در نامه ای خطاب به شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

ثبت «هفته تمدن نوین اسلامی» در تقویم جهان اسلام و ایران

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در نامه ای به شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواستار ثبت "هفته تمدن نوین اسلامی" در تقویم جهان اسلام و ایران شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در نامه ای به شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواستار ثبت "هفته تمدن نوین اسلامی" در تقویم جهان اسلام و ایران شد. در بخشی از این نامه آمده است:


با توجه به شهادت فرمانده جبهه مقاومت و سرباز مخلص رهبری در ایجاد تمدن نوین اسلامی، شهید حاج قاسم سلیمانی و تشییع باشکوه و تاریخی و بی نظیر پیکر مطهر این شهید عزیز و همچنین شکست ابهت پوشالی مستکبر بزرگ جهان توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شهادت جمعی از دانشجویان و جوانان نخبه ایرانی در پرواز ۷۵۲ هواپیمای اوکراینی، خواستار نامگذاری «هفته تمدن نوین اسلامی» به عنوان یک هفته جهانی در تقویم جهان اسلام و در بازه زمانی ۱۳ تا ۱۸ دی ماه هستیم.

با توجه به تاثیرات رخدادهای مهم ذکر شده که سرآغاز ایجاد تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی است، لازم به نظر می رسد که با نامگذاری این هفته که دو ایام الله مهم در آن قرار می گیرد، فتح بابی باشد برای گفتمان سازی و بستر سازی و همچنین سرعت بخشیدن به ایجاد تمدن نوین اسلامی در جهان.

در پایان این بیانیه آمده است: امید است که با رایزنی های دیپلماتیک با کشورهای اسلامی و گروه های مقاومت جهان اسلامی این هفته در سراسر کشورهای اسلامی فراگیر گردد.

ارسال نظر


captcha