فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی فارس در نشست با روسای دانشگاه‌های کازرون:

اساتید به کمک دانشجویان بسیجی بیایند

سعید یوسفی فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در نشست مشترک با رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان کازرون دیدار و گفت و گو کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /سعید یوسفی فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در نشست مشترک با رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان کازرون که در دانشگاه سلمان فارسی برگزار شد در سخنانی با اشاره به رخوت و کم‌انگیزگی حاکم بر دانشجویان دانشگاه‌ها، اظهار داشت: بر خلاف گذشته که دانشجویان، پیشران جامعه بودند متاسفانه غالب دانشجویان به دلایل مختلف نظیر کم‌انگیزشی و ابهام از آینده شغلی دارای کم تحرکی و سکون و یاس و نومیدی هستند.


وی در ادامه به بیان طرح تحول و اعتلای بسیج دانشجویی پرداخت و گفت: بسیج دانشجویی با تغییرات ساختاری و رویکردی خود در پی رفع این مشکل است و می‌خواهد دانشجویان را با حل مشکلات جامعه گره بزند.

فرمانده ناحیه دانشجویی استان فارس گفت: در رویکرد جدید بنا داریم در دانشگاه‌ها با تشکیل هسته‌های مختلف، ضمن شناسایی مسائل اولویت‌دار مردم، به حل آن‌ها بپردازیم.

یوسفی، همکاری اساتید دانشگاه با دانشجویان را در اجرای این طرح ضروری دانست و ابراز داشت: مسائلی که دانشجویان انتخاب می کنند قرار است طی یک فرآیند به نتیجه برسند که در مسیر، تعمیق مسئله و انجام اقدامات پژوهشی و علمی را باید با کمک اساتید انجام بدهند.

وی گفت: چرا در کازرون با وجود اینکه منبع تولید مرکبات است، صنایع تبدیلی که برند معروف شده باشد وجود ندارد؟ چرا بسیاری از صنایع در این شهرستان تعطیل شده است؟ و ده‌ها چرای دیگر.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس بیان داشت: مسائلی را که دانشجویان خود بتوانند به نتیجه برسانند که این کار را انجام می‌دهند اما اگر حل آن به صورت مستقیم خارج از اختیار و توان دانشجویان باشد، وارد اقدام میدانی خواهند شد و از طریق نامه‌نگاری، جلسات مطالبه‌گری، بیانیه، تجمع و ... مسئله را به نتیجه خواهند رساند.

یوسفی تصریح کرد: بسیج دانشجویی در این طرح نه تنها به دنبال سیاسی‌کاری و حزب‌بازی نیست و به شدت خود را از این مسئله برحذر می‌دارد بلکه در صورت لزوم همه مسئولان فارغ از گرایشات سیاسی آن مسئول را مورد مطالبه‌ قرار می‌دهد.

رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سلمان فارسی، علمی کاربردی، فرهنگیان، فنی حرفه‌ای، فرهنگیان، سما و معاونان دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام‌نور در این نشست هر کدام در سخنان جداگانه‌ای، ضمن مثبت‌ و موثر دانستن این طرح، قول مساعدت و همکاری در اجرای طرح این طرح دادند.

ارسال نظر


captcha