در روز استکبارستیزی ؛

تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌های استان یزد به مناسبت ۱۳ آبان بیانیه مشترک صادر کردند

دانشجویان و اعضای تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌های استان یزد به مناسبت ۱۳ آبان و روز اسکتبارستیزی، بیانیه‌ای مشترک منتشر کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، علی خیراندیش مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان یزد بیانیه ی مشترک تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌های استان یزد را امروز صبح در مراسم راهپیمایی 13 آبان شهر یزد قرائت کرد ، متن بیانیه به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلاً
سیزدهم آبان ماه یاد آور تبعید امام امت است که فریاد آزادی و آزادگی با صدای رسا و محکم سر داد که می خواست تمام مردم دنیا را از این خواب غفلت بیدار کند و به سوی سر منزل نهایی برساند، که رژیم طاغوت و استکبار جهانی تاب و تحمل شنیدن سخنان الهی را نداشتند و از این رو خواستند شعله ی فروزان امام را خاموش سازند.  این شعله ی پر حرارت خاموش نشد بلکه از خون دانش آموزان در سیزده آبان سال 57 شعله ور شد؛ خون آنان آتشی بر جان مردم ایران انداخت که سرانجام این درخت طیبه در بهمن 57 به ثمر نشست. و ثمره ی آن دانشجویانی شدند که لانه پوشالی استکبار جهانی را در هم نوردیدند و دوباره سیلی محکمی بر صورت سیلی خورده استکبار جهانی  نواختند.راهی که امام از اول انقلاب سنگ بنای آن را نهاد دانشجویان آن زمان آن را ادامه دادند و به تسخیر لانه جاسوسی رسید و الان ما دانشجویان همان راه را ادامه می‌دهیم  تا به نابودی نظام استکبار از روی کره زمین منجر شود. این حوادث خود نمایش دهنده و برهانی قاطع بر این مدعاست. که دشمنی استکبار جهانی خصوصاً آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی است و این دشمنی در ذات آمریکا ست و هیچ تفاوتی بین آمریکا ی ترامپ با آمریکای اوباما، کارتر و بوش و هر رئیس جمهور دیگر نیست.
دشمنی آمریکا از اول انقلاب و حتی قبل از انقلاب بر همگان واضح و نمایان بود که پس از انقلاب دوم(تسخیر لانه جاسوسی) این دشمنی شدت و قدرت بیشتری گرفت از ترور، تحریم و... گرفته تا جنگ فرهنگی و اقتصادی که بحمد الله تمام این ها را با درایت رهبر فرزانه انقلاب و عنایت ائمه اطهار و همراهی مردم شریف با پیروزی پشت سر گذاشتیم.
محصول تلاش چهل‌ساله، اکنون برابر چشم ما است: کشور و ملّتی مستقل، آزاد، مقتدر، باعزّت، متدیّن، پیشرفته در علم، انباشته از تجربه‌هایی گران‌بها، مطمئن و امیدوار، دارای تأثیر اساسی در منطقه و دارای منطق قوی در مسائل جهانی، رکورددار در شتاب پیشرفتهای علمی، ر کورددار در رسیدن به رتبه‌های بالا در دانشها و فنّاوری‌های مهم از قبیل هسته‌ای و سلّول‌های بنیادی و نانو و هوافضا و امثال آن، سرآمد در گسترش خدمات اجتماعی، سرآمد در انگیزه‌های جهادی میان جوانان، سرآمد در جمعیّت جوان کارآمد، و بسی ویژگی‌های افتخارآمیز دیگر که همگی محصول انقلاب و نتیجه‌ی جهت‌گیری‌های انقلابی و جهادی است. و بدانید که اگر بی‌توجّهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه‌هایی از تاریخ چهل‌ساله نمیبود -که متأسّفانه بود و خسارت‌بار هم بود- بی‌شک دستاوردهای انقلاب از این بسی بیشتر و کشور در مسیر رسیدن به آرمانهای بزرگ بسی جلوتر بود و بسیاری از مشکلات کنونی وجود نمیداشت.
بودند و هستند کسانی که در داخل کشور نقش پیاده نظام دشمن را ایفا می‌کنند و با تمام وجود چه از روی آگاهی و چه از روی نا آگاهی تمام دستورات دشمن را اجرا می‌کنند از مشکل تراشی گرفته تا تصویب لوایحی که باعث می‌شود حرکت رو به جلوی نظام را بگیرند.
این سیلی محکمی که ایران به نظام استکباری زد در گام اول انقلاب بود که نظام نهالی نوپا و جوان بود و امروز که در مسیر آغازین گام دوم انقلاب هستیم وظیفه ی خطیر وسنگین، حرکت انقلاب به سوی هدف بر عهده ی ما جوانان و دانشجویان انقلابی هست که بایدشانه های خود را زیر بار مسؤلیت داده تا این مهم به وقوع بپیوندد و مثل گام اول سیلی محکم و کوبنده ای به نظام سلطه بزنیم.
ما دانشجویان امروز با تمام قدرت و توان و با اعتقادی که به این راه و نظام داریم راه دانشجویان آن زمان را    می پیماییم  و با رهنمود های مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای تمام مشکلات را پشت سر گذاشته و به هدف نهایی که همان تشکیل تمدن اسلامی و  زمینه سازی برای ظهور امام عصر(عج) هست می‌رسیم. "انشاالله"
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار