برگزاری نشست «گام دوم انقلاب اسلامی و توسعه علوم و فناوری‌های نوین»

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات نشست تخصصی « گام دوم انقلاب اسلامی و توسعه علوم و فناوری‌های نوین» برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییبه همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات نشست تخصصی « گام دوم انقلاب اسلامی و توسعه علوم و فناوری‌های نوین» با حضور منوچهر محمدی؛ معاون اسبق وزیر خارجه، رضا غفارپور رئیس دانشکده و پژوهشکده پدافند غیر عامل دانشگاه جامع امام حسین(ع)، نصیری رئیس مرکز تحقیقات موسسه صنایع دفاعی برگزار شد.

* طرح‌های دانشگاهی در صنعت نظامی کشور نقش پرنگی دارد

حجت‌الاسلام سیدمجتبی اکرمی مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم اظهار کرد: نشست‌های این چنینی ذیل راهنمایی رهبر معظم انقلاب باید با قدرت ادامه یافته و راه پیشرفت را برای استعداد‌های علمی کشور هموار سازد.

وی افزود: مدل توسعه دینی و اسلامی یا مدل توسعه غربی متفاوت است. دنیای غرب خدا را نادیده می‌گیرد و با این رویکرد به سمت توسعه می‌رود ولی ما در ایران چنین نگاهی نداریم. 

مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: غربی‌ها حتی انسان را به درستی نشناخته و با توجه به این شناخت ناقص برای آینده میلیون‌ها شهروند خود برنامه‌ریزی می‌کنند.

حجت‌الاسلام اکرمی عنوان کرد: اندیشه‌های اومانیستی انسان را به سمت تنهایی و اطاعت محض از ماشین‌ها هدایت می‌کند.

نماینده مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی سازمان صنایع دفاعی گفت: طرح‌های دانشگاهی در صنعت نظامی کشور نقش پرنگی دارد.

* مؤسسه آموزشی صنایع دفاعی در تلاش است از تمامی ظرفیت‌های دانشگاهی استفاده شود

فاطمه ترکمان نماینده مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی سازمان صنایع دفاعی هم در این مراسم گفت: موسسه آموزشی و تحقیقاتی سازمان صنایع دفاعی همواره با دانشگاه‌های کشور در تعامل است و همین موضوع سبب تحول دائمی در بدنه سامانه‌های دفاعی نیروهای مسلح کشور است.

وی افزود: همکاری معاونت علم و فناوری نهاد ریاست جمهوری با مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی سازمان صنایع دفاعی زمینه لازم برای رشد پروژه‌های نوآورانه را فراهم کرده است.

نماینده مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی سازمان صنایع دفاعی بیان کرد: مؤسسه در تلاش است تا از تمامی ظرفیت‌های دانشگاهی در صنایع دفاعی کشور استفاده شود. تجربه نشان داده است جنگ‌های امروز، جنگ فناوری است.

ترکمان عنوان کرد: مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی سازمان صنایع دفاعی به دنبال آن است که با کمترین هزینه بیشترین بازدهی علمی از دانشگاه‌های کشور دریافت شود.

وی خاطرنشان کرد: مسئله پراهمیتی که خوشبختانه امروز مورد توجه وزارت دفاع و پشتیبانی از نیروهای مسلح بوده ایجاد همگرایی بین پروژه‌های متعدد نظامی است.

نماینده مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی سازمانی صنایع دفاعی گفت: امیدواریم در ظرفیت‌های تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه‌های دفاعی افزایش یابد و شرایط حضور دانشجویان این مجموعه عظیم علمی در صنعت دفاعی کشور بیش از گذشته شود.

* بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از ناامید شدن جوانان جلوگیری کرد

رضا غفارزاده رئیس دانشکده پدافند غیرعامل دانشگاه جامع امام حسین(ع) هم در این مراسم اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از ناامید شدن جوانان جلوگیری کرده و آینده پیشرفت علمی کشور را بیمه ساخت.

وی افزود: ما باید تلاش کنیم از این گونه نشست‌ها به تعدد در کشور برگزار شود و حقیقت هدف گام دوم انقلاب اسلامی به‌ویژه در زمینه علم و فناوری برای همه دانشجویان و اساتید کشور روشن شود.

رئیس دانشکده پدافند غیرعامل دانشگاه جامع امام حسین(ع) بیان کرد: خودسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی شاخصه‌هایی هستند که رهبر انقلاب به زیبایی آن‌ها را زمینه‌ساز تعالی کشور در تمام زمینه‌ها دانسته‌اند.

غفارزاده عنوان کرد: مشکل آمریکا و ابرقدرت‌های دنیا با ما این است که ما نظام انقلابی هستیم و می‌خواهیم کشورهای اطراف خود را تحت تأثیر قرار دهیم و برای آن‌ها الگو باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما باید اصل «ما می‌توانیم» را مد نظر داشته باشیم زیرا هرگونه ناامیدی کمک مستقیم به دشمن است. قطعا ما با علم و فناوری بومی حرفی برای گفتن در جهان داریم.

رئیس دانشکده پدافند غیرعامل دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: متأسفانه دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور هم‌اکنون اسیر تعاریف و شاخصه‌های غربی است و برای تغییر و گام برداشتن در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری باید جهادی عمل کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار