پایان‌نامه‌های دانشجویان مسئله محور می‌شود

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد از آغاز به کار سامانه شمسا در این نهاد خبر داد و گفت: پایان‌نامه‌های دانشجویان یزد مسئله محور می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، علی پورمیرزایی در نشست خبری با بیان اینکه کادرسازی برای آینده انقلاب اسلامی مهمترین وظیفه ای است که بر دوش نهادهایی همچون بسیج دانشجویی قرار گرفته اظهار داشت: این کادرسازی در دل نقش‌آفرینی قرار گرفته و برای آن پنج گام اساسی در نظر گرفته شده است.

 
مسئول بسیج دانشجویی استان یزد افزود: گام‌های پنج‌گانه‌ای که برای این منظور تعریف شده‌اند، مواردی است که به صورت کامل با نهضت مسئله محوری تطابق و همخوانی دارد.
 
وی گام نخست در این عرصه را شناسخت مسئله دانست و تصریح کرد: برای تحقق و عملیاتی کردن این گام‌ها، شبکه ملی شناسایی مشکلات استان‌ها با نام مخفف شمسا در کشور راه‌اندازی شده است.
 
پورمیرزایی با بیان اینکه تشکیل هسته‌های حل مسئله دومین مرحله‌ای است که در این سامانه در نظر گرفته شده گفت: یکی از راهکارهایی که در این حوزه در نظر گرفته شده، توجه به پایان‌نامه‌های دانشجویی است و تلاش داریم با ایجاد جنبشی در بین دانشجویان، پایان‌نامه‌ها حول محور مسائل و مشکلات استان تدوین شود.
 
مسئول بسیج دانشجویی استان یزد خاطرنشان کرد: سومین گام تشکیل هسته‌های مطالبه‌گر است که از قبل در بسیج دانشجویی فعال بوده و الان در حال تکمیل آن برای پیشبرد اهداف استان هستیم.
 
وی ادامه داد: در این راستا نشست میعاد با هدف توانمندسازی دانشجویان جهت نقش آفرینی در انتخابات برگزار می‌شود و تلاش داریم با این راه، نمایندگان مسئله محور به مجلس راه پیدا کنند.
 
مسئول بسیج دانشجویی استان یزد با بیان اینکه در راستای مسئله محوری، شبکه استان‌های یزد، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان برگزار می‌شود گفت: این شبکه به بررسی مسائل و مشکلات مرتبط چهار استان نام برده است.
 
پورمیرزایی هسته‌های مطالبه‌گر و هسته‌های اقدام میدانی را دو هسته نهایی این سامانه دانست و تصریح کرد: دانشجوی انقلابی هر زمانی که احساس کند جامعه به حضور وی نیاز دارد، در میدان حاضر است و به عنوان نمونه این موضوع می‌توان به برگزاری با شکوه اردوهای جهادی در سال‌های مختلف اشاره کرد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار