بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان:

بسیج دانشجویی آماده برگزاری کرسی‌ گفتگو‌های منطقی پیرامون مسائل و موضوعات سیاسی است

بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان در بیانیه ای نوشت: این تشکل آمادگی دارد زمینه‌سازی لازم جهت گفتگو‌های صریح و شفاف و منطقی، پیرامون مسائل و موضوعات سیاسی و در چارچوب قانون و احترام متقابل را فراهم کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان سمنان، بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان در پی حوادث اخیر بیانیه ای صادر کرد که در بخشی از آن آمده است:

حادثه تلخ و غمبار سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی و اثبات دخالت خطای انسانی در آن، که منجر به جان باختن هموطنان عزیزمان و مسافران غیرایرانی شد، اندوه و تاسف ملت شریف ایران را مضاعف کرد. بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان ضمن ابراز همدردی عمیق با خانواده‌های داغدار و طلب صبر و سکینه‌ی الهی برای آنان، نکاتی را پیرامون حوادث اخیر به اطلاع می‌رساند:

۱. این حادثه‌ی هولناک باعث نمی‌شود که زحمات ۴۰ ساله‌ی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حفظ و حراست از جان و مال و ناموس و امنیت مردم را نادیده بگیریم و ضمن مطالبه‌ی مجازات همه‌ی خاطیان این حادثه، از عملکرد سپاه - چه در هنگام خدمت رسانی به مردم کشور و چه در هنگام حماسه سازی در گرفتن انتقام از آمریکای تروریست - قدردانی و حمایت می‌کنیم.

۲. بسیاری از ابهامات این فاجعه همچنان باقی است و مهم‌ترین آن علت عدم لغو پرواز‌ها در شرایطی است که کشور در آماده باش نظامی است. از قوه قضائیه و ستاد کل نیرو‌های مسلح می‌خواهیم پیگیری‌های لازم را جهت روشن شدن همه ابعاد حادثه و شناسایی تمامی مسببین آن انجام داده و نتایج را در اسرع وقت به اطلاع عموم برساند. مقتضی است برخورد قاطع و غیرمحافظه کارانه با تمامی مقصران، مانع تکرار چنین مصیبت‌هایی در آینده خواهد شد.

۳. همزمان با وقوع این سانحه‌ی غم انگیز، شاهد تجمع غیرقانونی عده‌ای از دانشجویان دانشگاه دامغان بودیم که با سر دادن شعار‌های ساختار شکنانه و توهین آمیز، نمک بر زخم ملت عزادار پاشیدند و باعث شادمانی و حمایت گروه تروریستی مجاهدین خلق و شبکه‌های فارسی زبان معاند شدند. بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان ضمن محکوم کردن این تجمع غیرقانونی که منجر به توهین و تهمت به بدنه‌ی میلیونی بسیج مردمی شد، اعلام می‌دارد راه نجات و استقلال این ملت، قطعا از مسیر حمایت آمریکا و اسرائیل جنایتکار و دخالت‌های سفیر انگلیس خبیث نمی‌گذرد. راه این ملت سال هاست که از منافقین داعش صفت جداست.

۴. به عموم دانشجویان و جامعه دانشگاهی اعلام می‌کنیم بسیج دانشجویی آمادگی دارد زمینه سازی لازم جهت گفتگو‌های صریح و شفاف و منطقی، پیرامون مسائل و موضوعات سیاسی، در چارچوب قانون و احترام متقابل را فراهم نماید. توقع از جامعه‌ی علمی و دانشگاهی، گفتمان منطقی و روشنگرانه است نه آشوب و اغتشاش تحت لوای بیگانه.

۵. از مسئولین دانشگاه دامغان می‌خواهیم اقدامات لازم در راستای برخورد جدی با مسببین و محرکین این تجمع توهین آمیز و غیرقانونی را انجام دهند تا عده‌ای دانشجونما حیثیت و اعتبار علمی و منطقی جامعه‌ی دانشگاهی را زیر سوال نبرند و باعث آزردگی هموطنان مان نشوند.

 

کلیدواژه ها


بسیج دانشجویی سمنان

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار