بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس؛

جوسازی‌های اخیر اقدامی برای فرار رو به جلوی آمریکا

مطالبه ی ما پیگیری دقیق ابعاد مختلف این حادثه و هم چنین محاکمه و مجازات قاطع با مقصران و عاملان این مصیبت و مسئولان مرتبط با آن در هر رده و مقام و مسئولیتی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در بیانیه ای خواستار پیگیری حادثه هوایی چند روز اخیر شد. متن بیانیه به این شرح است:


بسم رب قاصم الجبارین

امام خامنه ای(مدظله العالی):

بصیرت یعنی آن روشنی دل.
بصیرت معنایش اگاهی و هوشیاری های کتابی و روزنامه ای و رادیویی و علمی نیست. اشتباه نکنید. اینجا میدانی نیست که علم و فضل و قدرت تحلیل سیاسی و سابقه ی کار سیاسی و این چیزها را بطلبد. اینجا قدرت معنوی میطلبد.

منبع: بصیرت و استقامت بیانات امام خامنه ای(مدظلله العالی)ص42

هوای خانه چه دلگیر میشود گاهی....
صورتمان هنوز خیس غم از دست دادن سردار شهید بود که خبر بسیار ناراحت کننده و دلخراشی رسید. حادثه ای دلخراش و دردناک که شیرینی انتقام خون سردار را تا حدودی تحت الشعاع قرار داد..سقوط هواپیما و به پرواز درآمدن روح176تن از عزیزانمان. عزیزانی که برای صعود به آسمان زیبای آرزوهایشان این پرواز را انتخاب کرده بودند. پروازی که میتوانست عروسک کوچکی را با لالایی دخترکی به خواب ببرد یا حداقل پروازی که میتوانست فرودی داشته باشد هر چند اضطراری...

حادثه سقوط هواپیمای مسافربری و شهادت جمعی از هموطنان عزیز و دانشجویان نخبه که در پی بروز خطای انسانی رخ داد، موجب تاسف و تاثر عمیق همگان شد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس تسلیت مجدد را به رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظلله العالی) و خانواده های معظم این عزیزان اعلام میدارد و از خدای متعال برای آنان صبر و آرامش طلب میکند.

البته ذکر این نکته ضروری است که مطالبه ی ما پیگیری دقیق ابعاد مختلف این حادثه و هم چنین محاکمه و مجازات قاطع با مقصران و عاملان این مصیبت و مسئولان مرتبط با آن در هر رده و مقام و مسئولیتی است.

لذا این مطالبه نباید به فراموشی و درازا کشیده شود و خواستار اجرای عدالت هستیم.

از نشانه های آخرالزمان این است که هنوز فتنه ای تمام نشده فتنه بعدی می آید و آنقدر فتنه ها زیاد میشود که مردم میگویند خدایا فرصتی برای نفس کشیدن و هضم فتنه قبلی عنایت کن که کار سخت شده در چنین شرایطی حکم اول نهج البلاغه باید اعمال شود.

امیرالمومنین، امام علی (ع) فرمودند: در زمان فتنه مانند شتر دوساله باش نه شیر بده نه سواری؛ اگر اینطور نباشید جزء ریزش های فتنه خواهید شد.

انگار خودمان را به خواب زدیم. خواب بس است؛ بیدار شویم. هوشیار باشیم که دشمن قبل از هر چیزی اتحادمان را نشانه رفته؛ اتحادی که خیلی زود چشم خورد! کاش همان روزهایی که جمعیت میلیونی در غم شهادت رهبر نظامی منطقه شعار انتقام سخت سر میدادیم وان یکادی خوانده بودیم. چشم زخم دشمن خیلی زود این اتحاد را از هم گسیخت.

این جوسازی‌های چند روز اخیر را اقدامی برای فرار رو  به جلوی آمریکا در برابر پاسخ ایران به ترور شهید سلیمانی میدانیم.

متاسفانه عدم آگاهی بخشی به محافل رسانه ای داخلی از یک سو می‌تواند خدشه دار شدن اعتبار رسانه ای کشور نزد افکار عمومی را به همراه داشته باشد و شاید به دلسردی رسانه ای‌ها به عنوان افسران جنگ نرم منجر شود و از سوی دیگر ناخواسته اعتباری پوشالی را برای رسانه‌های بیگانه که همواره به دنبال جنگ روانی علیه ایران بوده اند ایجاد نماید که قطعا در فضای جنگ رسانه ای هزینه‌های بسیاری برای کشور می‌تواند به همراه داشته باشد.

شاید این معضلات با بهره گیری زودهنگام از ظرفیت‌های رسانه‌های داخلی می‌توانست مدیریت و از میزان هزینه‌های مذکور کاسته شود. این سوء مدیریت رسانه ای، متاسفانه زمینه ساز ناراحتی و بعضا دلسردی و دلخوری اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان شده است.

اقدام ستاد کل نیروهای مسلح در صدور بیانیه و پذیرش مسئولیت این حادثه از سوی فرمانده هوافضا که بر گرفته از مسئولیت پذیری نیروهای مسلح است، امری مهم و سرمایه ای قابل توجه برای کشور است.

در این میان نباید فراموش کرد که نیروهای مسلح همان جوانان این سرزمین هستند که همواره صادقانه جان خود را برای حراست از ملت بزرگ ایران و وجب به وجب این سرزمین اسلامی به دست گرفته و از هیچ رشادتی فروگذار نبوده اند.

همین جوانان بوده اند که با اقتدار و پشتکارشان کاستی‌های دفاعی را رفع کرده و توانسته اند کشور را به قدرتی مبدل سازند که امروز به راحتی انتقام خون سردارش را از آمریکایی می‌گیرد و در چند دهه اخیر هیچ کشوری جرات شلیک یک موشک به آن را نداشته است.

کلام نورانی حضرت امام خمینی(ره) در عظمت سپاه پاسداران که فرمود: «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود» مختصر از ایثار و فداکاری و خدمات این شجره طیبه اشاره می‌شود:

1- خدمات پاسداران عزیز در قله سرد و پوشیده از برف کردستان و سنگرهای سوزان جنوب کشور در هشت سال دفاع مقدس در ذهن و خاطره ملت ایران ماندگار است. در یک‌صد سال گذشته هر وقت در زمان حاکمیت پادشاهان عیاش و بی‌لیاقت قاجار و ... جنگی اتفاق افتاد بخش‌هایی از کشور ایران به اشغال دشمنان درآمد. جز در این مقطع تاریخ که فرزندان مظلوم ملت ایران با رهبری و هدایت نائب امام زمان(عج) در برابر همه قدرت‌های زر و زور و تزویر دنیا مقاومت و ایستادگی کرد و وجبی از خاک ایران عزیز به دشمنان داده نشد. اگر سپاه نبود، با جنگیدن به روش غرب‌گرایان و «بنی‌صدر ملعون»، هنوز در کف خیابان‌های تهران، با دیکتاتور دیوانه حزب بعث «صدام» دست‌به‌گریبان بودیم. اگر سپاه نبود، تانک‌ها و نفربرهای مسعود رجوی که فقط یک روز تا تهران و رژه نظامی در میدان آزادی به نظر خودشان فاصله داشتند، الآن به‌عنوان سمبل فتح پایتخت، وسط میدان شهدا تبدیل به تندیس و یادمان شده بودند.

2- ریشه‌کنی داعش و تکفیری‌ها و دفع خطر مولود خبیث آمریکا در منطقه. اگر سپاه نبود، داعش و تکفیریون الآن تشکیل حکومت شام و ایران و عراق را جشن گرفته بودند. اگر سپاه نبود، ناموس شیعیان، مادران و دختران آزاده، به بردگی و اسارت و «جهاد نکاح» رفته بودند.

3- خدمات بسیار حیاتی سپاه در امنیت داخلی کشور.
 اگر سپاه نبود، در اثر توطئه تجزیه‌طلبی و اختلافات امروز باید برای سفر به اهواز، به ایلام، به کرمانشاه، به سنندج و ارومیه، در صف طولانی مقابل در سفارتخانه‌های ایالت‌های جدید، ساعت‌ها برای دریافت «ویزا» گردن‌کج می‌کردیم.

اگر سپاه نبود، «عبدالمالک ریگی»های معدوم، الآن به‌جای جهنم، دفتر نمایندگی «جندالشیطان» را افتتاح می‌کردند. اگر سپاه نبود، فتنه گران سال ۷۸ و ۸۸ کشور را دو دستی تقدیم اسرائیل و آمریکا کرده بود.

4- خدمات سپاه در احداث جاده و آب و برق و مسجد و مدرسه و درمانگاه خصوصاً مناطق محروم و مرزی در زلزله و سیل و هر حادثه دیگر... در خاطره‌ها ماندگار است در همین سیل سال جاری سپاه در کنار مردم ‌خالصانه مشغول خدمت به مردم بود.

5- به برکت مجاهدت‌های علمی شهید تهرانی مقدم‌ها امروز ایران اولین قدرت موشکی در منطقه و جهان اسلام است.

6- نقش جهادی قرارگاه خاتم الانبیا سپاه. راه اندازی پالایشگاه خلیج فارس سازماندهی آب غرب کشور راه اندازی فاز 14-15 پارس جنوبی در شرایط تحریم

7- دستگیری جیسون رضائیان، دستگیری روح الله زم، دستگیری مفاسد اقتصادی

8- حفاظت فرودگاه ها با32 سال بدون هواپیما ربایی
و......

یک اشتباه از یک فرد در این سازمان انقلابی و مردمی باعث نشود خدمات ارزنده این نهاد مقدس را فراموش کنیم.

این جلوه های خدمت سپاه و یاوران انقلاب برای دشمنی فرعونیان و یزیدیان زمان با فرزندان ملت ایران کافی است.

ملت ایران همواره اثبات کرده است که در سخت ترین شرایط پای انقلاب و نظام ایستاده است. از دفاع مقدس گرفته تا تحریم و تهدید و هر آنچه که از سوی دشمنان صورت گرفته ملت در صحنه بوده است و به حق می‌توان گفت که چنین ملتی باوفا، صبور و صادق در هیچ جای جهان یافت نمی‌شود.

ملتی که حماسه ای بزرگ همچون تشییع پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و المهندس و همرزمانشان را رقم زد و یک صدا فریاد انتقام سرداد و هنگامی از خبر پاسخ ایران به این ترور اعلام شد سراسر غرور و تقدیر از انتقام گیران شد.

چنین ملتی قطعا شایسته تکریم و احترامی بی کران است و محرم دانستن آن چنانکه رهبری انقلاب تاکید دارند که ما هیچ چیز پنهانی از مردم نداریم، از سوی مسئولان امری ضروری است.

ملت ایران شرایط جنگی و تهدیدات دشمن را به خوبی درک کرده و یکصدا در برابر آن ایستاده است لذا این مطالبه مبنی بر اینکه حادثه سقوط هواپیما در زمان دفاع پدافندی از کشور ،در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاع آنها رسانده شود، مطالبه ای به حق است.

در تمام دنیا سقوط هواپیما بر اثر سیستم‌های پدافندی در شرایط حساس بارها مشاهده شده و دهها مورد را می‌توان نام برد.

امروز فرعون زمان در اثر موج بیداری و بصیرت آزادگان جهان خود را در حال غرق شدن می‌بیند یاوه‌سرایی ترامپ که عروسک خیمه‌شب‌بازی صهیونیست‌ها است نشانه ضعف و زبونی نظام سلطه است.

لاشخورهای سیاسی که امروز عذرخواهی سردار حاجی زاده و مسئولیت پذیری ایشان را قبول نمیکنند آیا نسبت به مسائل زیر هم مطالبه داشتند؟ خواستار شفافیت و استعفا بودند یا امروز بر موج دشمن سواری میکنند و تسویه حساب سیاسی میکنند؟

گرانی بنزین، بالا رفتن قیمت ارز، بسته شدن کارخانجات، برجام بی فرجام، اختلاس ها، نابودی محیط زیست، تجاوز به جوانان در عربستان، حادثه منا، تصادف قطارها، معدن یورت، برادر رئیس جمهور، برادر معاون رئیس جمهور، عدم مدیریت در سیل و زلزله و... اولویت استعفا با کیست؟

اما این عرصه مثله همیشه زمینه سوء استفاده انقلاب قرار گرفته است تا دوگانگی و دودستگی را در ملت یکپارچه ایران دامن بزنند ولی زهی خیال باطل که به این هدف دست یابند کما که در گذشته نیز ناکام و شکست خورده ماندند.

لذا حضور سفیر انگلیس در بین معدود افراد تجمع ساختار شکنانه، دلسوزی های ترامپ و نتانیاهو، پست های منافقین و... شاهد این مدعاست که این توطئه ها از کجا آب میخورد؟

قطعا در این حادثه دلخراش احساسات ملت ایران جریحه دار شده و ما نیز در این غم در کنار خانواده های این شهیدان زیز داغداریم. ما هم مثل شما داغ داریم و غمی که در اعماق وجودمان رخنه کرده راه گلوهایمان را بسته.

مطالبه ی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس پیگیری دقیق ابعاد مختلف این حادثه و هم چنین  محاکمه و مجازات  قاطع با مقصران و عاملان این مصیبت و مسئولان مرتبط با آن در هر رده و مقام و مسئولیتی است. لذا این مطالبه نباید به فراموشی و درازا کشیده شود و خواستار اجرای عدالت هستیم.

والسلام علی من اتبع الهدی

ارسال نظر


captcha