گروه جهادی حاج عبدالله والی برگزار کرد؛

خدمت بی مزد و منت در مناطق محروم شهرستان فردوس

گروه جهادی حاج عبدالله والی در مناطق محروم شهرستان فردوس خدمات درمانی، فرهنگی و آموزشی به مردم ارائه و این فعالیت ها را بدون هیچ مزد و منتی انجام می دهد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سعید پرنیان، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده پیراپزشکی و بهداشت فردوس در خصوص اردوی جهادی حاج عبدالله والی اظهار کرد: این اردو با در حوزه‌های درمانی، فرهنگی و آموزشی به همت بسیج دانشجویی دانشکده و در روستای محروم کجه برگزار شد. 

 وی ادامه داد: در این اردو پزشک خانواده، کارشناس روانشناسی بالینی و مشاور خانواده، کارشناس تغذیه، کارشناس مامایی، کارشناس روانشناسی و کارشناس پرستاری گروه را همراهی کردند.
 
---
 
 
 
 مسئول بسیج دانشجویی دانشکده پیراپزشکی و بهداشت فردوس با اشاره به همکاری مسئولین شهرستان در این اردو تصریح کرد: ۱۴ دانشجوی جهادگر نیز در این اردو حضور داشتند و خدماتی در قالب آموزش بهداشت، معاینه رایگان و خدمات فرهنگی ارائه دادند.
 
 پرنیان با بیان اینکه در این اردو ۲۵ مورد ویزیت کامل بیمار صورت گرفت، خاطرنشان کرد: همچنین آموزش‌هایی در زمینه بهداشت فردی و جمعی، نحوه انتقال بیماری‌های شایع و مسری مانند آنفولانزا، کرونا و راه‌های پیشگیری از آن ها، پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند فشار خون و دیابت و نحوه کنترل آن‌ها ارائه شد.
 
 
---
---
 
 وی ادامه داد: تراکت‌ها و پمفلت‌هایی در زمینه آموزش‌های بهداشتی و سلامت عمومی بین مردم توزیع شد و تست فشار خون، قند، قد و وزن مردم نیز انجام شد.  
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده پیراپزشکی و بهداشت فردوس به فعالیت‌های کارگروه مامایی در این اردو ،عنوان کرد: بررسی واکسیناسیون مادر، تزریق هورمونی ناباروی، آموزش روش‌های خود مراقبتی، ورزش‌ها و تغذیه صحیح در دوره بارداری، آموزش بیماری‌های شایع بارداری و نحوه پیشگیری از آن‌ها و آموزش نحوه شیردهی و حمام کردن کودک از خدمات ارائه شده در این حوزه بوده است.
 
 
---
---
 
 پرنیان به کارگروه روانشناسی، خدماتی در حوزه مشاوره خانواده و ازدواج، مشاوره سازشی، شغلی و تحصیلی به مردم اشاره و تاکید کرد : کارگروه تغذیه نیز آموزش‌هایی در خصوص انواع رژیم‌های چاقی یا لاغری، دیابت، بیماری‌های قلبی و رژیم‌های ویژه گروه‌های سنی مختلف ارائه کرد.
 
 وی ادامه داد: کلاس‌های نقاشی برای کودکان برگزار کردیم و در کنار آن آموزش‌های درسی مانند ریاضیات، معارف و احکام متناسب کودکان دوره ابتدایی ارائه شد.
 
 مسئول بسیج دانشجویی دانشکده پیراپزشکی و بهداشت فردوس گفت:در این اردو مجموعا ۲۰ میلیون ریال هزینه خدمات ارائه شده به مردم روستای کجه بود.

 

---
---
---چ

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار