صفار هرندی در "امضایی که دیگر تضمین نیست":

هر وقت ایستادگی کردیم، نتایج بهتری کسب کردیم

محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اولین اقدام آمریکا این بود که کشور ما را به رسمیت نشناختند و با نیروهای ضد انقلابی جنایت های بزرگی انجام داده و مارا محکوم به رفتار ضد حقوق بشر کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز یکشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز در برنامه بسیج دانشجویی دانشگاه تحت عنوان «امضایی که دیگر تضمین نیست» گفت: اولین اقدام آمریکا این بود که کشور ما را به رسمیت نشناختند و با نیروهای ضد انقلابی جنایت های بزرگی انجام داده و مارا محکوم به رفتار ضد حقوق بشر کردند.

وی ادامه داد: بعد از آن با انجام تحرکاتی خواستند شاه را به منطقه برگردانند و امام هشداری دادند که سبب شد دانشجویان احساس کنند که کار ها به خوبی پیش نمی رود و کودتایی شبیه به 28 مرداد در تدارک است و به فکر این رسیدند که مرکز کودتا و فتنه را تسخیر کنند.

وی با بیان اینکه حتی بعد از تسخیر لانه جاسوسی ارتباط از طرف ما با همین آمریکا نیز بطور کامل قطع نشد، افزود: 5 ماه بعد از تسخیر لانه جاسوسی این آمریکایی ها بودند که خواستار قطع رابطه با ایران شدند و جالب است که در آن زمان همه سیاسیون حتی نهضت ازادی از این قطع رابطه استقبال کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه تحریم نفت در زمان جنگ فشار زیادی به دولت شهید رجایی وارد کرد، گفت: بعد از عبور از تحریم شهید رجایی در جایی گفت زمانی داشتیم که 200 میلیون دلار بیشتر در خزانه ای که پیشتر حداقل با 20 ملیارد دلار اداره می شد نداشتیم و در این موقعیت جنگ را هم اداره می کردند، اما با اقتدار کشور را اداره کردند و حرفی از خزانه خالی و آّب خوردن و... در این وضعیت نزدند و ایستادند. بعدها، کشورهای مختلف برای خرید نفت ایران صف بستند که شهید رجایی اعلام کرد که این میوه ایستادگی در برابر آمریکا است.

وی با تاکید بر اینکه حتی در نگاه رهبری وقت انقلاب این نبود که الی الابد خواهان قطع رابطه هستیم و این مستند به فرمایشات امام خمینی (ره) است ابراز داشت: امام راحل در دیداری با سفرای خارجی بیان فرمودند ماخواهان ارتباط با همه کشورها هستیم؛ به جز دو مورد که یکی اسرائیل و دیگری رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی بود که سرنگون شد. فرمودند با آمریکایی که با آن در قطع رابطه هستیم هم اگر آدم شود رابطه خواهیم داشت.

صفارهرندی اما با بیان اینکه مسیری که آمریکا بعدا می‌پیماید، عمق بخشیدن به خصومت علیه انقلاب است خاطر نشان کرد: یکی از برجسته ترین کارها علیه ایران، استقرار هواپیمای آواکس در بالای سر ما بود که تمام تحرکات ما را رصد کرده و به صدام می داد. که بعدا مستقیما روی هوا و دریا وارد جنگ شدند و مصداق بارز آن سرنگونی هواپیمای مسافری ما، با علم به مسافری بودن آن، در بندرعباس بود. این کارنامه آمریکا در مواجهه با ایران است.

وی با اشاره به اینکه  کوچکترین اعمال و حتی کمک های آمریکا به رذیلانه ترین حالت صورت میگیرد با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، در اوج همه رذالت های آمریکایی ها، گاهی واسطه هایی بودند که به عنوان تاجر اسلحه پیغام‌هایی را برای فروش سلاح می‌دادند، تصریح کرد: مثلا موشک تاو نیاز داشتیم اما آمریکا نمی‌داد زمانی آمادگی اعلام کردند که حاضریم تاو بفروشیم و آن زمانی بود که تهرانی‌مقدم‌ها در مراحل پایانی ساخت نمونه های داخلی بودند. حتی شکل این کار هم شرارت بود. اینجایی هم که به عنوان حسن نیت می‌خواستند سلاح بدهند، از پایگاهی در اسرائیل بارگیری کردند و پول دریافتی از ما را به گروه ضدانقلابی نیکاراگوئه دادند و جو منفی علیه ایران ساختند.

وی با اشاره به اینکه بدعهدی آمریکا همیشه بوده است گفت: آمریکایی ها زمان دکتر مصدق هم، با اینکه دکتر مصدق در تلاش برای نشان دادن حسن نیت به آمریکا بود، این کارها را انجام می دادند و ضربه خودشان را زدند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه امریکایی ها الان فهمیده اند که اگر به ما ضربه بزنند پاسخ ضربه خود را میگیرند، ابراز کرد: یک روزی امریکایی ها ما را تهدید می کردند که تغیر سیاست دهید و الان وقتی هواپیمای آن ها را می زنیم جرئت انجام کاری را ندارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد نتایج سطوح مختلف روابط ایران با آمریکا در طول تاریخ گفت: هر وقت ایستادگی کردیم، نتایج بهتری از زمانی که برای بهبود روابط تلاش میکردیم کسب کردیم و اقتدارمان تقویت شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار