مطالبه جمعی از دانشگاه‌های تهران بزرگ از مسئولین در خصوص پیاده‌روی اربعین:

مسئولان بایستی موانع و مشکلات زائران را به خوبی رصد کرده و برای رفع آن ها تلاش کنند.

با توجه به اهمیت برگزاری این اجتماع وظیفه ی مسئولان جامعه اسلامی است که همه ی توان خود را در جهت حضوری آسان و بدون دغدغه برای زائران حسینی به کار گیرند که بلاشک احیای این امر دینی از شعائر الهی نیز محسوب می شود.


به گزارش روابط عمومی ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ/ این حادثه‌ی راه‌پیمایی را شکر کنید از جمله‌ی شاخه‌های شکر، یکی این است که این کار را برای کسانی که عاشق این کارند، آسان کنیم که مسئولیّت این به عهده‌ی مسئولان بخشهای مختلف کشور است.

رهبر معظم انقلاب در دیدار بسیجیان ۱۳۹۵/۰۹/۰۳


در حال حاضر یکی از مظاهر عظمت اسلامی و مانور قدرت جهان اسلام حماسه اربعین است که این رویداد عظیم فراهم کننده زمینه ای برای تحقق تمدن نوین اسلامی است.آمارهای اعلام شده گویای این است که ان شاءالله

امسال شاهد حضور میلیونی دلدادگانی با ملیت ها و ادیان و مذاهب مختلف از اقصی نقاط جهان خواهیم بود که بار دیگر حماسه بزرگ حضور در بزرگترین راهپیمایی تاریخ رقم خواهد خورد.

با توجه به اهمیت برگزاری این اجتماع وظیفه ی مسئولان جامعه اسلامی است که همه ی توان خود را در جهت حضوری آسان و بدون دغدغه برای زائران حسینی به کار گیرند که بلاشک احیای این امر دینی از شعائر الهی نیز محسوب می شود.

مسئولان بایستی موانع و مشکلات زائران را به خوبی رصد کرده و برای رفع آن ها تلاش کنند تا زائران با بی نظمی ها و ناهماهنگی ها مواجه نشوند که ممکن است حتی این موانع در زیارتشان اخلال وارد کند.

از جمله مسائلی که در آستانه اربعین از دغدغه های جنبش دانشجویی است مواردی می باشد که ذیلا به آن اشاره شده است لذا انتظار می رود در این فرصت باقیمانده تا اربعین حسینی گام های موثری برای رفع موانع و تسهیل این سفر معنوی انجام شود.

۱.یکی از موارد مهم بخش حمل و نقل زائران است که متأسفانه طی چند سال گذشته نه تنها برای مسافران تسهیل نشده، بلکه دشوار تر نیز شده است؛افزایش هزینه ها تا بیش از دو برابر گویای آن است که هیچ نظارتی در این امر وجود ندارداین در حالی است که با توجه به اهمیت این حماسه، مسئولان محترم وزارت راه و شهرسازی باید سعی کنند تا با تجهیز ناوگان حمل و نقل اعم از ریلی، هوایی و جاده ای در رفع این مشکلات اقدام نمایند؛ یکی از مواردی که میتواند در کنترل افزایش هزینه ها موثر باشد بحث کاپوتاژ کردن (اخذ پروانه خروج) خودرو های زائران ایرانی است که میتواند بعنوان یکی از بازوهای تسهیل حمل و نقل زائران در این ایام باشد که امسال با مشکلاتی روبرو شده و منجر به عدم انجام این امر مهم شده است.

در سال های اخیر شاهد مشکلات عبور و مرور ترانزیت های حاوی اقلام خوراکی از مرز مهران بوده ایم که این مسئله اغلب با فاسد شدن گوشت ، مرغ و ... مواد فاسد شدنی همراه بوده است و صدمه ی مالی بسیاری به موکب داران عزیز وارد نموده است امید است در سال جاری شاهد این دست از مشکلات نباشیم.

۲.مسئله ی دیگری که بایستی مسئولان محترم وزارت ارتباطات و فناوی اطلاعات در آن نظارت داشته باشند و اقدامات متناسب به این مسئله را انجام دهند کنترل و کاهش قیمت بسته های رومینگ اپراتورهای تلفن همراه داخلی است که در اقدامی عجیب به بیش از چهار برابر افزایش یافته است. این در حالی است که بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت رومینگ اینترنت همین اپراتور ها در کشورهای تفریحی بسیار ارزان‌تر از عراق است.

۳.ضمنا از جمله موانع و مشکلات بر سر راه دانشجویان و اتباع کشورهای دیگر هزینه های گزاف سفر و مشکل خروج از کشور است که متاسفانه در سالهای گذشته با ناهماهنگی های به وجود آمده در موارد مختلف شاهد نارضایتی های این عزیزان بوده ایم امید است در اربعین امسال به همت مسئولان محترم این موانع و مشکلات برطرف گردد .

۴. شنیده ها حاکی از آن است با توجه به حذف ویزای سفر به کشور عراق، خادمین اباعبدالله(ع) که برحسب نیاز و ضرورت مجبور به رفت و آمد چندباره بین ایران و عراق می باشند لازم است ویزا تهیه کنند که این خود در خدمت رسانی اخلال ایجاد میکند لذا انتظار می رود مسئولان محترم ضمن پاسخگویی اقدامات لازم را جهت رفع این مشکل انجام دهند.

در انتها امید است خداوند متعال توفیق خدمت به تمام زوار آستان قدسی و ملکوتی اباعبدالله الحسین(ع) را نصیب ما بگرداند.


و آخر دعوانا ان الحمدللّه رب العالمین

رونوشت:
وزارت کشور
ستاد امر به معروف و نهی از منکر


امضا کنندگان:

بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی
بسیج دانشجویی مدرسه عالی و دانشگاه شهید مطهری(ره)
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی
بسیج دانشجویی دانشگاه شریعتی
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید شمسی پور
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان
بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی واحد تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه انقلاب اسلامی
بسیج دانشجویی دانشگاه معماری و هنر پارس
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جنوب
بسبج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران(حوزه برادران)
بسیج پژوهشگاه ملی ژنتیک
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی
بسیج دانشجویی دانشگاه نقشه برداری وزارت دفاع.
بسیج دانشجویی دانشکده اصول الدین
بسیج دانشجویی دانشگاه نقشه برداری برنامه و بودجه

ارسال نظر


captcha