شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس:

روز دانشجو، نمایانگر عدالت طلبی و آزادی خواهی

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس، به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس، به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد. متن بیانیه به این شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو

"یک لحظه از درخواست و مطالبه‌ی عدالت کوتاهی نکنید؛ این شأن شماست. جوان و دانشجو و مؤمن شأنش همین است که عدالت را بخواهد. پشتوانه‌ی این فکر هم با همه‌ی وجود، خودم هستم."

(امام خامنه ای (مد ظله العالی) در دیدار با دانشجویان دانشگاه شیراز 14 اردیبهشت 1387)

روز دانشجو در واقع نمایانگر روح استکبار ستیزی، استقلال خواهی، عدالت طلبی و آزادی خواهی دانشجویان ایران در سایه اسلام است.

در 16 آذر سال 1332، زمانی که دانشکده فنی دانشگاه تهران به خون شهیدان مصطفی بزرگ نیا، مهدی شریعت رضوی و احمد قندچی رنگین شد، تمامی دانشجویان عدالت خواه دانستند که نوک پیکان مطالبات مردمی و شرط تحقق حقیقت آزادی در گرو تقابل با جهانخواران زمان است، که مصداق اتم آن انگلیس و آمریکا و تمام سردمداران امپریالیسم جهانی بودند.

سردمداران استکبار جهانی گمان نمی کردند که زمانی خواهد آمد که با حقد و بغضی آکنده از نا امیدی گام دوم انقلاب اسلامی و رشادت های سرداران رشیدی همچون احمدی روشن ها و حججی ها را شاهد باشند، روزی را تصور نمیکردند که ایران مجروح شده از پهلوی منحوس که توان تامین احتیاجات اولیه خود را نداشت امروز در منطقه تبدیل به قدرت بلامنازع شود و در مرز های اسرائیل با ابتدایی ترین تجهیزاتش قدرت نظامی رژیم صهیونیستی را به سخره گیرد؛ آری بدانند که شد و از این پس نیز معادله را نه آنها بلکه مستضعفین و وارثان حقیقی رقم خواهند زد. فانه قریب...

حافظه تاریخی امت ایران گواهی می‌دهد جنبش های دانشجویی ایران در طیف ‌ها و گرایش ‌های متعدد و متفاوت از ۱۶ آذر ۳۲ تا پیروزی انقلاب اسلامی و سپس در مقاطع مختلف ۴۰ سال اخیر به ویژه در سال‌های دفاع مقدس و رخدادهای شگرفی چون تسخیر لانه جاسوسی امریکا در سال ۱۳۵۸ و دیگر وقایع تأثیرگذار در انقلاب اسلامی همواره طلایه دار نقش پذیری‌ها و اقدام‌های تعیین کننده بوده است اما تجربه انقلاب ثابت کرده است که وقتی استکبار از پس جریانی بر نمی آید، به ماهیت آن هجوم می برد.

 بدین صورت که تلاش می کند تا 16 آذر هویت خود را فراموش کند، تا مکانی برای سرسپردگان به استکبار شود که با سوء استفاده از تحرکات دانشجویی، با نظام جمهوری اسلامی تسویه حساب کنند، اما زهی خیال باطل که این خواب پریشان و اضغاث احلام مستکبرین عالم تعبیر شود. امروز با وقوع مسائل گوناگون و متعدد از جمله رخداد همین وقایع اخیر، مردم گله مند از مسئولین نشان دادند که با وجود تمام کارشکنی ها و بی مبالاتی های مسئولان دولتی باز هم پای آرمان های امامشان با قامتی سروگونه ایستاده اند و هرگز مجال سوء استفاده را برای عده ای خودفروخته در داخل و کفتار صفت در خارج فراهم نخواهند آورد.


دانشجویان ایران اسلامی به روشنی این موضوع را می دانند که ترسیم آینده و چشم انداز این کشور به دست آنان صورت خواهد گرفت پس با درس گرفتن از وقایع گذشته که همگی ناشی از تفکر نگاه به غرب است، به سمت تفکر انقلابی گام برخواهند داشت؛ تفکری که ترجمه امروز آن اقتدار، امنیت، عمق راهبردی، استقلال، آزادی و تمامیت ارضی در منطقه ی به آتش کشیده در غرب آسیا می باشد.

دانشجو با نصب العین قرار دادن سخنان امام خامنه ای (مدظله العالی) که می فرمایند "آینده بهتر از امروز و متعلق به جوانان است اما لازمه آن، باقی ماندن در صراط مستقیم و حرکت مستمر و خستگی ناپذیر است" با عبرت گیری از گذشته و امیدی مبتنی بر واقعیت ها نسبت به آینده و با تکیه بر دکترین مقاومت و تعالی نظام انقلابی مسیر تحقق ظهور حضرت حجت را خواهد پیمود ان شاءالله.

در پایان ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان فارس ضمن تجدید پیمان با آرمان های شهدای انقلاب اسلامی و تمامی عدالت خواهان به خون تپیده عالم، با بیانی مبین اعلام میداریم که تا لحظه تحقق وعده الهی با تکیه بر حقیقت روشن مقامت و نقش آفرینی تخصصی در جامعه نخبگانی بسیج دانشجویی در راستای حل چالش های اساسی نظام از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهیم کرد و ضمن بزرگداشت روز دانشجو، همه تشکل های دانشجویی کشور را به هم افزایی در جهت پیشرفت و توسعه کشور با ایجاد فضایی سالم، پویا، نقاد و مستقل دعوت می نماییم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس

ارسال نظر


captcha