حال و هوای غرفه بسیج دانشجویی در راهپیمایی 13 آبان یزد

در پایان مراسم که هرکسی به خانه و یا مدرسه خود بازمی‌گشت صدای همهمه و فریادهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر انگلیس» توجهم را جلب کرد و عده‌ای در حال پاکوبیدن روی تابوت نمادین استکبار بودند...


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان امروز یزد یکی از اقشاری که حضور چشمگیری داشت دانشجویان بودند و علاوه بر قرائت بیانیه تشکل‌های دانشجویی به مناسبت این روز، برای اولین بار هم قطعنامه سراسری و پایانی توسط و به همت یکی از دانشجویان بسیجی یزد قرائت شد.

 

در پایان مراسم که هرکسی به خانه و یا مدرسه خود بازمی‌گشت صدای همهمه و فریادهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر انگلیس» توجهم را جلب کرد و عده‌ای در حال پاکوبیدن بودند. نزدیک‌تر که شدم دانشجویان و دانش آموزان تابوت نمادین استکبار را تخریب می‌کردند و برخی در غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه دارالعلم یزد در حال نوشتن دست‌نوشته‌هایی بر روی پوستر بودند.
 
مسئول گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی استان یزد در هیاهوی دانشجویان و دانش آموزان در حال نوشتن دست‌نوشته‌ای روی پوستر بود. فرصت را غنیمت شمردم و از برنامه‌های کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت مراسم یوم‌الله 13 آبان جویا شدم،اکبر عابدی به خبرنگار سازمان بسیج دانشجویی گفت: یوم‌الله 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را تبریک می‌گویم، امروز نسل جوان و مردم شهیدپرور یزد به میدان آمدند تا حمایت خود را از انقلاب اسلامی نشان دهند.
 
وی افزود: در راهپیمایی امروز یک غرفه‌ای از سوی بسیج دانشگاه دارالعلم یزد برپاشده بود و پوسترهایی با شعار محوری یوم‌الله 13 آبان امسال یعنی «استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول آمریکا» آماده‌شده بود و از بازدیدکنندگان دعوت می‌شد تا جملاتی را در این خصوص بنویسند.
 
مسئول گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی استان یزد ادامه داد: برنامه دیگر این غرفه تابوت نمادین استکبار شامل نقش پرچم سران استکبار ازجمله آمریکا، اسرائیل و انگلیس بود و به‌صورت نمادین توسط یک جوان انقلابی روی زمین کشیده می‌شد.
 
عابدی تصریح کرد: درواقع چیزی که این تابوت را می‌کشید «تفکر انقلابی» و چیزی که درون تابوت بود «تفکر لیبرال» و «اسلام آمریکایی» بود. وی ادامه داد: سرآغاز راهپیمایی با بیانیه مشترک تشکل‌های دانشجویی استان یزد و قطعنامه سراسر هم برای اولین بار توسط یکی از دانشجویان استان قرائت شد.
 
مسئول گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی استان یزد یادآور شد: حضور دانشجویان در این راهپیمایی نشانه این است که اگر سال 58 دانشجویان آتش به اختیار لانه جاسوسی را تسخیر کردند اکنون هم دانشجویان با سرخط گرفتن از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این حرکت را پرانرژی و پرانگیزه ادامه خواهند داد.
 
عابدی برخی از برنامه‌های بسیج دانشجویی به مناسبت یوم‌الله 13 آبان را برگزاری نشست‌های روشنگری با موضوع نفوذ استکبار، تریبون آزاد با عنوان «افول آمریکا واقعیت یا توهم»، تریبون آزاد «آمریکا سازش یا مقاومت»، برپایی نمایشگاه عکس در مورد بدعهدی‌های آمریکا در برخی دانشگاه‌ها و انتشار بیانیه برشمرد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار