ماموریت‌های بسیج دانشجویی برای حل مسائل کشور/ مطالبات دانشجویان بسیجی از مسئولان

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج گفت: آنچه بسیج دانشجویی را از سایر اقشار بسیج متمایز می‌کند ابعاد چندگانه، عمق بالا و جغرافیای گسترده ماموریت‌های آن برای کمک به حل چالش‌ها و مسائل کشور است.


اسماعیل حشمتی مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج و بویژه روز بسیج دانشجویی با اشاره به ویژگی‌های شاخص بسیج دانشجویی نسبت به اقشار گفت: آنچه بسیج دانشجویی را از سایر اقشار بسیج متمایز می‌کند ابعاد چندگانه، عمق بالا و جغرافیای گسترده ماموریت های آن برای کمک به حل چالش‌ها و مسائل کشور است و این ویژگی ها مستلزم خودسازی در همه شئونات معرفتی، بصیرتی، تربیتی و مهارتی است.

حشمتی در پاسخ به این سوال که مشکل گرانی بنزین و نارضایتی مردم از آن چگونه توسط بسیج دانشجویی مورد مطالبه دانشجویان بسیجی قرار می‌گیرد، گفت: اصل واقعی شدن قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین کاری صحیح و به نفع اقتصاد کشور است اما نکات مورد توجه ای است که امروز هم به عنوان سوال برای دانشجویان مطرح است و هم مورد مطالبه جدی آنهاست.

وی ادامه داد: دولت طبق ماده 39 قانون برنامه ششم توسعه با اختیاراتی که داشت می‌بایست قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین را تا پایان سال 1400 و به تدریج تاکید می‌کنم به تدریج اصلاح و منابع حاصل از آن را به صورت هدفمند صرف تولید، ایجاد اشتغال، بهره‌وری و ارتقای شاخص‌های عدالت اجتماعی از جمله افزایش یارانه برای دهک‌های پایین کند.

حشمتی یادآور شد: چرا در 6 سال گذشته این اصلاحات صورت نپذیرفت تا ما امروز ناگزیر با افزایش 3 برابری مواجه شویم که موجبات فشار بر مردم و نارضایتی فراهم آمده و زمینه برای سوء استفاده بیگانگان و اغتشاش و ناامنی ایجاد شود؟ این سوال کلیدی است توقع می‌رود مجلس به عنوان قانونگذار و نظارت بر حسن اجرا از ایشان توضیح بخواهند یا به تعبیری رئیس جمهور را مورد استیضاح قرار دهند.

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در ادامه با طرح سوالاتی گفت: چرا اقتصاد کشور در دوران‌های پیش از برجام، برجام و پسابرجام و امروز در دوره نقض برجام و مهلت‌های نادرست 60 روزه که معلوم نیست تا کی ادامه خواهد داشت به بیرون از مرزها گره خورد و علیرغم توصیه های موکد مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به ظرفیت های داخلی تکیه نشد تا امروز شاهد تعطیلی روز به روز کارخانه ها و ورشکستگی تولیدکنندگان نباشیم؟ چرا دولت با نگاه صرفا سیاسی سهمیه بندی را حذف کارتهای سوخت را بلااستفاده کرد تا مجبور شود بعد از 6 سال بازگشت به عقب داشته باشد؟

وی در ادامه به مطالبات فعلی بسیج دانشجویی از مسئولین پرداخت و گفت: اصلاحات طرح سهمیه بندی با اقدامات حمایتی به طوری که مردم بویژه افرادی که کسب و کارشان گره خورده با بنزین و قیمت آن است و مجلس نیز باید در این حوزه با کار کارشناسی این فشار را تا حد ممکن به حداقل برساند. منابع آزاد شده از افزایش قیمت حتما و حتما صرف اقشار پایین گردد و به طور شفاف به مردم اطلاع رسانی شود.

حشمتی تاکید کرد: نظارت دقیق، گسترده و منطقی دولت توسط ناظران از قیمت ها و جلوگیری از افزایش آن ها، استفاده از ناظران پاکدست و متعهد برای نظارت و جلوگیری از گرانفروشی، استمرار برخورد با مفسدین و برخورد قاطع و بدون مسامحه با گرانفروشان، محتکران، اخلال‌گران و قانون شکنان در این حوزه توسط قوه قضائیه بخش دیگری از مطالبات بسیج دانشجویی از مسئولین است.

وی اظهار داشت: اعلام گسترده و اطلاع رسانی قیمت‌ها بویژه قیمت کالاهای اساسی معرفی در رسانه‌ها (صوتی، تصویری، مکتوب، مجازی) به طوری که همه مطلع شوند و ایجاد سامانه ای کارآمد و پاسخگو برای دریافت اخبار تخلفات از مردم و اعلام نتایج برخورد با متخلفین به مردم از مطالبات دیگر بسیج دانشجویی است.

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در پایان ضمن تشکر از مردم بواسطه صبوری و جدا کردن صف خود از برهم زنندگان امنیت بار دیگر بر توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش و برنامه ریزی با هدف کاهش حداکثری فشار بر مردم تاکید کرد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار