همت دانشجویان بسیجی کهگیلویه و بویراحمد برای احصای چالش‌های مختلف استان+فیلم

طرح ملی شبکه مسائل سراسری استان ها که هدف آن شناسایی مسائل به طور حداکثری از طریق عموم افراد جامعه انجام می شود توسط واحد پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان اجرا می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : طرح ملی شبکه مسائل سراسری استان ها توسط واحد پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان اجرا می شود که هدف آن شناسایی مسائل به طور حداکثری از طریق عموم افراد جامعه انجام می شود.

 

این روش که بر بستر کندو انجام می گیرد از افراد درخواست می شود تا مسائل و مشکلاتی که در استان با آن مواجه هستند را در سامانه کندو ثبت کنند، سپس مسائل ثبت شده در سامانه پایش و دسته بندی و مورد استفاده قرار میگیرند طرح «شمسا» یک طرح ملی در شناسایی مسائل سراسری استان‌ها است.
 

 این طرح که مخفف شبکه مسائل سراسری استان است و هدف در این طرح حل مسائل بومی استان و مسئله شناسی مبتنی بر جمع سپاری است.

 

در فاز اول هسته‌های مسئله یابی با محوریت دانشجویان به کمک ابزارهای مسئله یابی مسائل استان را در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و... شناسایی می‌کنند و شبکه مسائل استان را تشکیل می‌دهند.

 

در فاز دوم به روش جمع سپاری، عموم دانشجویان مسائل و چالش‌های شهر و استان و ایده‌های خود را در سامانه‌ی www.candoportal.com ثبت می‌کنند. در «شمسا» بانک عظیم اطلاعاتی از مسائل و ایده‌های حل مسئله از سراسر کشور ایجاد می‌شود.
 

از  فواید طرح ملی «شمسا» می توان به ایجاد یک بانک بزرگ اطلاعاتی از مسائل و همچنین روش‌های حل مسئله مسئولان و مدیران در سطح استان‌ها و همچنین کشور بهتر می‌توانند برنامه‌ریزی کنند.

 

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار