده است. از دیگر معانی این شلیک، تنظیم نگرش جهان به ویژه کشورهای منطقه غرب آسیا بود. همگان دریافتند که از این پس پایگاه های آمریکا نه تنها ضامن امنیت آن ها نیستند بلکه خود باعث ناامنی آنان می شوند. در حقیقت برخورد موشک ها به پایگاه عین الاسد اعلام رسمی پایان هژمونی آمریکا و سنبل فروپاشی قدرت آمریکا بود و این سیلی اول بود.
هم چنین جریان انقلابی، اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه را معادل انتقام خون حاج قاسم سلیمانی دانستند اما متاسفانه باز هم جریان غیر انقلابی کشور حرف از مذاکره مجدد با آمریکا زد. آمریکایی که با طرحی موسوم به طرح معامله قرن به دنبال حذف مساله فلسطین که مهمترین مساله جهان اسلام است می باشد.
اما اکنون در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دو آزمون مهم پیش روی ایرانیان است. اولین آزمون شرکت در جشن پیروزی انقلاب اسلامی ، که جمعیت میلیونی امروز راهپیمایی در تهران و شهر های سراسر کشور نشان داد که مردم بصیر ایران در این 41 سال همواره در این آزمون مهم موفق بوده اند.
دومین آزمون حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی است. امروز اساسی ترن مساله، مساله انتخابات است. مجلس شورای اسلامی در 4 سال اخیر مجلسی بی خاصیت ، ناکارآمد و غیر انقلابی بود که در مقابل جریان غیر انقلابی کشور حرکت مفید و موثری انجام نداد و باعث عقب گرد کشور در زمینه های مختلف شد. اهمیت مجلس شورای اسلامی آن جایی مشخص می شود که مقدمه تشکیل دولت جوان و حزب اللهی ایجاد مجلس جوان و حزب اللهی است و بدیهی ست که برای قوی شدن در همه عرصه های کشور، ابتدا باید مجلسی قوی داشت. مجلسی که با قانونگذاری و نظارت بتواند مشکلات پیش روی کشور و مردم را حل کند و راه را برای خدمت خدمتگذاران باز و برای چپاول غارتگران ببنند. در یک کلام مجلس طراز انقلاب اسلامی در شان جمهوری اسلامی است که برای تحقق این مهم، باید به نمایندگانی رای داد که ایمان، تقوای سیاسی، تقوای فردی و جمعی داشته باشند و شجاعانه در مقابل مستکبران خارجی و داخلی قد علم کنند و به دنبال عدالت، شب از روز نشناسند و خدمت به مردم اولویت اولشان باشد.
پس از گذشت 41 سال از انقلاب اسلامی، با مجلس طراز انقلاب اسلامی و دولت جوان و حزب اللهی و با تکیه بر بیانیه گام دوم انقلاب و رهنمون های مقام معظم رهبری می توانیم تمدن نوین اسلامی را رقم زده و در امر ظهور حضرت حجت (عج) ایفاگر نقشی مفید و موثر باشیم. ان شاءالله
 
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار