یادداشت/ علی گرامی دوست؛

۹ دی زمستان بود ولی درخت انقلاب گل داد

علی گرامی دوست مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه استهبان به مناسبت گرامیداشت نهم دی ماه یادداشتی نوشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /علی گرامی دوست مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه استهبان به مناسبت گرامیداشت نهم دی ماه یادداشتی نوشت. این یادداشت به شرح زیر است:


مقام معظم رهبری(مدظله العالی): مردم عزیز ما در نهم دی ماه۸۸، آنچنان عظمتی از خودنشان دادند که دنیا را خیره کرد.

افرادی که فتنه گر یا حامی فتنه بودند تاکنون نسبت به فتنه اعلام موضع نکردند و اکنون نیز در تلاش هستند تا مواضع فتنه گران را در دانشگاه ادامه دهند.

اکنون شاهد این هستیم که نسل جدیدی به دانشگاه آمده اند. متولدان دهه ۸۰ هم وارد دانشگاه شده اند. با گرامیداشت ۹دی و تبیین ابعاد فتنه ۸۸ در دانشگاه میتوان این نسل جوان را آگاه کرد.

همه چیز از انتخابات دهم شروع شد. تقریباً از اوایل سال۸۸، رفته رفته فکر و ذکر افراد جامعه، اعم از زن و مرد و کوچک و بزرگ معطوف به مهمترین مسئله سال، یعنی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری می شد.

بعد از تبلیغات نامزدها و بویژه ماراتن مناظره ها، مشخص شد که رقابت اصلی بین احمدی نژاد و موسوی است. موسوی به شدت سیاست های احمدی نژاد را زیر سوال می برد و عملکرد 4 ساله دولت او را به باد انتقاد می گرفت. از آن سو احمدی نژاد نیز موسوی را نماینده هاشمی رفسنجانی می دانست که به صورت نیابتی می خواست شکست 4 سال پیش هاشمی را جبران کند.

تمام این مسائل باعث شده بود فضای جامعه، فضایی سنگین و با اصطکاک بالا برای گروهها و طرفدارانشان شود. مقام معظم رهبری نیز، مثل همیشه، با رصد کردن اتفاقات، نکاتی را به نامزدها و طرفدارانشان گوشزد می کردند. از جمله نکاتی که حضرت آقا بر آن تاکید داشتند، این بود که می فرمودند: بین طرفداران نامزدها نباید درگیری صورت بگیرد و "هر کس دنبال ایجاد درگیری است، یا غافل است و یا عامل دشمن".

انتخابات صورت گرفت و حضور خیره کننده ی مردم می رفت تا مردم سالاری واقعی نظام اسلامی را به جهانیان نشان دهد و نقطه قوتی باشد برای پیش بردِ هر چه سریع تر اهداف عالی انقلاب اسلامی. اما در یک اقدام عجیب و تامل برانگیز، قبل از شمارش آراء، موسوی خود را برنده انتخابات معرفی کرد! اینجا بود که جرقه ی آتش فتنه ی امویان زده شد.

روزهای اول بعد از انتخابات، بحث و دعواهای اصلی بر سر تقلب شدن یا تقلب نشدن در انتخابات بود. اما با بررسی مجدد و در نهایت منصوب شدن احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور توسط رهبری، اعتراضات و مخالفت ها همچنان ادامه داشت و هر روز رادیکال تر هم میشد و به نظر می رسید هدف فتنه گرها چیزی غیر از اعتراض ساده، به نتایج انتخابات بوده است؛ گویا آنها موجودیت نظام اسلامی را هدف گرفته اند.

 در مورد فتنه ی سال ۸۸ شرک و کفر جهانی تمام پتانسیل های بالفعل و بالقوه ی خود را تا سر حد امکان بر روی انتخابات 88 متمرکز کرده بود. زیرا باید از نگاه خودشان، ریشه ی محور شرارت یعنی انقلاب اسلامی را بزنند.

 اولین و اصلی ترین عامل فتنه ۸۸ ، ایجاد شبهه و مطرح کردن صحبت های دو پهلو توسط خواص بی بصیرت و همچنین سکوت بعضی خواص و عامل دوم فعالیت شبانه روزی شبکه های وسیع اجتماعی در فضای مجازی مانند تویتر و فیس بوک، شبکه های فراوان ماهواره ای اعم از خبری و تحلیلی و همچنین فعالیت انواع سایت ها و وبلاگ های فتنه گر بود.

غبار فتنه همه جا را فراگرفته بود و بسیاری از چشم‌ها جایی را نمی‌دیدند و متوجه نبودند که چه اتفاقی رخ داده. زمانی که فتنه‌گران با حسین (ع) درافتادند، وقتی با پرچم حسینی شروع به هتاکی کردند و به عزاداران حسینی رگبار سنگ بستند، وقتی که رسماً آمدند و به مظاهر دینی اهانت کردند، آن وقت بود که این غبار فرو نشست و بسیاری سخنانی که متوجه نمی‌شدند را متوجه شدند.

عاشورای حسینی سال 88 از این جهت در تاریخ ایران اسلامی پررنگ‌تر نوشته شد که خاندان رسول الله(ص) بار دیگر، پس از 1300 سال در دیاری که شهره به دوستداران اهل بیت(ع) هستند مورد هتک حرمت قرار گرفت. این اتفاق که پس از هتک حرمت‌های پی در پی مقدسات صورت گرفت پیام‌های زیادی را با خود به همراه داشت.

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید. 

حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمانهای انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (دامت برکاته) را شاد ساخت.
 
نهم دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است. روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است.

روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند.

نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند.

نهم دی روزی است که مردم ایران نشان دادند که با بصیرتند و در میان گرد و غباری که فتنه گران به پا کرده اند هرگز، نه راه را گم می کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا ولایت فقیه است، بر می دارند و در نهایت روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند. نهم دی ماه ۸۸، جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود.

نهم دی ماه سال 1388 خداوند ید بیضایی قدرت خود را به یاری جبهه حق رساند و حق را بر سر باطل کوبید.

حرمت شکنی بی محابای ارزشهای مقدس مردم در عاشورای سال۸۸ توسط فتنه گران علاوه بر نشان دادن ماهیت انحرافی این جریان باعث شد خشم مقدس مردم به جوش بیاید تا حماسه تاریخی ملت ایران در نهم دی سرمنشا بسیاری از تحولات حسینی قرار بگیرد.

در انتها باید اضافه کرد که فتنه دو روی دارد،تهدید و فرصت. دانشجویان انقلابی- که دغدغه ی انقلاب و نظام اسلامی را دارند، باید از این فرصت طلایی برای معرفی و شناساندن و ریشه کن کردن جریان های فاسد و منافق کمال استفاده را ببرند که به قول سید شهدای اهل قلم، "جنگ آخرالزمان جنگ بین اسلام ناب و اسلام آمریکایی است".

۹ دی فرق کوفه و تهران، عراق و ایران را نشان داد.

هرچه خواستم بگویم که ۹دی چیست زبان الکن بود و قلم قاصر.

ارسال نظر


captcha