جشنواره ققنوس:

برگزاری کنفرانس خبری پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس

مهرداد توکلی» در نشست خبری پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس که در فرهنگستان هنر برگزار شد، اظهارداشت: برگزاری این جشنواره از سه ماه در سطح دانشگاه‌های تهران از طریق شورای سیاست‌گذاری اطلاع رسانی شد تا بتوانیم مباحث راهبردی جشنواره را پایه گذاری کنیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی/  مهرداد توکلی پژوهش‌های هنری شامل بخش ویژه اساتید و دانشجویان، ادبیات داستانی(داستان کوتاه- بلند- رمان) فیلم کوتاه (مستند- داستانی- انیمیشن—نماهنگ) تئاتر و نمایش(صحنه‌ای و خیابانی- استند آپ کمدی) آواها و نماهای انقلابی (موسیقی- سرود- مداحی) ادبیات نمایشی(فیلمنامه و نمایشنامه) عکس(تک فریم- مجموعه عکس) شعر(شعر سنتی- شعر نو- ترانه- سرود) هنرهای تجسمی(پوستر – کاریکاتور- طراحی- نقاشی- مجسمه- تصویرسازی) از بخش‌های مختلف این جشنواره اعلام کرد.

دبیرکل پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس ادامه داد: محورهای این جشنواره شامل عدالتخواهی دانشجویی، آسیب‌های اجتماعی، اربعین، رسانه قدرتمند عاشورا چهل سالگی انقلاب، ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب، فضای مجازی دانشجو و گام دوم انقلاب سبک زندگی ایرانی اسلامی و حضور مردمی در بحران‌های طبیعی است.

توکلی یادآور شد: نفوذ الگو دانشگاه تراز انقلاب اسلامی، الگوی بانوی انقلابی، دستاوردهای تمدنی جهان اسلام و محور مقاومت و افول تمدنی غرب و هژمونی آمریکا از دیگر محورهای این جشنواره است.

وی افزود: آثار برگزیده در این جشنواره برای بخش کشوری از سوی دبیرخانه معرفی می شود. بانک اطلاعاتی در دبیرخانه از هنرمندان دانشجو فعال است که مهم ترین وظیفه آنها معرفی و استعدادیابی و الگوسازی است.

توکلی تدبیر جدید این جشنواره را حضور تمامی دانشگاه‌های تهران عنوان کرد و گفت: از روسای دانشگاه ها و بسیج‌های دانشجویی خواسته شد تا یک نفر را به عنوان نماینده معرفی کنند تا این فرد آثار را در دانشگاه‌ها دریافت کرده و به دفتر مرکزی در مجتمع ۱۳ آبان ارسال کند.

وی افزود: همچنین در این جشنواره از داوران مطرح و تراز اول استفاده می شود که با حوزه هنری و بنیاد روایت رایزنی‌هایی را انجام داده ایم.

دبیر کل پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس با بیان این مطلب که امسال یک هزار اثر از دانشگاه‌های تهران به این جشنواره ارسال می‌شود، گفت: مهلت و دریافت ارسال آثار تا آخر آذر ماه بوده و اسامی راه‌یافتگان تا ۱۰ بهمن اعلام خواهد شد. همچنین اختتامیه اعلام برندگان نیز تا آخر بهمن ماه خواهد بود

در ادامه این کنفرانس «دکتر حمید بالایی» رئیس شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس گفت: این جشنواره هنری بهترین ظرفیت را برای نشان دادن استعدادهای دانشجویان داشته و زیرساخت‌هایی را برای بهتر شناخته شدن آنها فراهم می کند.

وی با بیان این مطلب که ظرفیت خوبی در بدنه دانشجویی در حوزه هنری وجود دارد، تصریح کرد: ۳۰ هزار اثر در ۲ سال گذشته نشان از ظرفیت بالا و علاقه این دانشجویان دارد. همچنین اهتمام ما در بسیج دانشجویی بر این است که استعدادهای هنری ارزشی جوانان را کشف و آنها را توانمند کرده و در ترویج و تعالی آن بکوشیم.

دکتر بالایی با بیان اینکه بخش های مردمی در جشنواره های بعدی لحاظ می شود، خاطرنشان کرد: بخش ویژه امسال با محوریت دانشجویان کارشناسی و دکتری بوده و بستری برای مشارکت را فراهم کرده است. همچنین فارغ التحصیلان سال ۹۶ به بعد نیز در ارسال آثار می‌توانند حضور داشته باشند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار