بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان:

خطای صورت گرفته نباید موجب شود تا مجموعه ی خدمات سپاه در حوزه های مختلف به حاشیه رانده شود

خطای صورت گرفته در رهگیری هواپیمای مسافربری نباید موجب شود تا مجموعه ی خدماتی که نیروهای مسلح خصوصا سپاه در حوزه های نظامی،امنیتی، خدمات رسانی،سازندگی و... داشته اند به حاشیه رانده شود و چنین دستاوردهای شگرفی تضعیف شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان سمنان بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان پیرو وقایع اخیر بیانیه ای را صادر کرد که متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر پس از شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی، خبر درگذشت جمعی از مردم عزیزمان در رخداد هوایی کام همه ی ما را تلخ و قلب هایمان را جریحه دار نمود. متاسفانه در شرایطی که کشور در بالاترین سطح امنیتی قرار داشت اشتباهی سهوی موجب این واقعه دل خراش گردید. که اندوه فراوان تمام ملت به خصوص خود نیروهای مسلح را در پی داشت.
مسئله ی اساسی که در مواجهه با حوادث سهمگین و تلخ اخیر باید مورد توجه قرار بگیرد ماجراجویی ها و خطرآفرینی هایی است که دهه هاست آمریکایی ها به جهت حفظ امنیت رژیم منحوس صهیونیستی و حفظ منافع مادی و راهبردی خود در غرب آسیا بر این منطقه و ایران عزیز تحمیل کرده اند و نقش اساسی بحران آفرینی آمریکایی ها با به شهادت رساندن سردار سلیمانی و تهدید گستاخانه ایران به عملیات نظامی در اتفاقات ناگوار اخیر نباید نادیده گرفته شود.
همچنین خطای صورت گرفته در رهگیری هواپیمای مسافربری نباید موجب شود تا مجموعه ی خدماتی که نیروهای مسلح خصوصا سپاه در حوزه های نظامی،امنیتی، خدمات رسانی،سازندگی و... داشته اند به حاشیه رانده شود و چنین دستاوردهای شگرفی تضعیف شوند. هیچ انسان آزاده و حق طلبی نمی تواند فداکاری ها و جانفشانی های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس، مبارزه با گروه های تروریستی در داخل و خارج از مرزهای جمهوری اسلامی، حفاظت از شخصیت های نظام مقدس اسلامی، مقابله با امثال ریگی ها، زم ها و جیسون رضاییان ها، سازندگی کشور با راه سازی،سدسازی و ساخت پالایشگاه و نیروگاه، مقابله با بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله و نهایتا بی حیثیت کردن آمریکایی ها با سیلی موشکی به عین الاسد را نادیده بگیرد.
اما اکنون و پس از این اتفاق ناگوار و تلخ، شاهد موج سواری و دخالت رسانه های معاند هستیم تا انسجام درونی و اقتدار منطقه ای که به برکت خون فرمانده ی شهید جبهه ی مقاومت و هم رزمانش ایجاد شد را خدشه دار کنند. حال آنکه برخلاف مدعیانی چون آمریکا که بارها جان بسیاری از غیرنظامیان در منطقه را با اشتباهات متعدد این چنینی گرفته اند و در مواردی ماه ها و سال ها از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده اند، فرمانده هوا و فضا سپاه پاسداران صادقانه از اشتباه و خطا زیرمجموعه خود صحبت می کند و تمام جوانب و هزینه های ناشی از تصمیم آنها را خود بر عهده می گیرد.
در این شرایط ضروری است که هر چه سریعتر پیرامون ابهامات و سوالات مطروحه شفاف سازی صورت گرفته و مقصرین اصلی حادثه ی سقوط هواپیمای بویینگ در عرصه ی نظامی و اطلاع رسانی به مردم معرفی و محاکمه شوند.
باید در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به ابهاماتی که در بیانیه ها و اطلاع رسانی های مسئولین و نهاد های مربوط بی پاسخ ماند روشنگری شود

ما دانشجویان انقلابی دانشگاه سمنان ضمن حمایت مجدد از صداقت نیروهای مسلح در بیان خطا در این واقعه و همچنین عرض تسلیت به تمام خانواده های داغدار این عزیزان و مقام معظم رهبری و آحاد ملت شریف و انقلابی ایران از مسئولین مربوطه می‌خواهیم تا با روشن نمودن ابعاد این مسئله که دارای نقاط مبهم و غیر شفافی است مردم را در جریان جزئیات این حادثه قرار دهند.

 

کلیدواژه ها


بسیج دانشجویی سمنان

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار