معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی:

مسئله‌محوری و نقش‌آفرینی محتوای اصلی دوره میعاد2 بسیج دانشجویی است

معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی گفت: در دوره‌های میعاد2 از لحاظ محتوایی هم بحث مسئله محوری و هم نقش آفرینی در انتخابات مطرح است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علی کیان در تشریح جزئیات نشست میعاد2 گفت: دوره‌های میعاد ۲ به میزبانی ۸ استان در دو دوره زمانی ۳ روزه تا اواسط بهمن برگزار می‌شود و هر کدام از این ۸ استان میزبان استان همسایه خود خواهند بود و به این ترتیب کل استان‌ها در سراسر کشور پوشش داده خواهد شد.

وی افزود: در دوره‌های میعاد2 از لحاظ محتوایی هم بحث مسئله محوری و هم نقش آفرینی در انتخابات مطرح است و با توجه به اینکه  چند هفته تا برگزاری انتخابات زمان داریم و ایام انتخابات همزمان با آغاز ترم دوم سال تحصیلی نیز هست پس از این دوره‌ها انتظار داریم افراد در سطح دانشگاه‌های سراسر کشور وارد عملیات شوند.
معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی بیان کرد: دانشجویان در وهله اول مروری بر مسئله محوری انجام می‌دهند و گام‌های تشکیل هسته‌های مسئله محور را طی خواهند کرد؛ نهضت مسئله محوری آرام آرام خود را در سطح بسیج دانشجویی به یک انقلاب نزدیک می‌کند.
کیان عنوان کرد: در گام‌های تشکیل هسته به مرور هر چه می‌گذرد به لحاظ ادبیات موضوع و محتوا تکمیل تر می‌شود در رفت و برگشت‌هایی که به استان‌ها می‌شود و مهارت افراد و ذهن آن‌ها را که تمرکزی باید روی این محور داشته باشند تقویت می‌کند در بحث انتخابات هم به صورت خاص ما در تعامل با دانشجویان به جمع‌بندی‌هایی ناظر بر جریان شناسی و تحلیل سیاسی مسائل روز رسیدیم چرا که رهبر معظم انقلاب بارها تکرار کرده‌اند که برای اینکه بفهمیم چه کار باید کنیم باید یک تحلیل منسجم را قبل از هرچیز باید داشته باشیم که کار آسانی نیست که در سطح کشور بتوانیم به انسجام و تحلیل برسیم.
وی ادامه داد: این انسجام سعی شده در طی ماه‌ها و تبادل نظرات ایجاد شود، در حال تلاش به انسجام تحلیلی هستیم نه وحدت تحلیل یا به معنی ائتلاف تحلیل سیاسی یعنی ما نظرات را به هم نزدیک کنیم که هر دانشجوی بسیجی با توجه به فرمایشاتی که از حضرت آقا دارند دیدی که به جامعه دارند ممکن است تحلیلی داشته باشند ولی ما می‌توانیم این تحلیل‌ها را منسجم کنیم که اگر منسجم کنیم، «چه باید کردی» که از این تحلیل‌ها به دست می‌آید هم به صورت نسبی نزدیک و منسجم خواهد بود.
معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی اشاره کرد: محتوای دوره بخشی مربوط به تحلیل سیاسی و ارائه تحلیل سیاسی در تبادل نظر با شرکت کنندگان است، بخش بعدی مربوط به «چه باید کرد» در انتخابات است؛ سوالات و مسائل که شرکت کنندگان با کمک مربیان به آن‌ها می‌رسند درباره این است که اولویت استان چیست و مسائلی که مردم را درگیر خود کرده مسائلی مثل اشتغال، خصوصی سازی‌های ناقص، بحث تعطیلی کارخانه‌ها، بحث آب، ریزگرد در برخی استان‌ها مباحث مربوط به کشتیرانی در استان‌های ساحلی در مجموع مسائلی که مردم درگیر آن هستند و باید حل شوند در دوره‌های کشوری نیز به برخی مسائل ملی نیز به انسجام نظر خواهیم رسید.
کیان تصریح کرد: یکی از مسائلی که در بحث ملی اتفاق نظر وجود دارد بحث شفافیت است که از مباحثی است که با زیرمجموعه‌های خود جزو مطالبات ملی است و مردم به دنبال داشتن شفافیت در همه عرصه‌ها هستند از مباحث مالی نمایندگان تا رای نمایندگان، بعد از انسجام نظر در این باره باید از کاندیدها سوال شود که از جواب و رفتاری که از کاندیداها سر می‌زند که در برخی موارد جواب و در برخی موارد رفتار است ما معتقدیم که از مجموع این رفتارها و جواب‌ها دو ابر گفتمانی به وجود می‌آید، یک ابر انقلابی و یک ابر غیر انقلابی و در برخی موارد ضد انقلابی است.
وی تاکید کرد: بسیج دانشجویی و فضای دانشجویان انقلابی تنها دوقطبی درستی که به رسمیت می‌شناسند این دو قطبی است یعنی ما فضاهای جناحی، اصولگرا-اصلاح طلب و ‌.... را به رسمیت نمی‌شناسیم ما طبق فرمایش مقام معظم رهبری محتوا را کار داریم که نهایتا به انقلابی و غیر انقلابی می انجامد.
معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی اظهار کرد: معتقدیم با سوال و مسئله پرسیدن از کاندیداها این ابر گفتمانی در مستندسازی جواب کاندیداها به وجود می‌آید و وقتی این محتواها به دست مردم برسد و در فضای رسانه نیز نمود پیدا خواهد کرد؛ این اقدامات منجر به افزایش بصیرت مردم شده و مردم با بصیرت بیشتری انتخاب و رای خواهند داد و قطعا شور انتخاباتی و جذابیت را در کشور بیشتر خواهد کرد.
کیان اعلام کرد: بسیج دانشجویی به عنوان تامین کننده محتوای اقشار دیگر می‌تواند این وظیفه را انجام دهد؛ مردم کافی است که به تجربیات خود در این سال‌ها نگاه کنند تا بتوانند انتخاب خوبی داشته باشند ما به دنبال این هستیم که برخی با جنگ روانی و بحث رسانه‌ای به قصد به اشتباه انداختن مردم موفق نشوند.
وی خاطرنشان کرد: انتخابات بهانه بوده و نقطه آغاز مسئله محوری است و یکی از مقاطع مهم این رویکرد است، اما مسئله محوری و مطالبه گری بعد از انتخابات نیز تداوم خواهد داشت؛ گروه‌های بسیج دانشجویی مطالبات خود را ادامه خواهند داد و وعده‌های نمایندگان را در زمان‌های مختلف مطالبه خواهند کرد.
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار