یادداشت/ سیاوش پرتونیا

روایتی از روزهای 88 که در نهایت فتنه ها را به روز بصیرت مبدل کرد

سالروز حماسه 9دی ماه وحضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9دی ماه 1388نقطه عطفی درتاریخ انقلاب وبرگ زرین دیگری درافتخارات مرد وزن ایرانی به حساب می آید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حماسه 9دی نماد عزت و استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای خفظ اصول اسلام و آرمانهای انقلاب ایستاده اند و باصدای رسا اعلام کردندکه اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد، در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

 

9دی ماه درتاریخ انقلاب اسلامی باعنوان روز بصیرت تبدیل به یوم الله و ماندگار گردیده در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه درصحنه ایران اسلامی حماسه دیگر آفرید، دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (ع)و نائب برحقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را شاد ساخت.

 

این روز را می توان گفت نهم دی روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است. روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای قافل یامزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است .

 

روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجددمردم باآرمانهای والای حضرت امام خمینی و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

 

مردم دراین روز تیرخلاص رابه سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه رابه خاک مالیدند در9 دی ماه 1388مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده ها ملیونی مردم در تمامی شهرهای دیگرکشور به جهانیان اعلام کردند.

 

مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب اسلامی را به خوبی میشناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ آنان را نمی خورند.

 

درمیان گرد وغباری که فتنه گران به پا کرده اند نه راه را گم میکنند نه دست از راهبرد واقعی که همانا ولایت فقیه است برمیدارند.

 

حوادث و رخدادهای پدید آمده پس از اجرای طرح مدیرت مصرف سوخت و هم زمانی آن با شکست های تاریخی وخفت بار دشمن در عرصه تحریم وجنگ اقتصادی که منجر به سوء استفاده و موج سواری زینه آفرین اشرار و عناصر شیاد و معاند بر اعتراضات مردمی و برخی دغدغه های ناشی از افزایش قیمت بنزین گردید.

 

متعاقباً حمایت و ذوق زدگی مقامات پلید آمریکا به عنوان سرشبکه شرارت و کینه توزی ضد ایران و نیز ترغیب گروهک شیطانی و جنایتکار منافقین و خاندان منحوس و خبیث پهلوی وعملیات روانی رسانه های سلطه وصهیونیسم را رقم زد در معادله ای معکوس به صحنه نمایش دوباره هوشمندی ملت شریف وفهیم ایران درجداسازی خود ازصف مزدوران اجیرشده توسط بیگانگان تبدیل وآنان را در تحمیل مصیبت ناامنی درکشور ناامید کرده است.

 

 

آفرین برشما ملت سلحشور دشمن شناس و فداکار که همواره جبهه دشمن مکار و قداره بند را مقهور اقتدار و عظمت بی انتهای خود ساخته اید و در حوادث این روزها در اکثر استان های کشور ضامن ثبات و آرامش جامعه بودید .

 

دراین رهگذر صیانت از حقوق شهروندی و کرامت مردم برابر هرگونه تعرض و مراقبت و برخورد قاطع و انقلابی باافزایش قیمت سایراجناس و کالاها ازسوی دستگاهها و نهادهای مسول و همچنین توصیه مشفقانه بازدارنده و راهگشای خانواده های معظم ایرانی به فرزندان عزیز خود مبتی بربی اعتنایی و عدم تاثیرپذیری از پژواک دروغین و شیطانی شبکه های ماهواره ای و مجازی دشمن و گرفتار نشدن در دام کینه ورزان راه برای پایان بخشی کامل شرارت ها وتثبیت امنیت پایدار وفراگیر در ایران اسلامی همواتر خواهد کرد.

 

به فضل الهی نظام اسلامی وملت ایران باناکام ساختن اشرار و مزدوران استکبار جهانی و عبور پیروز مندانه از فتنه اخیر راه پر افتخار و درخشان خود به سمت قله ای بلند پیشرفت ومنزلت در تراز شایستگی های این سرزمین راپرشتاب تر ازگذشته ادامه داده دراین مسیر خطیر مقدس و دانشجویان بسیجی با درک عمیق نگرانی ها مردم عزیزهمچنان به مانند حضور درهمه ی حوادث وبلای طبیعی وتلاش درامداد وخدمت رسانی ورفع مشکلات ازصحنه زندگی عزت مندانه مردم درتمامی مراحل همدل ومصمم همراه آن ها خواهد بود.

 

دربخشی از بودجه 99آمده است: شرایطی که کشور در جنگ همه جانبه به سرمی برد ودشمنان ازهرفرصتی برای ضربه زدن به آن استفاده میکنند انتظار میرود دولت به جای تاکید مداوم بر لزوم مذاکره قدری به داخل کشور نگاه کند دست به اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور بزند نتیجتا باید لایحه بودجه به عنوان عملکرد مالی یک ساله دولت به گونه ای نوشته شود که وضعیت معیشتی مردم را بهبود ببخشد.

 

درکمال تعجب وتأسف دولت لایحه تقدیم مجلس کرده است که نه تنها وضعیت کشور رابهبود نمی بخشد بلکه خود رابه عنوان پازل دشمنان عمل کرده وکشور را به ورطه سقوط می کشاند.

 

این درحالی است که کارشناسان وپژوهشگران دانشگاهی راه های مختلفی برای بهبود وضعیت پیشنهاد کرده اند که هیچکدام مورد توجه دولت قرار نگرفته است. رقم درآمد حاصل ازفروش اموال دولت حدود 4هزارمیلیاردبود این رقم دربودجه سال 99بیش از دوازده برابر شده به حدود 50میلیارد تومان رسیده است.

 

اینکار نه تنها راه غلطی برای جبران کسری بودجه بوده است که باتوجه به میزان فروش اموال در سال های گذشته اجرایی شدن آن نیز دور از انتظار به سر میرسد.فلسفه ایجاد صندوق توسعه این بوده که محل ذخیره درآمدهای نفتی باشد تا درآمد کشور از فروش نفت که فروش سرمایه ملی است در مخارج جاری دولت وارد نشود و تبدیل به سرمایه ای مولد شود.

 

اما در کمال تأسف شاهد آن هستیم که این صندوق درسال های اخیرتبدیل به قلکی برای دولت ها شده است تاکمبود منابع خود راجبران کنندوموضوعی که دربودجه سال آیننده وخیم تر نیز شده است.

 

به طور معمول اصلی ترین راه تامین مالی دولتها مالیات است متاسفانه در ایران تا حد زیادی نسبت به این ظرفیت کم توجهی شده به گونه ای که نسبت مالیات برتولید ناخالص داخلی در ایران کمترازنصف کشورهای پیشرفته است.

 

علت اصلی این موضوع نیز پایه های مالیاتی ناقص، معافیت مالی بی دلیل مثل معافیت هنرمندان ،کلاس های کنکور، و مناطق آزاد و فرارهای مالیاتی گسترده است.

 

درصورت اصلاح نشدن این لایحه بیشتر حجم این کسری در نهایت از محل پایه پولی تامین خواهد شد که بسیار تورم زا است قیمت ها را بسیار افزایش خواهد داد و باعت وخیم ترشدن وضعیت معیشت مردم خواهدشد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار