دانشجوی بسیجی، سجاد زمانی:

تنها راه نجات کشور را پیروی از ولی فقیه میدانیم

سجاد زمانی از دانشجویان بسیجی شهرستان زرقان، پیش از خطبه های نمازجمعه به مناسبت روز دانشجو سخنرانی کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /سجاد زمانی از دانشجویان بسیجی شهرستان زرقان، پیش از خطبه های نمازجمعه به مناسبت روز دانشجو سخنرانی کرد.


متن سخنرانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ را که ورق می زنیم از 16 آذر به عنوان شاخصه عمل به موقع ، آتش به اختیار و انقلابی قشر دانشجو یاد می شود آنجاست که باید این تاریخ پر از زخم را بارها خواند و تفسیر کرد . از آن روزهایی باید برای مردم گفت که زاهدی با کبکبه و دبدبه از از سرگیری رابطه با انگلستان می گفت و  نیکسون از آمریکا با اسب تروای خود به ایران می آمد تا میوه کودتای ننگین و خیانت بار  28 مرداد را بچیند و برای کوچک و بزرگ فخر استکبار و استعمار بفروشد.

 16 آذر 32 فقط روز شهادت دانشجویان  قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی نیست؛ بلکه اولین شراره های تفکر انقلابی بر پیکره چپپاولگران غربی و واداده های داخلی بود.

 16 اذر روزی است که صدای گلوله های دژخیم در راهروهای دانشگاه پیچید و تصویر چکمه های استعمار بر رخسار کفپوشها نقش بست.

سالها از آن واقعه تلخ می گذرد و همچنان دانشجویان انقلابی و فرزندان مجاهد این ملت، در خط مقدم مبارزه با استکبار و استعمار ایستاده و به حول و قوه الهی خواهد ایستاد.

با ورود انقلاب اسلامی از میدانهای تهاجم چند بعدی  دشمنان به چهل سال دوم عمر پر برکت خود، نقش آفرینی دانشجو در عرصه های متفاوت عدالت، توسعه و تخصص جهان شمول انقلاب اسلامی ایران را پیچیده تر می کند.

 این امر را در توجه ویژه رهبر معظم انقلاب، به جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب به عینه می توان دید. 16 اذر هرساله روز تشریح نقش دانشجو در مقتضیات زمان است.

ساده اندیشی است اگر فکر کنیم حق روز دانشجو را با برگزاری برخی جشن های بی محتوا و صنفی و گاها فضا دادن به جریان غربگرا برای به حاشیه بردن آرمانهای نهفته در این روز  ادا خواهیم کرد.

ساده اندیشی است اگر فکر کنیم 16 اذر را روز رسیدگی به کیفیت غذای سلف و خوابگاه دانشجویان قرار داده اند .توقعی کودکانه است اگر فکر کنیم 16 آذر روز گوش دادن به درد و دل های دانشجویان است . نمی توان پذیرفت که آینده ساز انقلاب را محصور در مسائل پیش پا افتاده اینچنینی کرد.

 دانشجو موذن جامعه است اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود. این تعبیر مجاهد مظلوم شهید بهشتی  موید آن است که دانشجویان باید پیش قراول آگاه سازی مردم در حوادث و رخدادها  باشند.

دانشجویان در جامعه باید با بینش عمیق و گسترده ، پدیده ها را ببینند ، تحلیل کنند ، نقد کنند ، تصمیم بگیرند، طرح و ایده دهند و همچون سراج منیر و بانگ بلیغ  اقشار مختلف جامعه را هشیار کنند .وای به روزی که دانشجویان را خواب بگیرد و وای به روزی که عده ای در دانشگاه، دانشجوی خواب آلود را بپسندند.

دانشجو باید  شرح صدر سیاسی داشته باشد.
دانشجو باید با اقشار مختلف جامعه در ارتباط باشد
دانشجو باید مراقب نگاه‌های سوسیالیستی و مارکسیستی باشد
دانشجو باید ایده اقتصاد مقاومتی را تبیین کند
جریان دانشجویی موضع انتقادی خودش را حفظ کند
دانشجو باید نیروی جوانی خود را کشف کند
دانشجو باید آرمانگرایی را در دانشگاه زنده نگه دارد
دانشجو باید به دنبال قله‌های علمی باشد
دانشجو آرمانگرایی را با پرخاشگری اشتباه نگیرد
دانشجو باید در مسائل اجتماعی موضع‌گیری کند
دانشجو باید در تصمیم‌گیری‌ها، مطالعه عالمانه داشته باشد
دانشجو باید در تصمیمات مصلحتها را در نظر بگیرید
دانشجو باید نظرات خود را به دستگاه‌ها ارائه کرده و موضع‌گیری کند
دانشجویان باید کانون‌های تصمیم و اقدام تشکیل دهند
دانشجو باید از قول بدون علم بپرهیزد
دانشجو سقف معرفت خود را سایت‌ها و روزنامه‌ها قرار ندهد
دانشجو باید با قرآن و نوشته های شهید مطهری و دیگر فضلا، معرفت دینی اش  را بالا ببرد
دانشجو باید به اوضاع کشور نگاه مستفسرانه داشته‌باشید
دانشجو باید نسبت به اوضاع کشور نقد مستمر و منصفانه داشته‌باشد
دانشجویان باید با تشکل‌های دانشجویی جهان اسلام ارتباط داشته باشد
دانشجو باید امید را در خود زنده نگه دارد.

این جملات، نگاه متعالی رهبر معظم انقلاب به جایگاه دانشجو در جامعه است. نگاهی که نه تنها در قالب دانشگاه محصور و محدود نیست بلکه قله های علمی و معرفتی دنیا را عرصه فتح الفتوح دانشجویان می بیند. میدان عمل مدیران کلان کشور را در معرض مطالبه گری، نقد و ارائه ایده های تخصصی دانشجویان می داند و در یک کلام دانشجویان راپرچمدار حرکت ملی پیشرفت در دهه پنجم انقلاب می داند.

ما دانشجویان ضمن تجلیل و تمجید از نگاه متعالی رهبر معظم انقلاب و توجه مثال زدنی ایشان به قشر دانشجو اعلام میداریم:

درعرصه علم و ایمان مجاهدانه و با تمام توان در راه تحقق آرمانها و منویات رهبر معظم انقلاب از جان مایه خواهیم گذاشت.

علی رغم احترام به همه مسئولین و مدیران، در راستای رفع کاستی ها و تحقق دولت اسلامی در تمام عرصه ها با تشکیل هسته های تخصصی مطالبه گری گام خواهیم برداشت.


ضمن اعلام انتقاد خود نسبت به برخی تصمیمات هیجانی و یک شبه در سطح مدیریت کلان، حمایت از حقوق مردم را وظیفه خود دانسته و فراتر از آن، در راه تحقق امنیت و آرامش در جامعه مجاهدانه خواهیم ایستاد.

ما دانشجویان تاریخ یک صده گذشته را مملو از تجربیات تلخ و ناکام اعتماد به غرب دانسته و همچنان اعلام می داریم تنها راه نجات کشور و عبور انقلاب از این مرحله دشوار را اعتماد به توان داخلی و پیروی از ولایت فقیه می دانیم.

ما دانشجویان ضمن اینکه افتخار خود را خدمت به محرومان جامعه و حل مشکلات مردم میدانیم تمام تلاش خود را در آبادانی و محرومیت زدایی و رفع آسیب های اجتماعی در محلات کم برخوردار این مرز و بوم مصروف خواهیم داشت.

ما دانشجویان تلاش مزبوحانه غرب به سردمداری آمریکای پلید را در منطقه، آزمون شکست خورده دانسته واعلام می داریم که دانشجویان در خط مقدم مبارزه با استکبار ایستاده اند و لحظه ای از مبارزه با استکبار کوتاه نخواهند آمد.
 
در پایان ضمن تبریک مجدد روز دانشجو به جامعه دانشگاهی و علمی ، از خداوند منان توفیقات روز افزون همراه با تعالی دینی و تحقق دانشگاه اسلامی  مسئلت می نماییم.
 
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته 

ارسال نظر


captcha