یادداشت/ حامد علی زاده؛

نمود عینی بصیرت، اقدام به موقع و موثر

حامد علی زاده، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز، به مناسبت گرامیداشت نهم دی ماه متنی نوشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حامد علی زاده، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز، به مناسبت گرامیداشت نهم دی ماه متنی نوشت. این متن به شرح زیر است:

باسمه تعالی

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 88 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مردم ایران به حساب می آید.

حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین و ارزش های والای آن‌ها بایستد در برابر آن‌ها خواهند ایستاد.

در فتنه 88 تمامی امکانات دشمنان ملت ایران و استکبار جهانی و داخلی برای مقابله با نظام اسلامی وارد میدان شد. متاسفانه عده ای هم دانسته یا ندانسته آلت دست دشمن شدند و در پازل دشمن نقش آفرینی‌ می‌کردند. بعضی هم دشمنی و کینه خودشان را با اصل نظام و اسلام آشکارا ابراز کردند.

 انقلاب اسلامی پیروزی خود را مدیون نهضت عاشورا است که در ادامه با توکل به خدا، رهبری امام خامنه ای و تلاش، کوشش، مجاهدت و بصیرت مردم و به برکت خون شهدای گرانقدر ایران اسلامی این درخت تناور روز به روز در اقصا نقاط جهان گسترش می‌یابد.

همچنین در طول ۴ دهه گدشته شاهد آن بودیم که ملت ایران با شور و ایمان و تاسی از  حماسه های نهضت حسینی به پیش رفته و تا مادامی که مردم و مسئولان این مسئله را  مانند امام و رهبری درک کرده و با تفکر عاشورایی عجین باشند و در این راه گام بردارند، حماسه های مختلفی مانند ۹ دی را خواهند آفرید.

 نکته ای دیگر در این حماسه بزرگ، نمایش بصیرت و آگاهی ملت عظیم و سرافراز ایران است. اگر چه دشمن با اشتباهات و سکوت بعضی از خواص به نفع خود بهره برداری می‌کرد، اما ملت بزرگ ایران در نهم دی ماه 88 با تجمع بزرگ عاشورایی خود صراحتا اعلام داشت هرگز در برابر آنانی که در پی تضعیف ارزش های دینی و انقلاب باشند، سکوت نمی‌کند و به مدیران و مسئولین و خواص نشان دادند که نمود عینی بصیرت و آگاهی و راهکار قاطع برای فتنه‌های طراحی شده از سوی دشمنان‌، اقدام و عمل به موقع در زمان مناسب است.

روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید.

از اهمیت این روز همین بس که مقام معظم رهبری فرمودند: «روز نهم دى هم از همین قبیل است؛ یعنى برخاسته از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه‌ مجاهدانه است.

نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در «سالگرد این حماسه»، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود».

ارسال نظر


captcha