سومین جشنواره ملی جهادگران ۱۸ بهمن برگزار می‌شود

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به برگزاری اختتامیه سومین جشنواره ملی جهادگران ۱۸ بهمن گفت: این جشنواره با رویکرد مساله محور برگزار می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویینشست خبری سومین جشنواره ملی جهادگران و دومین‌ اجلاسیه مجمع جهادگران کشور" صبح امروز( یکشنبه ۱۳ بهمن ماه) در سالن جلسات سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.

* برگزاری سومین جشنواره ملی جهادگران با رویکرد مساله محور

محمد جواد نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در این نشست خبری با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره ملی جهادگران در ۱۸ بهمن ماه گفت: امسال سخت گیری بیشتری در داوری آثار گرفته شده و رویکرد جشنواره رویکرد مساله محور است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره ملی جهادگران در شرایط متفاوت با سال‌های گذشته گفت: ما دیدار رهبر معظم انقلاب با جهادگران را در مردادماه و بعد از آن پیام معظم‌له برای جهادگران را داشتیم که این مسئله سرلوحه سومین دوره ملی جهادگران قرار گرفت.

وی در ادامه با اشاره به شهادت سردار سلیمانی افزود: مردم در تشییع سردار سلیمانی حماسه بزرگی را خلق کردند و در ایام گذشته شاهد دو یوم‌الله بودیم.

نیک‌روش گفت: فعالیت‌های جهادی محدود به زمان و مکان خاصی نیست و هدف تنها خدمت‌رسانی به مردم است.

وی ادامه داد: جشنواره ملی جهادگران در راستای پرورش نیروهای جهادی و حوزه آموزش برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور اظهار کرد: رهبر انقلاب تاکید دارند آثار جهادگران باید به افرادی که فعالیت جهادی ندارند؛ نشان داده شود. این جشنواره تلاش دارد با توجه به تاکیدات رهبری آثار دانشجویان جهادگران را به عموم مردم نشان دهد.

وی گفت: قشر دانشجو پیشران و پیشرو جامعه در حوزه های مختلف است و در فعالیت های جهادی نیز دانشجویان و فارغ التحصیلان و بسیج دانشجویی پیشران فعالیت های جهادی است.

نیک روش گفت: مجموعه چند قسمتی با هدف شناساندن فعالیت های جهادی و پرورش نیروهای جهادی تهیه شده که به زودی از رسانه ملی پخش خواهد شد.

* حضور بیش از 18 هزار گروه جهادی در سومین جشنواره ملی جهادگران

یاسر حسین‌بیک دبیر محتوایی سومین جشنواره ملی جهادگران در این نشست گفت: در این جشنواره ۱۸۶۷ گروه جهادی شرکت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: ۵۰۶ مقاله در بخش تخصصی، و ۲۵۳۸ اثر در بخش هنری توسط دبیرخانه دریافت شده است.

حسین بیک گفت: رویداد ملی جهادگران هم ۱۶ بهمن در حوزه هنری و با حضور ۵۰۰ گروه جهادی برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: شناسایی و استعدادیابی٬ حمایت و تقدیر٬ مشارکت و همکاری٬ آموزش ترویج و فرهنگ‌سازی از اهداف این جشنواره است.

وی تصریح کرد: جشنواره ملی جهادگران هر ساله به همت مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی و بسیج دانشجویی و با حمایت مجموعه‌ها و دستگاه‌های مختلف با هدف شناسایی و قدردانی از گروه‌های برتر در حوزه جهادی برگزار می‌شود.

حسین بیک گفت: جشنواره ملی جهادگران به دنبال شناسایی و الگوسازی گروه‌ها و ایده‌های برتر و همچنین تعمق بخشی و گفتمان‌سازی در آثار٬ فعالیت‌ها و استفاده از دانش روز در حوزه جهانی و مسائل و مناطق محروم برگزار می‌شود.

دبیر محتوایی جشنواره ملی جهادگران گفت: هر ساله در مراسم اختتامیه جشنواره ملی جهادگران مجموعه از کارگا‌ه‌ها و کلاس‌های آموزشی نشست‌ها و هم اندیشی‌های تخصصی به همراه بازدیدهای علمی در دستور کار جشن دبیرخانه این جشنواره قرار دارد.

وی افزود: رویداد ملی جهادگران با حضور ۵۰۰ گروه جهادی برگزیدگان جشنواره داوران و دستگاه‌ها و نهادهای حامی برگزار می شود.

حسین بیک با اشاره به برگزاری دومین مجمع جهادگران اظهار داشت: دومین مجمع جهادگران ۱۷ بهمن ماه در مجتمع سیدالشهدا آبعلی با حضور ۵۰۰ جهادگر و فعال از دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:‌در این اجلاسیه سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه سخنرانی خواهند کرد.

دبیر محتوایی جشنواره ملی جهادگران گفت: در این مراسم بیش از ۱۰۰ کارگروه تخصصی تشکیل می‌شود که به صورت مستمر وظیفه شبکه سازی و تولید محتوای تخصصی در زمینه ها و عرصه‌های فعالیت جهادگران را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار